Żaluzje Aluminiowe

Żaluzje Aluminiowe na wymiar


O żaluzjach aluminiowych w ofercie sklepu Olmark

Dostępne w sklepie Olmark żaluzje aluminiowe są ciekawymi i estetycznymi produktami. Pomimo, że dostępne na rynku już od wielu lat, są nadal bardzo funkcjonalnymi systemami osłonowymi, które pozwalają na dowolną, a przede wszystkim bardzo precyzyjną regulację światłem w pomieszczeniach. Zapewne niejeden uznaje, że żaluzje wykonane z lekkiego stopu aluminium, są najbardziej uniwersalnymi spośród wszystkich dostępnych. Wyprofilowane w odpowiedni posób listki, skutecznie odbijają promienie i nie pozwalają na przesadne przegrzewanie się pomieszczeń w okresie wiosenno-letnim, co jest istotną zaletą, cenioną szczególnie przy instalacjach w lokalach użytkowych.

Wykonane z wysokiej, jakości materiałów żaluzje aluminiowe oferuję w czterech zróżnicowanych kolekcjach, tj. standardowej, perforowanej, a także specjalnej oraz drewnopodobnej. W każdej z nich, macie Państwo do wyboru od kilku do nawet kilkudziesięciu wzorów i odmian kolorystycznych. Prezentowane tu produkty mogą być instalowane między listwami, na listwach lub bezinwazyjnie na ramie okiennej z prawą bądź lewą stroną sterowania.

Proponowane modele są za każdym razem dostosowywane do indywidualnych preferencji klienckich, dzięki czemu mają Państwo pewność, że produkt będzie precyzyjnie dopasowany do wybranych ram okiennych. Wszystkie modele objęte są 24-miesięcznym systemem rękojmi.


Porównanie dostępnych systemów żaluzji aluminiowych

Do najistotniejszych różnic i indywidualnych zalet poszczególnych systemów należy zaliczyć fakt iż mogą być one wyposażone w różne kolekcje lameli i warto zapoznać się z każdą indywidualnie. Poza tym warto wskazać na poniższe kwestie:

  • Żaluzje aluminiowe 25mm – żaluzje posiadają lamele o szerokości 25mm, z powodzeniem można montować je na ramie okna, także w opcji między listwy przyszybowe. Mogą być doposażone w boczne prowadzenie żyłkowe sprzyjające temu by żaluzja po uchylaniu okna nie odstawała nadmiernie od szyby. Istnieje możliwość montażu bezinwazyjnego na ramie okna.

  • Żaluzje aluminiowe 50mm – system przeznaczony do zasłaniania większych powierzchni; odradza się jego montaż na ramie okna. Z zasady żaluzja ta powinna być montowana inwazyjnie do sufitu lub ściany, z tego względu nie potrzebuje i nie posiada opcji prowadzenie żyłkowego. Lamele są oczywiście szerokości 50mm.


Poniższy, krótki film zawiera zestawienie żaluzji aluminiowych


Instrukcja pomiaru i montażu.

Każda żaluzja po wejściu do jej karty produktu prezentuje odpowiednią dla niej instrukcje pomiaru i montażu. Poniższe filmy instruktażowe wskazują jak owe instrukcje odnaleźć.

Czytaj więcej...