Wczytuję dane...

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Zastanawiasz się nad zagadnieniami technicznymi? Masz kłopot z wyborem odpowiedniej rolety lub żaluzji? Może obawiasz się kłopotów z montażem? Sprawdź poniższe pytania wraz z podanymi tu wskazówkami. Znajdziesz tu sporo praktycznej wiedzy w pigułce z odnośnikami do materiałów uzupełniających.

Ważne: w razie wątpliwości lub pytań, których tu nie poproszono zawsze możesz skorzystać z bezpłatnej podpowiedzi.
Zadzwoń lub napisz:
Tel.: + 48 603 404 650
e-mail: sklep@wystroj-okien.pl

Czy rolety można zamontować na okno, które się nie otwiera ?

Tak - można zamocować roletę na takie okno. Zazwyczaj świetnie nadają się do tego rolety w kasecie. Jeśli jednak nieotwieralne okno byłoby np. zbyt wysokie bez problemu można zamocować Mini rolety "Microllo". Istnieje możliwość nabycia specjalnych płytek przyklejanych na mocną piankę dwustronną co umożliwia zamocowanie mini rolety bez haczyków. Co więcej system ten można doposażyć przedłużane haczyki, które pozwalają pominąć wywietrznik jeśli wysokość od górnej krawędzi ramy pod wywietrznik nie przekracza 4cm.

Wybrane systemy do montażu na oknach nieotwieralnych:

 1. Mini rolety "Microllo"
 2. Rolety w Kasecie
 3. Rolety Plisowane

Warto przeczytać:  Montaż rolet i żaluzji. Na co zwracać uwagę?

Czy rolety wolnowiszące można zamontować na ramie okiennej ?

Oczywiście, że tak. Mino, iż zasadniczym przeznaczeniem montażu rolet klasycznych jest ściana lub sufit, oferuje się Państwu zakup specjalnych uchwytów do montażu bezinwazyjnego rolety klasycznej na ramie okiennej. Znajdziecie je Państwo w akcesoriach poświęconym rolecie wolnowiszącej Classic. Do prawidłowego montażu rolety wolnowiszącej na ramie okna są potrzebne poniżej zaprezentowane uchwyty bezinwazyjne. Oczywiście jeśli ktoś ma takie życzenie roletę wolnowiszącą można po prostu przykręcić do ramy, ale zazwyczaj odradza się takie rozwiązanie ponieważ prowadzi do utraty gwarancji a po demontażu rolety pozostają dziury, które wyglądają nieestetycznie.

Zalety tego rozwiązania:

 1. Nie tracisz gwarancji na nowe okna
 2. Wygodnie zdemontujesz roletę i uchwyty
 3. Możliwość montażu rolety o dużej szerokości

Warto przeczytać:  Na co zwrócić uwagę, wybierając rolety?

Czy można użyć jednej rolety w kasecie, by zasłonić całe odrzwia balkonowe ?

Zasadniczo tak, ale jest to nieco bardziej skomplikowane. Jeśli w tym celu chcemy użyć mini rolety jedynym ograniczeniem są techniczne możliwości wykonania rolety z danej tkaniny. Chodzi o fakt, iż różne tkaniny mają różną grubość i jedne można nawinąć nawet do 240 cm wysokości, w innych przypadkach mniej. Gdyby ktoś chciał zamontować na odrzwiach balkonowych Rolety w kasecie trzeba oprócz możliwości nawinięcia i schowania w kasecie danej tkaniny wziąć pod uwagę rodzaj prowadnicy i drzwi balkonowych. Mianowice jeśli mamy do czynienia z drzwiami dzielonymi poprzeczną belką nie ma możliwości zamontowania rolety z płaską prowadnicą - niezbędne są prowadnice przestrzenne lub zamocowanie 2 rolet w kasecie, z czego jedną montujemy na wspomnianej belce. Przykładowy system rolety w kasecie z tkaniną Dzień Noc, który może mieć nawet do 240 cm wysokości znajdziesz obok.

