Wczytuję dane...

Rolety balkonowe zewnętrzne

Sortuj według:

Rolety balkonowe zewnętrzne, na wymiar

Roleta balkonowa zewnętrzna – którą wybrać?

Wiele osób planuje osłonięcie roletami balkonu, tarasu lub ogrodowej altany. W ten sposób można stworzyć funkcjonalny ogród zimowy, który pozwoli cieszyć się zielenią przez cały rok. Latem takie miejsce będzie idealną przestrzenią do odpoczynku. Jakie rolety na balkon i do altany jednak należy wybrać?

Roleta balkonowa zewnętrzna

Rolety na balkon, rolety do altany – szukaj wśród przysłon zewnętrznych

Częstym błędem osób planujących „zabudowę” balkonu, tarasu lub altany jest wybieranie osłon wewnętrznych. Stylowe rolety bambusowe lub drewniane pięknie się prezentują i mogą wydawać się idealnym rozwiązaniem także do przestrzeni zewnętrznych. Takie przekonanie jest jednak błędne – osłony wewnętrzne są wykonane z innych materiałów niż zewnętrzne i spełniają zupełnie inną funkcję. Jako rolety do altany nie będą spełniać właściwie swojej funkcji i szybko się zniszczą. Można je zmontować wyłącznie jako rolety na drzwi balkonowe (od strony wewnętrznej).

Rolety wewnętrzne mają za zadanie osłaniać pomieszczenia przed promenowaniem słonecznym, wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz, stanowią znakomitą dekorację okna. Rolety zewnętrzne odgrywają nieco inną funkcję – zapewniają izolację przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia, ponieważ cyrkulacja powietrza chłodzi materiał. Chronią również przed przenikaniem do wnętrza zimna i deszczu, stanowią barierę akustyczną, zapewniają bezpieczeństwo i prywatność. Funkcje te doskonale sprawdzą się w altanach i na balkonach. Dobrze dobrane zewnętrzne rolety do altany lub na taras pozwolą stworzyć przytulne, zaciszne miejsce do odpoczynku lub typowy ogród zimowy.

Warto przeczytać: Rolety na drzwi balkonowe. Jakie wybrać?

Rolety zewnętrzne – jaki materiał wybrać?

Na balkonach i tarasach doskonale sprawdzają się markizy, które są dedykowane do urządzenia tego typu przestrzeni. Możemy również zdecydować się na rolety zewnętrzne natynkowe lub na okienne (takie systemy umieszczone są w specjalnej skrzynce, którą będziemy mogli zamontować na murze w dowolnym momencie, a nie tylko na etapie budowy domu).

Rolety do altany powinny składać się z aluminiowych lameli bądź profili oraz prowadnic wykonanych z trwałych materiałów odpornych na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Możemy wybrać aluminium lub PCV. Ważne jest, aby producent zabezpieczył prowadnice gumowymi profilami, które ochronią wnętrze altany przed deszczem. Dyskusyjnym materiałem jest drewno. Na rynku pojawiły się specjalne, drewniane żaluzje zewnętrzne, które teoretycznie można zamontować jako osłonę balkonu lub ogrodowej altany, ale wilgoć może powodować ich niszczenie (nawet mimo zabezpieczeń impregnatami).

Czy rolety foliowe to dobry pomysł na osłanianie balkonu?

W sprzedaży można znaleźć również osłony z przezroczystej folii, które doskonale sprawdzą się jako rolety na balkon. Producenci stosują folię, która nie przepuszcza zimna, a jednocześnie nie zaciemnia pomieszczeń. Takie przesłony wyposażone są w mechanizmy sprężynowe do nawijania i rozprężania folii.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark