Wczytuję dane...

Rolety zewnętrzne

Zewnętrzne rolety przeciwsłoneczne na wymiar | sklep internetowy Wystrój-Okien.pl Olmark

Sortuj według:

Rolety zewnętrzne na wymiar

Szerokie możliwości wyboru zewnętrznych rolet w asortymencie sklepu Olmark sprawiają, że otrzymujemy jedną przesłonę, która łączy w sobie wysoką funkcjonalność i wysokie właściwości przesłonowe z nowoczesnym designem.

Rolety zewnętrzne to doskonałe uzupełnienie okna, balkonu, ogrodu zimowego, altany czy werandy. W ofercie Olmark znajdą Państwo wyłącznie produkty wykonane na wymiar, co sprawia, że doskonale będą pasowały nie tylko do dużych, ale i małych przeszkleń, ale także będą idealnie uzupełniały wygląd elewacji budynku. Aby jednak roleta zewnętrzna spełniała doskonale swoją funkcję, musi być wykonana z wysokiej jakości materiałów.

Rolety zewnętrzne na wymiar

Rolety zewnętrzne na okna to doskonałe rozwiązanie nie tylko na słoneczne dni

Słoneczna pogoda z pewnością stanowi czynnik, który wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Jednak silne promienie słoneczne mogą zaburzyć komfort przebywania w pomieszczeniu. Długa ekspozycja pomieszczenia na słońce powoduje wzrost temperatury we wnętrzu, co z kolei jest niezwykle uciążliwe m.in. podczas upałów. W tym przypadku, bardzo dobrym i atrakcyjnym cenowo rozwiązaniem jest montaż rolet zewnętrznych wykonanych z wysokiej jakości materiałów przeziernych, tkanin odpornych na warunki atmosferyczne, w tym wilgoć.

Osłony zewnętrzne w naszym asortymencie to produkty przesłonowe, uzupełnione o nowoczesną tkaninę, która łączy w sobie trwałość włókna szklanego i PVC - materiał odporny na warunki atmosferyczne. Co jest szczególnie ważne, np. podczas wiatru, opadów deszczu lub śniegu czy podczas intensywnej ekspozycji na światło słoneczne. Przesłony te cechują się niezawodnością i odpornością m.in. na blaknięcie. Pamiętajmy jednak, że zaleca się stosowanie rolet zewnętrznych jedynie w okresie ciepłych miesięcy, gdyż zbyt niska temperatura mogłaby negatywnie wpłynąć na jakość i trwałość mechanizmu samozwijającego wewnątrz rolety. Prostota sposobu montażu, jak i demontażu takich rolet zewnętrznych ułatwi nam zadbanie - bez trudu po zimie znów będziemy mogli je zamontować w obrębie nadproża, na ścianie domu lub suficie balkonu.

Bywa tak, że chcemy zapewnić sobie doskonałą ochronę przed słońcem, nie tracąc jednocześnie na oświetleniu wnętrza. Doskonałym rozwiązaniem jest zakup rolet zewnętrznych, które blokują promienie słoneczne poprzez efekt przezierności. Są to więc przesłony o średnim lub niewielkim zaciemnieniu, które wciąż doskonale chronią pomieszczenie przed intensywnymi promieniami. Oczywiście, to, jaki efekt uzyskamy, zależy od wyboru odpowiedniej tkaniny. Dlatego odsyłamy do naszego przejrzystego katalogu z funkcjonalnymi filtrami, dzięki któremu w kilka chwil wybiorą Państwo preferowany stopień zaciemnienia czy transmisji energii słonecznej. Tak szeroka paleta kolorów i właściwości tkanin, które uzupełniają oferowane przez nas rolety zewnętrzne, z pewnością mile Państwa zaskoczy.

Wysokiej jakości zewnętrzne rolety okienne w asortymencie sklepu Olmark

Nie tylko tkanina wpływa na jakość zewnętrznych rolet. Nie mniej ważnym elementem jest także solidność osłony rolety. Jedynie obudowa i inne komponenty wykonane z wysokiej jakości materiałów, w tym odpornego na czynniki zewnętrzne aluminium, zadba o doskonałe przyleganie rolet do szyby czy elewacji budynku i zapewni trwałość całego systemu. W Olmark doskonale to rozumiemy, dlatego w naszej ofercie znajdą Państwo wyłącznie wybór wysokiej jakości rolet zewnętrznych, które (używane zgodnie z zaleceniami) nawet podczas upływu czasu nie stracą na swej funkcjonalności i wciąż będą doskonałym uzupełnieniem fasady domu.

Przeciwsłoneczne rolety zewnętrzne - ochrona przed słońcem i sztucznym światłem

Rolety zewnętrzne idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach o dużych przeszkleniach. Możemy zauważyć, że szczególnie w miejskim krajobrazie, coraz częściej montuje się tego rodzaju osłony zewnętrzne w biurowcach czy galeriach. Jest to także doskonały sposób na osłonięcie wnętrza z oknami usytuowanymi po stronie południowej. To doskonała ochrona powierzchni istniejących szyb przed intensywnymi promieniami słonecznymi, które utrudniają oglądanie telewizji, pracę przy komputerze, czytanie czy wykonywanie domowych obowiązków.

Dlaczego montaż rolet po zewnętrznej stronie okna jest korzystny? Otóż takie umiejscowienie rolet zewnętrznych, szczególnie tych podbitych srebrzystą powłoką, będzie wpływało na to, że taka przesłona silniej będzie odbijać promienie słoneczne niż w przypadku rolety zamontowanej wewnątrz pomieszczenia.