Istotne cechy systemu:

 1. Zastosowanie: okna zwykłe i odrzwia balkonowe
 2. Montaż: bezinwazyjny na ramie okna
 3. Zalety: wysokość nawet do 240cm

Warto przeczytać:  Rolety na drzwi balkonowe. Jakie wybrać?

Czy zaokrąglone listwy przyszybowe uniemożliwiają montaż rolet z prowadnicami ?

Nie - chociaż trzeba wziąć je pod uwagę przy doborze rolety. Zasadniczo rolety w kasecie z listwą przestrzenną pozwalają niemal całkowicie odsunąć ten problem ponieważ są przyklejane nie do samej listwy przyszybowej tylko na ramę okna. Jedynym warunkiem powodzenia tej operacji jest to by rama okna i listwa przyszybowa były w jednej płaszczyźnie, ponieważ gdyby listwa wystawała ponad ramę prowadnica naszej rolety by odstawała. Jeśli zaś zależy nam na rolecie z listwami płaskimi - zazwyczaj przyklejanych bezpośrednio do listew przyszybowych - koniecznie trzeba o tym wspomnieć by ustalić czy można Państwu zaproponować specjalny system prowadnic dostosowany właśnie do okrągłych listew. Rolety z prowadnicami znajdziesz obok. W wypadku takich okien można pokusić się także o montaż rolet plisowanych jeśli płaszczyzna listwy przyszybowej nie jest zbyt mocno zaokrąglona – ma się bowiem na niej wyłożyć kostka montażowa 1x1cm a następnie ładnie zadokować profil plisy.

Dedykowane systemy do okrągłych listew:

 1. Rolety w Kasecie PCV "Rolkas"
 2. Rolety Dzień i Noc w Kasecie PCV "PLUS"
 3. Rolety plisowane "Cossi ONE"

Warto przeczytać:  Jakie rolety na okna z zaokrąglonymi listwami

Jakie rolety pasują do okien dachowych?

Tylko rolety dachowe lub dedykowane oknom dachowym systemy rolet plisowanych. Niektórzy pytają, czy można montować na oknach dachowych rolety w kasecie przeznaczone do zwykłych okien. Otóż nie poleca się tego rozwiązania ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że taka kombinacja nie spełni Państwa oczekiwań. Tkanina z tak zamontowanej rolety może najzwyczajniej obwisać. Natomiast rolety dachowe są przeznaczone specjalnie do tego właśnie celu.

Istotne cechy rolet do okien dachowych:

 1. specjalne maskownice
 2. sprężynowy mechanizm samozwijający
 3. wygodne sterowanie na pochyłej płaszczyźnie

Warto przeczytać:  Rolety i okna dachowe (połaciowe) - co warto nich wiedzieć?

Czy można zasłonić okna o nietypowych kształtach ?

Tak. Okna o nietypowych kształtach np. okrągłe lub mocno skośne da się z powodzeniem zasłonić stosując tzw. plisy czyli rolety plisowane. Istnieje możliwość ich wykonania nawet na wzór szablonu dostarczonego przez Państwa. Można za pomocą kalki technicznej lub kartonu odrysować nietypowy kształt okna i wysłać go na adres firmy. Sklep zajmie się resztą.

Jak zamówić roletę na nietypowe okno?

 1. Zrób zdjęcie okna i wyślij na adres: sklep@wystroj-okien.pl
 2. Po otrzymaniu instrukcji dokonaj pomiaru
 3. Wskaż wybraną tkaninę i kolor profilu

Warto przeczytać:  Rolety na okna trójkątne, skośne, trapezowe i inne nietypowe.

Czy rolety w kasecie w opcji przyklejanego montażu dobrze trzymają się okna?

Tak. Bardzo ważne jest by proces przyklejania rolety poprzedzić odpowiednim wyczyszczeniem i odtłuszczeniem powierzchni okna, do której zamierzamy przykleić rolety. Ważne jest, także to, by po zamontowaniu rolet nie poruszać nimi ok 24h. Dzięki temu wiązanie kleju znajdującego się na piance będzie przebiegało prawidłowo.

Co sprzyja skutecznemu przyklejeniu rolety?

 1. Dokładnie wyczyść ramę okna
 2. Odtłuść nawet czystą powierzchnie
 3. Po montażu zostaw roletę na 24h, by trwale klej związał

Warto przeczytać:  Rolety w kasecie PCV czy aluminiowej?

Jak czyścić zabrudzone rolety.

Zazwyczaj do czyszczenia rolet wystarczy wilgotna szmatka lub odkurzyć. Należy uważać, by podczas czyszczenia rolety nie przemoczyć tkaniny ponieważ może to spowodować odkształcenie lub problemy z przebarwieniami. Rolety rzymskie zazwyczaj są wyposażone w materiały które można prać. Po zdemontowaniu tkaniny w takiej rolecie zazwyczaj można skorzystać z delikatnego prania. O więcej szczegółów warto dopytać sprzedawcę podając numer konkretnej tkaniny która ma być prana.

Metody czyszczenia są zależne od konkretnych systemów *

 1. Zapobiegaj nagromadzeniu kurzu – odkurzaj
 2. Wilgotna ściereczka
 3. Pranie chemiczne

Ważne! Pamiętaj by przed czyszczeniem tkanin rolet okiennych zawsze dopytać sprzedawcy o dopuszczalne możliwości czyszczenia lub prania. Część materiałów pod wpływem wilgoci lub innych środków czyszczących może się odbarwić lub odkształcić.

Warto przeczytać:  Jak czyścić rolety?

Dlaczego moje rolety okienne krzywo się zwijają?

Najczęstszą przyczyną tego problemu jest nieprawidłowy montaż. Warto przed dokonaniem tej czynności upewnić się czy nasze okna wciąż są poziomo ułożone, czy może opadły i należy je wyregulować. Precyzja w montażu każdego systemu rolety wewnętrznej jest bardzo istotnym czynnikiem mającym wpływ na jakość pracy danego systemu.

Co zrobić w takim przypadku?

 1. Sprawdź poziom ramy okiennej
 2. Sprawdź poziom zamontowanej rolety
 3. Sprawdź czy materiał jest prawidłowo przyklejony do rurki nawojowej

Warto przeczytać:  Dlaczego roleta krzywo się zwija?

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Rolety w kasecie - Przykręcane czy przyklejane?

Warto podkreślić, że nie ma to pytanie jednoznacznej odpowiedzi ponieważ oba systemy rolet mają odmienne walory, które należy przemyśleć jeszcze przed dokonaniem zakupu.

Zalety rolet w kasecie - przyklejanych do ramy okna

Bez wątpienia należy do nich fakt, że montaż tej opcji kaset nie jest montażem inwazyjnym. Innymi słowy nie niszczymy okna montując doń tę właśnie roletę. Może mieć to znaczenie szczególnie dla tych z Państwa, którzy posiadacie okna na dość rygorystycznych warunkach gwarancyjnych. Co więcej warto wspomnieć, że pianka klejąca jaką posiadamy w swej ofercie jest mocna. Nawet rolety o większej szerokości spokojnie są na niej dobrze utrzymywane przy oknie.

Sprawdź:  Rolety w kasecie - przyklejane

Zalety rolet w kasecie - przykręcanych do listew przyszybowych

Ta opcja montażu rolet w kasecie bez wątpienia jest trwalsza i odporniejsza na wszelkie czynniki mogące narażać naszą roletę na różne wstrząsy, uderzenia itp. Przykręcenie rolety pozwala nie tylko utrzymać rolety z cięższych materiałów beż żadnych obaw o to że odpadnie. Opcja kaset przyklejanych też daje sobie pod tym względem dobrze radę. Jednak ważnym atutem opcji przykręcanej jest fakt, iż nie musimy przejmować się powierzchnią okna do którego montujemy roletę. Chodzi o fakt, że pianka klejąca najlepiej wiąże z plastikiem. Nieco gorzej z powierzchnią drewnianą itp. W wypadku starych okien, drewnianych lub innych i powierzchni mogącej słabo wiązać z klejem rolety w kasecie przykręcanej to bardzo dobra i zdecydowanie bezpieczniejsza alternatywa.

Sprawdź:  Rolety w kasecie - przykręcane

Jak dobrać kolor żaluzji?

