Wczytuję dane...

Żaluzje Drewniane

Żaluzje drewniane na wymiar | Sklep internetowy Wystrój Okien Olmark

Sortuj według:

O żaluzjach drewnianych ofercie sklepu Olmark

Eleganckie żaluzje drewniane stanowią dziś jedno z najciekawszych rozwiązań dekoracji okiennych, które nie tylko osłaniają wnętrze mieszkania od promieni słonecznych, ale również wprowadzają do niego efektowny i nowoczesny element. Ta uniwersalność sprawia, że od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Żaluzje wykonane z drewna odpowiednio zamontowane staną się stylowym dodatkiem każdego pomieszczenia. To z pewnością doskonałe uzupełnienie przestrzeni w salonie czy sypialni, który usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających klientów. Prezentowane produkty charakteryzują się wysokiej jakości konstrukcją, nieprzeciętnym stylem oraz ogromnym wpływem na design wnętrz. Dużym atutem są również szerokie możliwości montażu: na ramie okiennej, ścianie lub suficie.

Żaluzje drewniane na wymiar

Drewniane żaluzje dodadzą elegancji i uroku

Drewniane żaluzje to typ dekoracji okien o wciąż sporej popularności i z pewnością należą do najbardziej oryginalnych i uniwersalnych typów przesłon. To również wyjątkowo stylowy i przede wszystkim elegancki dodatek. Jeśli chcemy podkreślić naturalne piękno pomieszczenia urządzonego w stylu skandynawskim lub rustykalnym, powinniśmy zastanowić się nad montażem drewnianych żaluzji. Materiał naturalny, jakim jest drewno, koresponduje z prostotą i sielskością obu aranżacji. Z kolei rolety z bambusowej kolekcji uzupełnią orientalny wystrój wnętrz.

Warto pamiętać, że w naszej ofercie znajdą państwo rolety drewniane w wielu kolekcjach. To szerokie spectrum możliwości aranżacyjnych sprawia, że nasze produkty pasują do każdego wnętrza. Co więcej, rolety drewniane cechuje ich funkcjonalność - pełnią w pomieszczeniu nie tylko funkcję estetyczną, ale i osłonową. Żaluzja drewniana pozwala osłonić wnętrze całego pomieszczenia przed promieniami słonecznymi.

Jak dobrać kolorystykę żaluzji drewnianych?

Najogólniej rzecz ujmując, dobrze jest kierować uwagę na obecny lub zamierzony wystrój wnętrza, w którym żaluzja ma zostać zamontowana. Jest, co najmniej kilka propozycji na utworzenie odpowiedniej aranżacji:

    1. Dopasowanie: czyli dobranie koloru lameli licującego z innymi elementami wystroju wnętrza np. z meblami, panelami czy boazerią.
    2. Kontrast: czyli dobranie koloru i wzoru, który sam w sobie ma przykuwać uwagę i stanowić element ozdobny i przykuwający wzrok na tle pozostałych.

Drewniane rolety doskonale sprawdzą się w wielu rozmaitych typach pomieszczeń i aranżacji, a przy tym praktyczną funkcję spełnią bez zarzutu. Czyni to z nich świetną propozycję dla nawet najbardziej wymagających spośród Klientów sklepu Olmark. Jeżeli chcą państwo, aby Wasze pomieszczenia wyróżniały się niebanalnym stylem i nabrały ponadczasowego uroku – postawcie na żaluzje drewniane z katalogu sklepu Olmark.

Żaluzje drewniane – dostępne kolekcje lameli

Ze względu na materiał, z którego wykonane są poszczególne kolekcje lameli żaluzje drewniane dzieli my na:

  1. Żaluzje Drewniane 25 i 50mm: lamele wykonane z drewna o szerokości 25 oraz 50mm z drewna Baswood oraz z lipy syberyjskiej. Niektóre są barwione.
  2. Żaluzje Laminowane 25 i 50mm: lamele drewniane powleczone okleiną drewnopodobną
  3. Żaluzje Bambusowe 25 i 50mm: wykonane ze sprasowanego i barwionego bambusa.

Warto przeczytać: Żaluzje drewniane – jak je dobierać i komponować?

Jaki rozmiar lameli wybrać?

Jeżeli miejscem montażu mają być ramy okna, zdecydowanie trzeba kierować uwagę na wersje lameli 25mm z dowolnej kolekcji. Gdy  planujemy montaż żaluzji o dużych gabarytach, do większych powierzchni, wtedy zarówno ze względów praktycznych i designerskich, warto pomyśleć o większej szerokości lameli, tj. 50mm.

Więcej na temat żaluzji drewnianych napisano tutaj: Żaluzje drewniane - istotne informacje o użytkowaniu i konserwacji"

Żaluzja drewniana 25mm

Więcej żaluzjach drewnianych 25mm

Kliknij, by poznać więcej szczegółów

Żaluzje drewniane – konserwacja

Warto podkreślić, że żaluzje drewniane podobnie jak inne przedmioty wykonane z drewna, przyciągają kurz, który dokucza alergikom i dzieciom. Jest on szczególnie widoczny na ciemnych powierzchniach lameli. Dlatego regularne odkurzanie żaluzji drewnianych jest bardzo istotne, aby nasze pomieszczenie było nie tylko zadbane, ale także bezpieczne. Odkurzanie zwykłą ściereczką nie zawsze jest wygodne, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednio wyprofilowaną zmiotkę do kurzu o powierzchni, która nie porysuje powierzchni lameli oraz ułatwi dostęp do zakamarków niełatwych w czyszczeniu ściereczką czy innym podobnym przedmiotem.

Żaluzje drewniane

Więcej żaluzjach drewnianych 50mm

Kliknij, by poznać więcej szczegółów

Żaluzje drewniane dopasowane do Twoich okien

Co wyróżnia oferowane w naszym sklepie drewniane żaluzje? Poza wyjątkowym designem, uniwersalnością i ich funkcjonalnością oraz wieloma zaletami, o których wspominaliśmy powyżej, to także elastyczność oferty Olmark. W naszym sklepie możecie państwo dopasować żaluzje drewniane na wymiar specjalnie do Waszych okien – to nie żart! W ofercie sklepu Olmark mogą państwo zamówić drewniane rolety, dostosowane do wymiarów posiadanej ramy okiennej, ściany, a nawet sufitu. Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem sklepu Olmark – znajdą tu państwo wiele wyjątkowych rolet i żaluzji, więc na pewno wybiorą coś dla siebie.

Niektórzy sądzą, że są to rolety drewniane do salonu, i że nie sprawdzą się w innych pomieszczeniach. To zdecydowanie nieprawda. Te drewniane zasłony na okna mają niezwykle uniwersalnych charakter i jeśli są wykorzystywane z konkretnym pomysłem na aranżację potrafią rewelacyjnie odświeżyć wnętrza, nadać im nieprzeciętnego uroku i funkcjonalności. Co więcej, w ofercie występują nie tylko żaluzje drewniane gotowe jak marketach, ale przede wszystkim te wykonywane na wskazany wymiar. Wszystko to sprawia, że wygodnie dostosujesz je do swoich potrzeb.

Żaluzje drewniane na wymiar – jak dokonać pomiaru?

Wymiarowanie żaluzji drewnianych należy do bardzo prostych. Przede wszystkim należy ustalić miejsce montażu, zwracając uwagę na szerokość żaluzji. Jeśli chcemy zamontować żaluzję, której szerokość lameli wynosi 50 mm, takie panele możemy przymocować do ściany, zasłaniając całą wnękę okienną lub do sufitu. Inne opcje skupiają się na montażu na ramie okiennej, to rozwiązanie polecamy szczególnie do montażu mniejszych rolet. np. o szerokość lameli wynosi 25 mm lub wykonanych z lżejszych materiałów, jak np. z bambusa.

Żaluzje drewniane – instrukcja montażu

Wielu z państwa zastanawia się nad skutecznym i właściwym montażem owych produktów dekoracji wnętrz i okien. W tym wypadku koniecznie należy pamiętać o sporej ciężkości owych żaluzji. Wynika to z faktu użycia drewna i innych ciężkich, jak na żaluzje, komponentów. W praktyce może to oznaczać, iż jeden metr kwadratowy żaluzji drewnianej może ważyć ponad 2kg, oznacza to, że dane okno może być mocno dociążone. Instrukcja pomiaru i montażu żaluzji – podobnie jak w wypadku innych systemów oferowanych w sklepie Olmark, znajduję się w każdej karcie produktu. Wystarcz kliknąć buton z napisem „Jak mierzyć” lub „Jak montować” by wyświetliła się odpowiednia instrukcja.