Wczytuję dane...

Rolety zaciemniające

Sortuj według:

Rolety zaciemniające na wymiar

Czego oczekiwać po tkaninie podgumowanej? Poszukując rolet podgumowanych czy też tak zwanych rolet Thermo zazwyczaj mamy jeden cel – walka ze słońcem i w konsekwencji lub przy okazji wala z temperaturą jaka intensywne nasłonecznienie wywołuje w danym pomieszczeniu. Warto w tym momencie mieć zrównoważone oczekiwania od możliwości jakie w tej materii dają tkaniny podgumowane, ponieważ szczególnie w kwestii ochładzania pomieszczenia ich możliwości są organiczne. Bez wątpienia materiał weźmie na siebie uderzenie słońca i to już samo w sobie daje poczucie pewnej ulgi. Z drugiej strony tkanina ta także ulega nagrzaniu.

rolety zaciemniające

Rolety typu blackout – z jakich materiałów?

Rolety zaciemniające najczęściej są wykonywane z materiałów podgumowanych. Guma nie przepuszcza światła co pomaga uzyskać efekt zaciemniania nawet do 100% - jeśli mowa o właściwościach samej tkaniny. Innym sposobem na zaciemnienie jest podbicie tkaniny warstwą aluminium. Tego typu rozwiązania można znaleźć w wybranych kolekcjach na przykład rolet plisowanych. Nie sposób też nie wspomnieć o roleta z rzymskich z tkaninami blackout. W tych roletach zastosowano odmienne rozwiązanie niż powyżej. Mianowicie rzymskie tkaniny zaciemniające posiadają w swej strukturze wewnętrznej wszytą czarną nić absorbującą światło. Dzięki temu zaciemnienie jaki daje ów materiał wynosi nawet do 85-95%.

Warto przeczytać: Rolety odbijające światło czy podgumowane?

Zaciemniająca roleta jest niezastąpiona latem

Zdecydowanie tak, choć często sytuacja wygląda inaczej niż wielu się spodziewa. Co mamy na myśli? Rolety wewnętrzne w wersji zaciemniającej najskuteczniej spełniają jeden cel – zaciemniają. Często błędnie łączy się zaciemnienie z ochłodzeniem, a to nie do końca prawda. Rolety z materiałów zaciemniających działają podobnie jak parasol w słoneczny dzień. Chyba nikt nie ma wątpliwości ze parasol lub markiza daje przyjemny cień w którym odczuwamy ulgę. Co istotne otwarcie parasola w słońcu nie zmienia temperatury otoczenia, ale powstrzymuje promienie prażącego słońca przed bezpośrednim nagrzewaniem nas. Rolety zaciemniające działają w bardzo podobny sposób.

Porównanie kilku powyższych systemów rolet zaciemniających

Do najistotniejszych różnic i indywidualnych zalet poszczególnych systemów należy zaliczyć fakt iż mogą być one wyposażone w różne kolekcje tkanin i warto zapoznać się z każdą indywidualnie. Poza tym warto wskazać na poniższe kwestie:

Zaciemniająca mini roleta z żyłką Więcej o mini roletach microllo

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Zaciemniające mini rolety – półmrok w dobrej cenie

To najprostszy i najtańszy rodzaj rolet. Ich przeznaczeniem i miejscem montażu jest rama okna. Na niej to zawiesza się bezinwazyjnie owe mini roletki. Prezentowany system jest wyposażony w żyłki prowadzące które z powodzeniem pozwalają uniknąć swobodnego „dyndania” tkaniny nawet po uchyleniu okna – dla wielu ma to istotne znaczenie.

Istotne cechy systemu:

 1. Mechanizm: koralikowy
 2. Montaż: bezinwazyjne haczyki na ramę
 3. Zalety: świetna jakość, możliwość montażu na niektórych oknach z wywietrznikiem

Rolety do okien dachowych, podgumowane - szczegóły systemu

To rolety dedykowane oknom połaciowym. Warto o nich pomyśleć podczas zacieniania poddaszy i walki z temperatura w tych miejscach. Tu szczególnie warto przemyśleć zastosowanie tkaniny silver czy tez thermo. Kolekcja Silver jest podgumowana w kolorze srebrzystym. Kolor ma znaczenie ponieważ ta powierzchnia nagrzeje się nieco wolniej niż tkaniny w ciemnych kolorach i odbije część promieni słonecznych. Warto jednak pamiętać, iż ów materiał także poddaje się nagrzewaniu – to nieuniknione. Rolety dachowe posiadają mechanizm samozwijający , który napręża materiał rolety, co w wypadku tych pochylonych okien ma spore znaczenie estetyczne – materiał bowiem dzięki temu nie obwisa.