Co więcej, w wyniku takiego montażu tworzy się przestrzeń między przeszkleniem a roletą zewnętrzną, która stanowi dodatkową izolację budynku. Gdy panują duże upały, wystarczy opuścić osłonę, by skutecznie obniżyć wysoką temperaturę powstałą podczas nasłonecznia pomieszczenia. Z kolei w chłodne dni, taka przestrzeń zniweluje przedostawanie się do wnętrza chłodnego powietrza, dbając o ciepło w środku. Nie trudno się domyślić, że wybór rolet zewnętrznych to także ekonomiczna decyzja. W prosty i atrakcyjny cenowo sposób możemy zadbać o komfort przebywania w pomieszczeniu.

Mówiąc o komforcie, nie sposób nie wspomnieć, że ten rodzaj rolety to także dodatkowa ochrona przed insektami, szczególnie w okresie wiosenno-letnim, kiedy możemy zauważyć intensywną aktywność owadów. Takie zabezpieczenie na budynkach to produkt o podobnych właściwościach ochronnych, jak w przypadku przesłon z klasyczną moskitierą (mowa o systemach w kasecie i z prowadnicami).

Oferowane rolety zewnętrzne zapewnią również doskonałą osłonę przed sztucznym światłem z ulicy, wnikającym do domowych wnętrz, dlatego system dobrze sprawdzi się szczególnie w przeszklonym salonie, sypialni. Co więcej, wybierając rolety zewnętrzne, możemy także zadbać o swoją prywatność, gdyż tkanina typu screen to także skuteczna ochrona przed wzrokiem przechodniów. Jest to szczególnie cenne, kiedy mieszkamy na parterze lub w budynku przy ruchliwej ulicy.

Rolety zewnętrzne na balkon

Zewnętrzna roleta przeciwsłoneczna na wymiar to estetyczne rozwiązanie

Rodzaj rolety typu screen to przesłona okienna wykonana z charakterystycznie dziurkowanych materiałów - większość z nas zna je z reklam przyklejanych na szybach autobusowych. Dlatego niejednokrotnie mylnie uważa się, że ich odpowiednie wkomponowanie w aranżację fasady budynku czy wystroju pomieszczenia jest niemożliwe. Otóż szeroka paleta kolorów rolet zewnętrznych, tj. bogaty wybór barw tkanin, sprawia, że bez większego trudu możemy montować rolety zewnętrzne nie tylko na nowoczesnych budynkach, np. biurowcach, ale także m.in. na fasadach przytulnych domów jednorodzinnych.

Chcą Państwo uzupełnić rustykalną, skandynawską czy klasyczną stylizację pomieszczenia o praktyczne rolety zewnętrzne? W takich aranżacjach sprawdzą się rolety zewnętrzne w kolorze bieli, beżu, ecru czy naturalnych brązów. Z kolei w industrialnych, minimalistycznych wnętrzach czy pomieszczeniach o nowoczesnym sznycie, nieoceniona stanie się paleta kolorów rolet w odcieniach szarości, ciemnych brązów czy czerni. Taka tkanina typu screen doskonale uzupełni nawet nietuzinkowe stylizacje. Warto podkreślić, że przezierność rolet zewnętrznych sprawi, że nawet ciemna tkanina montowana na budynkach nie zdominuje wnętrza, dbając wciąż o komfort osób przebywających w pomieszczeniu.

Niewątpliwą zaletą oferowanych przez nas rolet zewnętrznych jest ich szeroki wybór sposobu montażu. Możemy umieścić je zarówno na ścianie, jak i przytwierdzić do sufitu, w obrębie nadproża, zapewniając tym samym idealne dopasowanie materiału do szyby. Takie rozwiązanie jest niezwykle korzystne, kiedy chcemy zamontować na silnie przeszklonych budynkach rolety o dużej powierzchni. Warto w tym miejscu dodać, że w Olmark oferujemy Państwu wybór rolet, których maksymalne wymiary to nawet 2,4 m wysokości i 2 m szerokości. Takie możliwości wyboru rolet zewnętrznych z pewnością zapewnią Państwu doskonałe dopasowanie przesłony okiennej do istniejących przeszkleń czy fasady budynku.

Jak Państwo widzą, rolety zewnętrzne wykonane z trwałych materiałów to doskonały sposób na idealne dopasowanie przesłony do istniejących przeszkleń, fasady budynku. Możemy zastąpić nimi tradycyjne firany, rolety z moskitierą, by w postaci jednej przesłony zyskać zarówno zabezpieczenie przed intensywnym światłem słonecznym, insektami, ale również zadbać o lepszą izolację termiczną pomieszczenia. Jest to szczególnie ważne, kiedy cenimy sobie ekonomię, która idzie w parze z ekologią. Rolety zewnętrzne możemy montować zarówno na klasycznej architekturze, jak i domach i budynkach o nowoczesnym designie. Zapoznaj się z szerokim wyborem rolet zewnętrznych wykonanych z wysokiej jakości materiałów, które znajdziesz w ofercie sklepu Olmark.

Masz pytania na temat tego produktu? Skontaktuj się z konsultantem Olmark.

Infolinia
Od 9:00 do 17:00 w dni robocze
Tel.: + 48 603 404 650
e-mail: sklep@wystroj-okien.pl

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Rolety screen – nowe spojrzenie na walkę z nasłonecznieniem wnętrz

Zobacz

Patrząc w przyszłość warto uwzględnić zmiany w trendach dekoracji i osłon okiennych. Zmiany te nie mają związku...

Jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem?

Zobacz

Pogoda coraz częściej przypomina nam że upalne lato będzie coraz częstszym i dłuższym zjawiskiem w naszej strefie …

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark