Wczytuję dane...

Rolety na drzwi balkonowe

Sortuj według:

Rolety balkonowe, na wymiar

Roleta na okno balkonowe – którą wybrać?

Okna balkonowe doskonale się prezentują, rozświetlają całe wnętrze, optycznie go powiększają i pozwalają wygodnie przechodzić z salonu czy sypialni na balkon lub taras. Duża szklana tafla może jednak sprawiać pewne problemy – szyba będzie szybko się nagrzewać, a w lecie ostre promienie słoneczne będą uciążliwe dla domowników. Dlatego niezbędne są odpowiednie osłony. Jakie rolety balkonowe wybrać?

Roleta na oknao balkonowe

Rolety na drzwi balkonowe posiadają pewne ograniczenia

Drzwi balkonowe są większe niż tradycyjne okna. Duża powierzchnia stanowi jeden z pierwszych problemów podczas doboru odpowiednich osłon. Stylowe rolety dzień noc, pochodzące z seryjnej produkcji, nie sprawdzą się jako rolety na drzwi balkonowe, ponieważ mają za małe wymiary. Rolety wolnowiszące nie będą dobrym rozwiązaniem, ponieważ utrudnią dostęp do klamki i będą kłopotliwe podczas wychodzenia na balkon lub taras.

Drugim problemem są poprzeczki, które usztywniają szybę. Takie wzmocnienia są konieczne przy dużych, szklanych drzwiach prowadzących na taras. Podczas montowania rolety sprawiają jednak trudności. Jest tak w wypadku pewnych systemów

Warto przeczytać: Rolety na drzwi balkonowe. Jakie wybrać?

Porównanie kilku powyższych systemów osłonowych dedykowanych do okien balkonowych

Do najistotniejszych różnic i indywidualnych zalet poszczególnych systemów należy zaliczyć fakt iż mogą być one wyposażone w różne kolekcje tkanin i lameli, warto zapoznać się z każdą indywidualnie. Poza tym warto wskazać na poniższe kwestie:

Mini rolety z żyłką na oknie balkonowym Więcej o mini roletach microllo

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Praktyczne rolety mini na każde wysokie okno

Do okna balkonowego dobrze sprawdzą się również praktyczne mini roletki. Są one łatwe w montażu, dobrze zaciemniają pomieszczenie. Ich dużą zaletą jest to, że przylegają ściśle do szyby (nie osłaniają całej wnęki okiennej), dzięki czemu będziemy mieć łatwy dostęp do klamki. Takie rolety do drzwi balkonowych swobodnie pozwolą nam wychodzić na zewnątrz bez podnoszenia i opuszczania za każdym razem osłony. Możemy wybrać niedrogie rolety ze sterowaniem żyłkowym lub roletki mini typu dzień i noc, które są bardzo eleganckie i doskonale będą prezentować się w nowoczesnym salonie.

Istotne cechy systemu:

  1. Mechanizm: koralikowy
  2. Montaż: bezinwazyjne haczyki na ramę
  3. Zalety: świetna jakość, możliwość montażu na niektórych oknach z wywietrznikiem

Rolety balkonowe – wybierz osłony plisowane

Doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących rolet balkonowych, będą osłony plisowane. Efektowne plisy gwarantują skuteczne zaciemnienie wnętrza, dobrze prezentują się na dużych powierzchniach. Takie osłony pięknie się układają i idealnie pasują do wnętrz zaaranżowanych w nowoczesnym stylu. Gdy poszukujemy rolet na taras lub balkon znajdujący się na partnerze, warto rozważyć system, który umożliwia zasuwanie rolety nie tylko od góry, ale także od dołu, co znacznie podniesie poziom prywatności.

Istotne cechy systemu:

  1. Maksymalne wymiary: 130x250cm
  2. Montaż: na i między listwy oraz bezinwazyjnie na ramie okna
  3. Zalety: efektowny wygląd, rewelacyjna funkcjonalność
Roleta plisowana do okna balkonowego Więcej o roletach plisowanych New Cossi

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Rolety na drzwi balkonowe z poprzeczkami

W przypadku drzwi balkonowych ze specjalnymi poprzeczkami umacniającymi szybę, dobrym rozwiązaniem będą rolety w kasecie. Wersje podgumowane zapewnią idealną ochronę przed promieniami słonecznymi i poczucie prywatności. Na oknie balkonowym wystarczy zamontować 2 kasety z roletami (osłony te są dostępne w wymiarach do 200 cm), aby móc dowolnie sterować dostępem do światła oraz wygodnie wychodzić na balkon lub taras.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Czy żaluzje drewniane to dobry pomysł gdy zasłaniamy okna balkonwe?

Na drewnianym oknie balkonowym dobrze będę prezentować się również eleganckie żaluzje drewniane. Materiał ten doskonale pasuje do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym, nada całemu wnętrzu ciepłego, przytulnego charakteru. Nie byłoby dobrze pominąć właściwości praktycznych żaluzji drewnianych. Drewno nie przepuszcza światła i skutecznie zatrzymuje na sobie uderzenie ciepła. Można zatem wskazać żaluzje drewniane jako skuteczny i wygodny sposób na walkę z dużym nasłonecznieniem wnętrz.