Wczytuję dane...

Rolety dzień i noc w kasecie

Rolety dzień noc w kasecie z prowadnicami na wymiar | sklep internetowy Olmark

Sortuj według:

Rolety Dzień i Noc w Kasecie z prowadnicami

O roletach dzień noc w kasecie w ofercie sklepu Olmark

roleta dzień noc w kasecie z prowadnicami

Popularność rolet dzień noc spowodowała ich ekspansję w kierunku różnych systemów roletowych. Jednym z nich są rolety w kasecie. To bardzo ciekawe i stylowe połączenie zapewniające wysoką estetykę tak zamontowanych rolet w połączeniu z eleganckim efektem wytwarzanym przez samą tkaninę dzień noc. Prezentowane rolety są zabudowane w kasecie – w zależności od modelu, kasety są wykonane z PCV lub aluminium. Poniżej opisano czym się różnią i na która opcję się zdecydować.

Ważną cechą owych systemów jest rodzaj zastosowanych prowadnic. Większość systemów posiada prowadnica przestrzenne, czyli rynienki w kształcie litery „C”. Taka opcja sprawia, żadna roleta może być zazwyczaj montowana na oknach z zaokrąglonymi listwami przyszybowymi. Wystarczy nam około 1cm szerokości powierzchni płaskiej – koło klamki. Tam bowiem są przyklejane owe prowadnice, dzięki czemu omijamy niewygodne listwy.

Jeśli posiadacie Państwo okna drewniane lub drewnopodobne warto zdecydować się na kasety w tym samym lub podobnym wzornictwie. Tak wykonana roleta świetnie komponuje się z daną wersją okna, oraz innych elementów wystroju wnętrza. Inną ważną cechą owych rolet w kasecie jest sposób ich montażu. Zazwyczaj rolety te przyklejane do ramy okna. System „Vegas” natomiast jest przykręcany do listew przyszybowych.

Do najistotniejszych różnic i indywidualnych zalet poszczególnych systemów należy zaliczyć fakt iż mogą być one wyposażone w różne kolekcje tkanin i warto zapoznać się z każdą indywidualnie. Poza tym warto wskazać na poniższe kwestie:

Porównanie powyższych systemów rolet dzień noc w kasecie

Rolety Dzień i Noc w kasecie "PLUS" - szczegóły systemu

Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Możliwość montażu na oknach z wywietrznikami. Wiele ciekawych kolekcji tkanin w dobrej cenie. Trwały, elegancki system montowany bezinwazyjnie. Dobre wykończenie, dbałość o detale, wysoka jakość w przystępnej cenie. Bardzo ładne wzory drewnopodobne szczególnie w wersji kaset aluminiowych.

Istotne cechy systemu:

 1. Mechanizm: koralikowy
 2. Montaż: bezinwazyjnie na ramie okna
 3. Zalety: świetny stosunek jakości do ceny
Roleta dzień noc w kasecie z prowadnicami Plus Więcej o roletach dzień noc "Plus"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Roleta dzień noc w kasecie aluminiowej B5 Więcej o roletach dzień noc "B5"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Rolety Dzień i Noc w kasecie "B5" - szczegóły systemu

Roleta „B5” – elegancki z wysokiej jakości komponentów, dostępne w nim kasety są wykonane z aluminium w kolorze białym, srebrnym, atracytowym i patynowym. Wyróżnia go bogata kolekcja ciekawych tkanin. Inną ważną cechą charakterystyczną jest niezwykle elegancki - kwadratowy - kształt kasety. B5 to naprawdę stylowy system rolet okiennych w kasecie.

Istotne cechy systemu:

 1. Mechanizm: koralikowy
 2. Montaż: bezinwazyjnie na ramie okna
 3. Zalety: efektowny, kwadratowy kształt kasety

Rolety Dzień i Noc w kasecie "Vario LUX Large" - szczegóły systemu

To rodzaj rolet dzień noc w kasecie wykonanej z aluminium. Wyróżnikiem owego modelu jest bardziej pojemna kaseta, która w zależności od wybranej kolekcji tkanin dzień noc pozwala na zasłonięcie nawet do 260cm wysokości lub 220cm szerokości. Z całą pewnością można stwierdzić że roleta Vario LUX Large to typowa "balkonówka".