Jak dobrać kolor rolety do wybranego pokoju, kuchni, birua czy innego pomieszczenia?

Jest wiele szkół wskazujących ciekawe podpowiedzi, ponieważ nie da się zamknąć tej kwestii w jednej prostej prawdzie na ten temat. Najważniejszym kryterium jest Państwa gust i poczucie estetyczne. Jeśli zaś mowa o kilku praktycznych zasadach to warto pamiętać m.in. o poniższych możliwościach komponowania.

Pomysły na kompozycję

 1. Kontrast: kolor rolety może kontrastować z kolorem ścian, mebli czy innych dodatków, taka opcja ma na celu wyraźne podkreślenie rolety poprzez jej wyróżnienie. W tej opcji roleta jest w centrum.
 2. Dobór kolorystyczny: tu roleta czy żaluzja ma stanowić element kompozycji , ma dopasować się w resztę całości. Idąc tym tropem dobrze jest dobrać ją w kolorze ściany, ale często lepsze rezultaty daje wybór tkaniny w tej samej kolorystyce ale kilka tonacji jaśniejszej lub ciemniejszej.

Warto przeczytać:  Jak dobrać kolor rolety?

Czy rolety podgumowane odbijają światło słoneczne?

Nie do końca. Rolety podgumowane a dokładniej tkaniny podgumowane posiadają warstwę gumy od strony okna. Guma jak wiadomo nie przepuszcza światła, co sprawia, że dany materiał (np. kolekcja Blackout, maroco, silver i inne) daje nawet 100% zaciemnienia. Kwestia odbijana promieni słonecznych jest zupełnie innym tematem i tu bardziej należy skierować się ku tkaninom podbitych aluminium lub z srebrzystą warstwą gumy lub laminatu, które to częściowo zadziałają na zasadzie lustra – odbijając pewien procent promieni padającego nań światła.

Pamiętaj!

 1. Zaciemnienie nie zawsze oznacza ochłodzenia wnętrz
 2. Poznaj zasady działania rolet zaciemniających
 3. Dbaj o wentylacje i izolację

Warto przeczytać:  Tkaniny na upalne dni - którą wybrać i na co liczyć?

Czy rolety odbijające światło lub podgumowane ochłodzą pomieszczenie?

Niekoniecznie. Kwestia temperatury danego pomieszczeni jest znacznie bardziej złożona niż sądzi większość osób. Na to jak ciepło jest w danym pokoju składa się nie tylko to czy okno jest zasłonięte odpowiednią powloką czy nie. Grubość muru, ilość i intensywność nasłonecznienia, izolacja budynku, kąt nachylenia ścian do padających nań promieni słonecznych i wiele innych kwestii ma istotny wpływ na to jak mocno nagrzewa się nasz dom, mieszkanie czy poszczególne wnętrza. Na co więc liczyć w kwestii rolet? Po pierwsze należy mieć realistyczne oczekiwania. Rolety najprawdopodobniej nie ochłodzą pomieszczeń w znacznym stopniu. Dlaczego? Ponieważ żadna roleta wewnętrzna nie może odbić ciepła. Odbijają część promieni światła, ale ciepło które przedostało się przez szybę do naszego pomieszczenia już nie wróci na zewnątrz. Odpowiednia tkanina roletowa zacieni nasze pomieszczenie, powstrzyma więc słońce przed bezpośrednim uderzeniem ciepła w nas czy przedmioty, które znalazłyby się na linii światła. Reasumując, odpowiednie tkaniny roletowe mogą dać pewne poczucie ulgi i przyjąć na siebie uderzenie słońca, ale nigdy nie będą w stanie dać tego co potrafi tylko klimatyzacja.

Warto przeczytać:  Troszkę o gramaturze, zaciemnianiu i prześwitywaniu tkanin.

Jak prać rolety?

Zasadniczo większości rolet, a dokładniej mówić , tkanin roletowych prać nie można. Materiały większości systemów mogłyby stracić swoje właściwości po ich namoczeniu, odplamić się lub odkształcić. Wyjątkiem są rolety rzymskie i zasłony. Tu jednak przed praniem warto sprawdzić jak można je prać lub czyścić ze względu na różny skład danej tkaniny.

Przydatne wskazówki

 1. Poznaj instrukcje prania przed czyszczeniem rolety
 2. Wykonaj próbę na niewidocznym miejscu
 3. Nie przesadzaj z namaczaniem tkaniny

Warto przeczytać:  Jak czyścić rolety?

Jak mierzyć czy też dokonywać pomiaru pod poszczególne rolety?

Każda oferowana w sklepie wystrój okien roleta posiada instrukcję pomiaru. Warto pamiętać, że różne systemy – nawet podobne do siebie – mogą mieć inną instrukcję pomiaru. Gdzie znajdują się owe instrukcje? Pokazano to na tym krótkim filmie instruktażowym. Kliknij tutaj: Jak dokonać prawidłowego pomiaru?

Co brać pod uwagę?

 1. Pamiętaj: pomiar zazwyczaj jest bardzo prosty
 2. Zwróć uwagę na instrukcję
 3. W razie wątpliwości zapytaj sprzedawcę

Warto przeczytać:  Pomiar i montaż rolet – czy warto płacić za takie usługi?

Co to znaczy, że oferowane w sklepie rolety są na wymiar?

Oznacza to, że można zamówić je dokładnie wedle Państwa preferencji rozmiarowych i dzięki temu dostosować ich wielkości do zapotrzebowania wynikającego z rozmiarów okna czy innej powierzchni którą chcecie Państwo zasłonić. Ta bardzo praktyczna właściwość w stosunku do tak zwanych rolet w wymiarach standardowych, pudełkowych. Rolety i żaluzje oferowane na wymiar posiadają odpowiednie instrukcje pomiarownia, którymi należy się kierować chcąc ustalić jaki gabaryt rolety będzie prawidłowo działał i wyglądał po dokonaniu zakupu w sklepie internetowym wystroj-okien.pl. Co ważne, niektóre rolety nie wymagają bardzo precyzyjnych pomiarów inne owszem. Np. systemy wolnowiszące z zasady mają zasłonić daną powierzchnie i w dużej mierze od Państwa zleży z jakim marginesem zapasu roleta ma zasłaniać ową przestrzeń. Natomiast rolety w kasecie należy pomiarować precyzyjnie wedle zaleceń, bez poetyckiego rozrzutu ;) ponieważ od tych pomiarów zależą wymiary elementów stałych jak kaseta czy prowadnice, a co za tym idzie, to czy roleta będzie dobrze wyglądać i prawidłowo działać.

Warto przeczytać:  Montaż rolet i żaluzji. Na co zwracać uwagę, czym się kierować przy jego wyborze?

Jak montować i gdzie znaleźć instrukcje montażu do poszczególnych rolet, żaluzji i verticali?

Każdy oferowany system w tym sklepie posiada instrukcję montażu, z którą dobrze jest zapoznać się jeszcze przed dokonaniem zakupu. Da to pewne wyobrażenie o samym systemie, tym ile miejsca może zająć i z jakim poziomem trudności jego montaż się wiążę. Gdzie znajdują się owe instrukcje? Pokazano to na tym krótkim filmie instruktażowym obok.

Czy montaż tak zwanych rolet do samodzielnego montażu jest trudny?

Zazwyczaj nie. W większości wypadków z montażem poradzi sobie jedna osoba. W każdym wypadku w kacie produktu znajduje się m.in. jego instrukcja montaż i warto się z nią zapoznać by wiedzieć z czym wiąże się dany montaż. Zazwyczaj wystarczy odrobina precyzji, benzyna ekstrakcyjna do odtłuszczenia powierzchni gdy roleta ma być przyklejana lub wkrętarka dla systemów przykręcanych. Gdzie znajdują się instrukcje montażu?

Czy warto kupić rolety w sklepie internetowym?

Wbrew pozorom postaram się odpowiedzieć obiektywnie nakreślając wady i zalety każdej opcji ,a Państwo sami ocenicie jaka jest odpowiedź na powyższe pytanie.

