Rolety Dzień i Noc na wymiar

O roletach dzień noc w różnych wariantach

Aranżacje i dekorowanie wnętrz jest sporym wyzwaniem, a chętnym problemem jest brak inwencji twórczej. Ciekawe, że rolety z serii dzień i noc połączyły w sobie bardzo ciekawy design oraz silne właściwości funkcjonalne, co sprzyja temu by podczas kreowania wystroju okien czy tez całych wnętrz zwrócić na nie uwagę. Jak to możliwe?


Rolety dzień noc łączą w sobie właściwości rolet materiałowych oraz żaluzji poziomych. Tkanina zazwyczaj jest cieplejodbierana i tworzy bardziej przytulny klimat danego pomieszczenia czy okna niż dość surowe w odbiorze żaluzje poziome. Z drugiej strony żaluzje pozwalają na rewelacyjną, płynną regulację ilości wpadającego do naszych pomieszczeń światła. Rolety dzień noc łączą obie te możliwości w obrębie każdego systemu. Piękne, wielkokolorowe tkaniny pozwalają na swobodny wybór z tak ogromnej palety barw. Możliwość poziomego przemieszczania pasów zasłaniających i przeźroczystej siateczki pozwala ja decydowanie o tym ile światła czy prześwitu chcemy „wpuścić” do naszego pokoju, biura, kuchni itp. Warto pamiętać, że proces przemieszczania tkanin w owych systemach zachodzi podczas podnoszenia i opuszczania tkanin omawianych rolet.Przysłony okienne dzień noc są dostępne w 4 zasadniczych wariantach szerzej omówionych w poniższym punkcie. Dzięki takiemu rozróżnieniu mogą Państwo dostosować zamawiany produkt do swoich indywidualnych potrzeb. Więcej na ten temat napisano TUTAJ.


Porównanie powyższych systemów rolet dzień noc z oferty sklepu Olmark

  • Rolety dzień noc Mini z żyłką– to najtańsza i najprostsza wersja rolet dzień noc. Montuje się je bezinwazyjnie bezpośrednio na ramie okna. Standardowo są one wyposażone w boczne prowadzenie żyłkowe sprzyjające temu by materiał rolety nie odstawał od powierzchni okna nawet po jego uchyleniu. Bardzo proste w montaży i demontażu.

  • Roleta dzień noc w kasecie – zdecydowanie jeden z bardziej estetycznych sposobów na udekorowanie okna. Rolety te są zabudowane w kasecie aluminiowej lub z PCV dostępnych w wielu kolorach i wzorach drewnopodobnych. Kaseta zasłania wałek z tkaniną a boczne prowadnice chronią i utrzymują tkaninę plisko powierzchni szyby.

  • Rolety dzień noc wolnowiszące – to systemy przeznaczone do zasłaniania większych powierzchni. Z zasady montuje się je do sufitu lub ściany w taki sposób by zasłoniły całe okno, wnękę okienną lub inną przestrzeń. Zazwyczaj wizualnie te systemy są bardziej widoczne niż te montowane bezpośrednio na ramie okna i mają silniejszy wpływ na wystój okien o wnętrz w których ich użyjemy.

  • Roleta dzień noc wolnowiszące w kasecie – to ekskluzywna wersja rolet wolnowiszących. W tym wypadku rurka z tkaniną jest zabudowana w eleganckiej kasecie lub półkasecie z aluminium. Bardzo to poprawia wygląd rolety, nadając jej sporo elegancji i stylu. Wykończenie spodnie częstokroć stanowi elegancki obciążnik zewnętrzny.Poniższy, krótki film zawiera inne szczegóły zestawienia rolet w kasecie.

Instrukcja pomiaru i montażu.

Każda roleta dzień noc po wejściu do jej karty produktu prezentuje odpowiednią dla niej instrukcje pomiaru i montażu. Poniższe filmy instruktażowe wskazują jak owe instrukcje odnaleźć.

Czytaj więcej...