Wczytuję dane...

Rolety nowoczesne

Sortuj według:

Rolety nowoczesne, osłony ekskluzywne, na wymiar

Rolety ekskluzywne – jak je wybrać?

Nowoczesne żaluzje drewniane

Dekoracja okna stanowi swoistą „kropkę nad i” w aranżacji wnętrza. Stylowe meble i dodatki warto więc połączyć z efektownymi roletami. To pozwoli nam uzyskać wyjątkowy design w salonie czy sypialni. Eleganckie rolety doskonale podkreślą również dopracowany wystrój sali restauracyjnej lub hotelowej recepcji. Jak jednak umiejętnie dobrać takie ekskluzywne rolety i stworzyć dekorację, która pomoże podkreślić nasz wyjątkowy gust i stanie się prawdziwą chlubą?

Rolety nowoczesne, czyli jakie?

Rolety ekskluzywne to systemy wykonane z doskonałej jakości materiałów. Producenci wykorzystują tutaj najlepsze tkaniny lub inne materiały oraz nowoczesne systemy sterujące, dbają o stylowe wykończenia. Dzięki temu rolety są trwałe. Wyróżnikiem ekskluzywnych kolekcji są także nowoczesne wzory, które sprawiają, że osłony stanowią nie tylko znakomite zabezpieczenie przed Słońcem, sztucznym światłem sączącym się z ulicy czy spojrzeniami sąsiadów, ale także stają się elegancką dekoracją. Za pomocą takich pięknych rolet możemy podkreślić wyjątkowy styl domowych czy firmowych wnętrz, stworzyć spójną aranżację, która wpisze się w aktualne trendy architektoniczne.

Warto przeczytać: Jak efektywnie urządzić małe wnętrza?

Porównanie kilku powyższych systemów rolet dedykowanych do kuchni i jadalni

Do najistotniejszych różnic i indywidualnych zalet poszczególnych systemów należy zaliczyć fakt iż mogą być one wyposażone w różne kolekcje tkanin i warto zapoznać się z każdą indywidualnie. Poza tym warto wskazać na poniższe kwestie:

Nowoczesna roleta rzymska z firaną Więcej o roletach rzymskich z firaną

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Rolety rzymskie z firaną

Pięknie udrapowaną firanę i zasłony tkaninowe możemy zamienić na rolety rzymskie, których nie będziemy musieli mozolnie upinać. Rozprostowana tkanina będzie przypominać zasłonę. Podciągnięcie rolety pozwoli nam zaś stworzyć efektowny lambrekin. Takie rolety są jedną z najbardziej dekoracyjnych osłon okiennych. Gdy marzy się nam wyjątkowy wystrój wnętrza, warto wybrać ekskluzywną tkaninę. Piękną dekorację okna w sypialni, salonie lub pokoju młodzieżowym stworzymy z rolet rzymskich z falbaną i pomponikami.

Rolety rzymskie z firaną woalową wspaniale poprawiają klimat wnętrz kuchennych i nie tylko. Delikatny woal nie tylko zadba o naszą prywatność ale też rozświetli wnętrza wpuszczając dużo promienia słonecznych co nie pozostanie bez wpływu na nasze samopoczucie. Wygodne sterowanie sznurkowe pozwala niezależnie sterować materiałem ozdobnym i firaną woalową. Wysokość zwiniętego pakietu po podciągnięciu rolety to 20-25cm.

Jak czyścić? Nie suszyć w suszarce bębnowej. Pranie delikatne - maks. temp. prania 40ºC. Prasować maks. temp. 150ºC. Nie wybielać Czyścić nadchloranem, petrolem, czystym alkoholem R 111 & R 113

Istotne cechy systemu:

  1. Mechanizm: sznurkowy
  2. Montaż: zsufit ściana, opcjonalnie bezinwazyjnie na ramie okna
  3. Zalety: rewelacyjne połączenie funkcji rolety i firany woalowej w jednym systemie

Roleta Dzień i Noc wolnowiszące

Do wnętrz w stylu nowoczesnym znakomicie sprawdzą się rolety typu „Dzień i Noc” z ekskluzywnych kolekcji. Takie osłony okienne pojawiają się w wielu modnych aranżacjach wnętrz zamieszczanych w znanych katalogach. Architekci proponują je przede wszystkim ze względu na połączenie dużej funkcjonalności ze stylowym designem. Rolety „Dzień i Noc” składają się z tkaninowych pasków zaciemniających oraz prześwitujących. Ciemniejsze i jaśniejsze pasy pięknie prezentują się we wnętrzu oraz na zewnątrz – gdy patrzymy w okno. Pasy tkaniny możemy przesuwać pomiędzy sobą i regulować ilość światła, które będzie wpadać do pomieszczenia.

Warto zwrócić uwagę na prezentowany model „Infinity”, który wspaniale łączy wszelkie zalety rolet dzień noc z niezwykle efektownym wyglądam jaki daje metalowa maskownica i obciążnik tkaniny. Gdy zależy nam na wyjątkowo efektownej dekoracji okna, warto wybrać tkaniny łączące brązy z bielą. Pięknie prezentują się rolety w aluminiowej kasecie, którą będziemy mogli zamontować do sufitu bądź ściany (w kasecie ukryta jest tkanina). Takie osłony możemy połączyć z meblami w stylu nowoczesnym. Doskonale sprawdzą się one w stylowo urządzonym salonie. Ekskluzywne rolety „Dzień i Noc” pięknie będą prezentować się także w restauracji czy hotelu.

Istotne cechy systemu:

  1. Mechanizm: koralikowy
  2. Montaż: inwazyjnie sufit, ściana
  3. Zalety: bardzo efektowny wygląd, możliwość zasłaniania większych powierzchni
Roleta Dzień i Noc Infinity Więcej o roletach dzień noc wolnowiszących

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Efektowne rolety austriackie

Do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym możemy wybrać rolety austriackie. Są one bardzo efektowne i doskonale zastąpią dekoracyjnie upięte zasłony. Takie osłony składają się z suto marszczonych tkanin. Łączą one dekoracyjność tradycyjnych zasłon okiennych z funkcjonalnością rolet. Gdy opuścimy tkaninę, roleta będzie przypominać tradycyjną zasłonę lekko zmarszczoną u górnej krawędzi.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Gdy je podciągniemy, materiał zmarszczy się w pionie i ułoży w piękne, puszyste bufy. Rolet tych nie trzeba upinać, a mimo to wyglądają bardzo dekoracyjnie. Rolety austriackie doskonale pasują do klasycznych mebli drewnianych i tapicerowanych kompletów wypoczynkowych. Musimy jednak pamiętać o tym, aby wybrać tkaninę, która wpisze się kolorystykę wiodącą w całej aranżacji.

Naturalne żaluzje drewniane na wymiar

W klasycznych wnętrzach doskonale będą prezentować się również żaluzje drewniane. Możemy wybrać system na wymiar, który pozwoli nam osłonić duże okno w salonie czy jadalni. Poziome paski o szerokości 50 mm pięknie będą współgrać zarówno z drewnianym parkietem, jak i z panelami. Warto dobrać drewno o kilka tonów ciemniejsze od podłogi. Taka stylowa dekoracja okienna dobrze połączy się także ze szkłem, które króluje w nowoczesnych wnętrzach.

Roleta austriacka