Wady:

 1. Nie można od razu zobaczyć na żywo tkanin, ich kolorystyki i faktury. Co prawda w sklepie internetowym można zamówić bezpłatne próbki, ale trzeba kilka dni na nie poczekać. Próbki tkanin można zamówić TUTAJ.
 2. W zasadzie inne wady nie przychodzą mi do głowy, ale w razie propozycji proszę podesłać Państwa sugestie – chętnie opublikuje je w tym punkcie.

Zalety:

 1. W sklepie internetowym Olmark macie Państwo możliwość dokonania wyboru spośród imponującej ilości tkanin i wariantów rolet, żaluzji i verticali
 2. Wiele systemów jest w zdecydowanie korzystniejszej cenie m.in. ze względu na niższe koszty utrzymania sklepu internetowego (warto jednak porównywać oferty na ten sam produkt).
 3. Zamówiony produkt dotrze do Państwa domu i nie trzeba martwić się o jego transport
 4. Transakcję mogą Państwo skomentować i wystawić opinię na niezależnym portalu Opineo co stanowi dodatkową motywację dla sprzedawcy by dbał o swoich klientów.
 5. Zamawiane produkty podlegają 2-letniej rękojmi
 6. Można bezpłatnie zamówić 6 próbek tkanin by zobaczyć je na żywo. Zamówienie próbek nie zobowiązuje do złożenia zamówienia

Co to znaczy, że wybrane rolety mają standardowe rozmiary?

Są to rolety oferowane w narzuconych przez producenta wymiarach. Owe wymiary są często wymiarami najpopularniejszymi co niestety nie gwarantuje, że zawsze najlepiej będą odpowiadać potrzebom każdego klienta. Z drugiej strony warto podkreślić, że takie rolety zazwyczaj są w lepszej cenie w stosunku nawet tego samego rodzaju rolet, ale przygotowywanego na zadany wymiar. Rolety w rozmiarach standardowych znajdziesz tutaj: Rolety Standardowe

Rolety standardowe zazwyczaj cechuje:

 1. Niższa cena
 2. Ograniczona ilość dostępnych wymiarów
 3. Mniejsza ilość tkanin do wyboru

Warto przeczytać:  Rolety w rozmiarach standardowych - ciekawa propozycja w korzystnej cenie

Czy rolety można montować na karniszu?

Tak, ale nie wszystkie. Dokładniej rzecz ujmując można w ten sposób zamontować tylko rolety rzymskie i to tylko w wersji z przeznaczeniem na karnisz. Taka roleta z racji pozbawienia jej wielu elementów mechanizmu jest nieco uboższa w swym składzie, ale jeśli dla kogoś priorytetem jest ten właśnie rodzaj montażu warto się nią zainteresować. Można ją znaleźć tutaj: Rolety Rzymskie na Karnisz

Dostępne warianty systemów osłonowych na karnisz

 1. Rolety rzymskie tradycyjne
 2. Rolety rzymskie woalowe
 3. Roletki dekoracyjne lub frankowe

Warto przeczytać:  Wybieramy karnisz – na co zwrócić uwagę?

Jaki rodzaj rolet wybrać, który najlepiej będzie odpowiadał moim potrzebom?

„Jakie rolety wybrać?” - to bardzo częste pytanie pojawiające się w kwestii doboru najlepszego systemu. Rzeczywiście nie każda roleta jest w stanie spełnić każde istotne dla nas kryterium. Dla państwa wygody stworzono proste narzędzie sugerujcie wybór odpowiednich rolet w zależności od Waszych preferencji. To wirtualny doradca. Działa na banalnie prostej zasadzanie. Wystarczy klikać w odpowiednie przyciski zawierające odpowiedzi na zadane pytania. Dzięki temu po kilku – kilkunastu sekundach poznacie Państwo propozycje dostosowane do waszych predyspozycji. Wirtualny doradca znajduje się tutaj: Wirtualny doradca.

Czym się kierować w doborze przysłon okiennych?