Istotne cechy systemu:

 1. Mechanizm: koralikowy
 2. Montaż: inwazyjnie na listwach przyszybowych
 3. Zalety: możliwość zasłaniania okien o dużych rozmiarach
Roleta dzień noc w kasecie Vario LUX Large Więcej o roletach dzień noc "Vario LUX Large"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Roleta dzień noc w kasecie Vario PLUS Large Więcej o roletach dzień noc "Vario PLUS Large"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Rolety Dzień i Noc w kasecie "Vario PLUS Large" - szczegóły systemu

Ich atutem na pewno jest m.in. możliwość zasłaniania okien o różnym kształcie listew przyszybowych. W wersji Vario Plus prowadnice klei się na ramie okna, omijaj listwy przyszybowe. Co więcej, mają one bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Kasety dostępne w wielu kolorach i wzorach w tym w rzadkim kolorze antracytowym, a wykonano je z aluminium. Można ją zamontować także na oknach nieotwieralnych lub pod wywietrznikiem – jeśli jest pod nim co najmniej 3,5cm wysokości powierzchni płaskiej. Maksymalna wysokość może wynosić nawet do 250cm.

Istotne cechy systemu:

 1. Mechanizm: koralikowy
 2. Montaż: bezinwazyjnie na ramie okna
 3. Zalety: duże rozmiary maksymalne, możliwość montażu na oknach z nietypowymi listwami przyszybowymi

Rolety Dzień i Noc w kasecie "LUX" - szczegóły systemu

To kolejny po system z płaskimi prowadnicami i niewielką kasetą odstająca tylko około 3,5cm od powierzchni do której ją przykręcono. Montowana inwazyjnie, tkanina pracuje w światle szyby. Bardzo duża gama tkanin, wysoka estetyk, zgrablość i trwały montaż to bardzo istotne atuty tego modelu.

Istotne cechy systemu:

 1. Mechanizm: koralikowy
 2. Montaż: inwazyjnie na listwy
 3. Zalety: zdecydowanie zgrabniejsza kaseta, wysoka estetyka
Roleta dzień noc w kasecie ALU LUX Więcej o roletach dzień noc "LUX"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

W kasecie Aluminiowej czy PCV?

Najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest :”to zależy”. Jeśli Państwa priorytetem jest trwałość rolety, a raczej jej obudowy na pewno warto skierować się ku kasetom z aluminium. Metal zawsze jest trwalszy od PCV. Inną zaletą tego typu rozwiązania jest mniejsza podatność na odbarwianie plastiku. Pomieszczenia w których często się gotuje, w których parowanie jest intensywnie mogą po jakimś czasie doprowadzić komponenty z PCV do delikatnego pożółknięcia.

Za kasetami z PCV przemawiam lepsza cena. Nie można jednak odmówić im wysokiej jakości. Prawdę mówiąc nie od razu widać różnicę pomiędzy tymi roletami, a PCV ładnie się prezentuje na oknie. Jeśli zatem czynnik ekonomiczny ma dla nas znaczenie, a roleta nie znajdzie się w bardzo nieprzyjaznym środowisku, PCV okaże się praktyczniejsze i tańsze.

Przyklejane czy przykręcane?

Jeśli nie grozi nam utrata gwarancji z powodu przykręcenie rolety do listew przyszybowych (należy się upewnić u sprzedawcy) montaż przykręcany zapewne będzie trwalszy. Ważnym warunkiem montaż tego typu rolet jest posiadanie płaskich listew przyszybowych w naszych oknach ponieważ owe systemy mają prowadnice przyklejane bezpośrednio do wspomnianych listew.

Zaletą systemów przyklejanych jest to, że nie ingerujemy inwazyjnie w strukturę okna. Po demontażu rolety pozostaje tylko dość żmudne zadanie wyczyszczenia resztek taśmy klejącej. Gdy już jednak się z tym uporamy, na oknie nie powinno być widać śladu po poprzednio zamontowanej rolecie.Galeria rolet dzień noc w kasecie
Kliknij zdjęcie aby powiększyć fotografię.