Istotne cechy systemu:

 1. Szerokość maskownicy: Aluminium 50mm
 2. Montaż: przykręcana na ramę
 3. Zalety: występuje z tkaninami podgumowanymi, komfortowa w użyciu
Roleta Dachowa Dekolux Więcej o roletach dachowych "Dekolux"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Roleta klasyczna blackout Więcej o roletach klasycznych "Classic"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Wolnowiszące rolety zaciemniające - szczegóły systemu

Klasyczne rolety to najbardziej znany system dedykowany do zasłaniania większych powierzchni jedną roleta lub zestawem rolet. Takiej rolety montuje się zazwyczaj do sufitu lub ściany w sposób inwazyjny. Co prawda nawet gdy mamy do czynienia z roletami klasycznymi z materiałami gumowanymi należy pamiętać, iż te zazwyczaj odstają od ściany tworząc boczna nieszczelność poprzez którą zawsze dostanie się nieco światła.

Istotne cechy systemu:

 1. Mechanizm: koralikowy
 2. Montaż: do sufitu, ściany
 3. Zalety: rewelacyjna cena, mnogość elementów wykończenia i mocowań rolety

Zaciemniające rolety w kasecie "Rolkas" - szczegóły systemu

Rolety w kasecie przeważają estetyką i elegancją nad mini roletami, ponieważ rurka z materiałem w tym modelu jest ukryta w kasecie. Jest to droższa opcja ale zdecydowanie bardziej reprezentatywna. Co więcej w walce z nasłonecznieniem nie sposób pominąć faktu iż w tych systemach używa się bocznych prowadnic co dodatkowo minimalizuje prześwity pojawiające się po okach materiału balckout’owego.

Istotne cechy systemu:

 1. Kaseta i prowadnice z: PCV
 2. Montaż: przyklejana na ramę
 3. Zalety: rewelacyjna cena, bardzo prosty montaż
Roleta w kasecie rolkas zaciemniająca Więcej o klasycznych roletach "Rolkas"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Roleta zaciemniająca do każdego wnętrza

Jak widzisz, można być odpowiednio przygotowanym na upalne dni. Wieloletnie doświadczenie pozwala lepiej zrozumieć, czego potrzebuje konsument, a przygotowanie właściwej oferty było tylko kwestią czasu. Dzisiaj roleta zaciemniająca jest gościem wielu domów. Taką roletę kupuje każdy, kto ceni sobie bezinwazyjny montaż i niezawodność samego mechanizmu. Tak naprawdę roleta, która ma być zaciemniająca, nie powinna w żaden sposób odstawać od innych wariantów, które można dopasować do Twojego okna. Co to oznacza w praktyce?

Wszystkie rolety muszą być odpowiednio wykonane. Nie można mieć zastrzeżeń co do jakości czy ich designu. W końcu to element, który ma chronić pomieszczenia i wzbogacać je o kolejną, przyjemną dla oka ozdobę. Zawsze jest lepiej gdy rolety nadają się do każdego pomieszczenia - bez wyjątku. Odpowiedni wymiar, dobrze dobrane kolory, eleganckie karnisze i wszystko dobierane pod kątem charakteru pokoju. To prosty sposób na piękne, eleganckie i przyjemne dla oka okno, które zachwycają nie tylko estetyką, ale też praktycznym zastosowaniem.

Słoneczne dni już nie muszą pozbawiać Cie energii do życia. Pora pożegnać temperatury rodem z piekła. To koniec domowej sauny i ogromnych kosztów związanych z klimatyzacją. Zadbaj o to właśnie z zaciemniającymi roletami na wymiar, które znakomicie wywiązują się ze swoich zadań.

Podsumowując: rolety na wymiar, które dla Ciebie przygotowano, to produkty solidnie wykonane i starannie zaprojektowane. Dołożono wszelkich starań, by oferta była zróżnicowana i odpowiadała na potrzeby wszystkich klientów. Efektem tych starań są rolety, na których można polegać. Bezwarunkowo i przez wiele lat. Właśnie za to konsumenci chętnie wybierają rolety z Olmark. Wiedzą oni, że właściwy wymiar nie stanowi problemu. Podobnie zresztą jak dostępność najróżniejszych typów i wariantów. Sklep Olmark jest odpowiednio przygotowany i na pewno zadba o Twoje okna.