Żaluzje Drewniane

Żaluzje Drewniane Na Wymiar

Eleganckie żaluzje drewniane stanowią dziś jedno z najciekawszych rozwiązań dekoracji okiennych, które nie tylko osłaniają wnętrze mieszkania od promieni słonecznych, ale również wprowadzają do niego efektowny i nowoczesny element. To z pewnością doskonały dodatek do przestrzeni w salonie czy sypialni, który usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających klientów. Prezentowane produkty charakteryzują się wysokiej jakości konstrukcją, nieprzeciętnym stylem oraz ogromnym wplywem na design wnętrza. Dużym atutem są również szerokie możliwości montażu.


Żaluzje drewniane - konserwacja

Warto podkreślić, że żaluzje drewniane podobnie jak inne przedmioty wykonane z drewna przyciągają kurz, który dokucza alergikom i dzieciom. Jest on szczególnie widoczny na ciemnych powierzchniach lameli. Dlatego regularne odkurzanie żaluzji jest istotne. Odkurzanie zwykłą ściereczką nie zawsze jest wygodne, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednio wyprofilowaną zmiotkę do kurzu o powierzchni, która nie porysuje powierzchni lameli oraz ułatwi dostęp do zakamarków niełatwych w czyszczeniu ściereczką czy innym podobnym przedmiotem.


Żaluzje Drewniane - kolekcje lameli

Ze względu na materiał, z którego wykonane są poszczególne kolekcje lameli żaluzje drewniane dzieli my na:

  • Żaluzje Drewniane 25 i 50mm – lamele wykonane z drewna o szerokości 25 oraz 50mm z drewna Baswood oraz z lipy syberyjskiej. Niektóre są barwione.
  • Żaluzje Laminowane 25 i 50mm – lamele drewniane powleczone okleiną drewnopodobną
  • Żaluzje Bambusowe 25 i 50mm – wykonane ze sprasowanego i barwionego bambusa.

Poniższy, krótki film zawiera zestawienie żaluzji drewnianych.

Żaluzje drewniane – instrukcja montażu

Wielu z państwa zastanawia się nad skutecznym i właściwym montażem owych produktów dekoracji wnętrz i okien. W tym wypadku koniecznie należy pamiętać o sporej ciężkości owych żaluzji. Wynika to z faktu użycia drewna i innych ciężkich jak na żaluzje komponentów. W praktyce może to oznaczać, iż jeden metr kwadratowy żaluzji drewnianej może ważyć ponad 2kg, oznacza to, że dane okno może być mocno dociążone.Instrukcja pomiaru i montażu żaluzji – podobnie jak w wypadku innych systemów oferowanych w sklepie Olmark znajduję się w każdej karcie produktu. Wystarcz kliknąć buton z napisem „Jak mierzyć” lub „Jak montować” by wyświetliła się odpowiednia instrukcja.


Żaluzje drewniane – instrukcja pomiaru

Wymiarowanie żaluzji drewnianych należy do bardzo prostych. Przede wszystkim należy ustalić miejsce montażu, jest, w czym wybierać. Żaluzje drewniane możemy przymocować do ściany zasłaniając całą wnękę okienną. Inne opcje skupiają się na montażu na ramie okna, przy czym raz jeszcze wato podkreślić, że dla żaluzji tej wagi zdecydowanie należy ten wariant odłożyć na ostatnie miejsce z powyżej wymienionych względów – szczególnie w wypadku większych rozmiarów żaluzji.


Jak dobrać kolorystykę?

Najogólniej rzecz ujmując dobrze jest kierować uwagę na obecny lub zamierzony wystrój wnętrza, w którym żaluzje mają zostać zamontowane. Jest, co najmniej kilka propozycji na utworzenie odpowiedniej aranżacji:

  • Dopasowanie – czyli dobranie koloru lameli licującego z innymi elementami wystroju wnętrza np. z meblami, panelami czy boazerią.
  • Kontrast – czyli dobranie koloru i wzoru, który sam w sobie ma przykuwać uwagę i stanowić element ozdobny i przykuwający wzrok na tle pozostałych.


Jak wybrać rozmiar lameli ( 25 czy 50 mm)?

Jeżeli miejscem montażu ma być rama okna zdecydowanie trzeba kierować uwagę na wersje lameli 25mm z dowolnej kolekcji. Gdy jednak poszukujemy żaluzji o dużych gabarytach, do większych powierzchni, wtedy zarówno ze względów praktycznych i designerskich warto pomyśleć o opcji 50mm. Serdecznie zapraszam.

Więcej na temat żaluzji drewnianych napisano TUTAJ.

Instrukcje pomiaru i montażu.

Każda żaluzja po wejściu do jej karty produktu prezentuje odpowiednią dla niej instrukcje pomiaru i montażu. Poniższe filmy instruktażowe wskazują jak owe instrukcje odnaleźć.

Gdzie znajdują się instrukcje pomiaru do poszczególnych rolet? Gdzie szukać instrukcji montażu?Jak dokonać wyceny ?

Czytaj więcej...