 1. Ustal priorytety jakie maj spełniać rolety lub żaluzje
 2. Ustal miejsce montażu
 3. Sprawdź jakie systemy możesz zamontować w ustalonym miejscu

Warto przeczytać:  Jakie rolety wybrać? Skorzystaj z Wirtualnego Doradcy

Czy w ofercie sklepu znajdują się rolety zewnętrzne?

Tak, ale nie każdy rodzaj. Rolety zewnętrzne to pojemne pojęcie często używane także do rolet antywłamaniowych, żaluzji fasadowych a nawet markiz tarasowych. Na te chwilę dostępne są zwykłe rolety zewnętrzne przeznaczone do montażu na balkonach z specjalnej tkaniny odpornej na czynniki atmosferyczne. Działa ona zaciemniająco w podobny sposób do markizy ale jest znacznie tańsza i prostsza w konstrukcji. Kategoria rolet zewnętrznych znajdziesz tutaj: Rolety zewnętrzne na wymiar

Warto przeczytać:  Czy rolety wewnętrzne zatrzymują ciepło?

Czy można zamówić w sklepie wystroj-okien.pl rolety rzymskie lub inne szyte z tkaniny powierzanej przez klienta?

Niestety nie ma takiej możliwości.

Dlaczego powierzanie tkaniny to nie zawsze dobry pomysł?

 1. Nie każda tkanina nadaje się do materiału roletowego
 2. Trudno przewidzieć jak zachowa się nieznany materiał podczas obróbki
 3. W razie niezadowolenia z efektu nie da się cofnąć naniesionych na tkaninę korekt

Warto przeczytać:  Jak wymienić materiał w rolecie i czy warto?

Czy różnica w cenach tych samych systemów wynika z różnicy w ich jakości?

Nie. Produkty oferowane w tym sklepie są wysokiej jakości i każdy podlega 2 letniej rękojmi. Różnica w cenie wynika bardzo często m.in. z ceny poszczególnych komponentów takich jak chociażby kolekcje tkanin lub inne elementy danego systemu.

Co m.in. składa się na cenę rolet i żaluzji?

 1. Skład i kraj pochodzenia tkanin lub lameli
 2. Ceny rynkowe komponentów
 3. Ilość czasu potrzebnego na wykonanie osłony

Do czego służy wirtualny doradca?

Wirtualny doradca to proste narzędzie podpowiadające jaki typ, rodzaj rolet może być dostosowany do Państwa potrzeb lub predyspozycji. Czasem mamy kłopot z ustaleniem czego właściwie szukamy bądź jaki mamy wybór. Obecnie na rynku jest wiele rodzajów rolet różniących się budową, zastosowaniem i opcjami montażu. Wirtualny doradca pomaga z sporej oferty pomaga na podstawie odpowiedzi na kilka pytań zaproponować kilka systemów. Wystarczy kliknąć w odpowiedzi na kilka pytań, by w rezultacie wyświetliło się kilka zaproponowanych rodzajów rolet i żaluzji z oferty sklepu. Wirtualny doradca znajduje się tutaj: Wirtualny doradca.

Czym się kierować w doborze przysłon okiennych?

 1. Ustal priorytety jakie maj spełniać rolety lub żaluzje
 2. Ustal miejsce montażu
 3. Sprawdź jakie systemy możesz zamontować w ustalonym miejscu

Warto przeczytać:  Jakie rolety wybrać? Skorzystaj z Wirtualnego Doradcy

Czy można dokonać w sklepie wystroj-okien.pl zakupu na raty.

Tak. W opcjach płatności należy wybrać opcję Raty PayUMinimalna kwota zakupu upoważniająca do składania wniosku to 300 PLN.

Czy można w tym sklepie dokonać płatności kartą kredytową?

Tak. Podczas dokonywania zakupu należy wybrać w opcjach płatności opcję PayU. Następnie wybierz płatność kartą kredytową.

Masz inne pytania?

Wskazówka: w razie wątpliwości lub pytań, których tu nie poproszono skorzystaj z bezpłatnej podpowiedzi.
Zadzwoń lub napisz:
Tel.: + 48 603 404 650
e-mail: sklep@wystroj-okien.pl

Szukasz dodatkowych porad wnętrzarskich oraz dodatkowej wiedzy o roletach?

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark