Wczytuję dane...

Rolety do Łazienki

Sortuj według:

Rolety do Łazienki, na wymiar

Roleta do Łazienki– którą wybrać?

Coraz częściej w łazienkach pojawiają się okna – naprawdę rożne okna. Należy je odpowiednio osłonić, aby zapewnić prywatność. Rola przysłon okiennych do łazienek nie kończy się tylko na trosce o nasza prywatność. Często szukamy żaluzji i rolet odpornych na wodę i wilgoć. Nie chcemy tez pomijać wątku estetycznego – to jak zasłonimy okna w łazience koniecznie musi pasować do jej stylu, i oczekiwań aranżacyjnych. W takiej sytuacji nie sprawdzą się zasłonki czy firanki. Do łazienki idealne będą rolety. Nie każdy model jednak będzie pasował. Które z nich brać pod uwagę?

Żaluzje do łazienki

Rolety do łazienki – jakie kryteria doboru

Łazienka ma zupełnie inny charakter niż salon, jadalnia czy kuchnia. Pomieszczenie to musi zapewnić domownikom intymność i poczucie bezpieczeństwa. Okno musi więc zostać dobrze przysłonięte. Idealne rolety w łazience nie mogą być nawet w minimalnym stopniu prześwitujące. Warto wybierać więc modele zaciemniające, które posiadają dodatkową warstwę gumy (przyklejoną od spodu).

Ważny jest także materiał, z którego osłona została wykonana. W łazience panuje wilgoć – przy każdej kąpieli zbiera się przecież para. Nawet najlepsza wentylacja nie usunie 100 procent wilgoci. Dlatego dekoracyjne rolety z tkanin nie są najpraktyczniejsze. Lepsze będą materiały sztuczne (np. PCV) lub aluminium. Są one bowiem odporne na wilgoć, nie wchłaniają wody i bardzo łatwo je pielęgnować. Warto zwrócić uwagę również na fakturę materiału – idealne rolety do łazienki powinny być gładkie. W zagłębieniach będzie bowiem gromadził się brud. Dlatego lepiej zrezygnować tutaj z tradycyjnych żaluzji aluminiowych czy modnych obecnie Verticale. Lepiej także nie wybierać osłon z tkanin drapowanych, które pięknie się prezentują, ale są bardzo delikatne.

Warto przeczytać: Żaluzje czy rolety?

Porównanie kilku powyższych systemów osłonowych dedykowanych do łazienki

Do najistotniejszych różnic i indywidualnych zalet poszczególnych systemów należy zaliczyć fakt iż mogą być one wyposażone w różne kolekcje tkanin i lameli, warto zapoznać się z każdą indywidualnie. Poza tym warto wskazać na poniższe kwestie:

Mini rolety z żyłką Więcej o mini roletach microllo

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Praktyczne mini rolety do łazienek

W łazienkach często montowane są niewielkie okna. Dlatego idealnie sprawdzą się tutaj mini rolety, które można dopasować do wymiarów okiennicy. Ich dużym plusem jest łatwy montaż. Taką osłonę wystarczy zawiesić na specjalnych haczykach, które są już przytwierdzone do materiału. Nie trzeba więc montować prowadnic, wiercić otworów w ścianach i używać wkrętarki. Do łazienki lepiej nie wybierać delikatnych tkanin. Najlepsze będą mini rolety wykonane z poliestru, który nie chłonie wody i jest odporny na wilgoć. Taki jednolity materiał nie zbiera również brudu, dzięki czemu nie dochodzi do rozwoju drobnoustrojów. Ważna jest grubość materiału i osłona, która zapewni całkowite zaciemnienie (dodatkowa warstwa gumy jest nieoceniona). Dzięki temu roleta zapewni nam pełną prywatność nawet przy włączonym oświetleniu górnym i bocznym.

Istotne cechy systemu:

  1. Mechanizm: koralikowy
  2. Montaż: bezinwazyjne haczyki na ramę
  3. Zalety: świetna jakość, możliwość montażu na niektórych oknach z wywietrznikiem

Elegancja łazienka - eleganckie rolety „Dzień i Noc”

Do łazienki zaaranżowanej w stylu nowoczesnym znakomicie będą również pasować rolety „Dzień i Noc”. Możemy wybrać praktyczny model w kasecie wykonanej z PCV – w ten sposób unikniemy żmudnego montażu osłony. Takie rolety zaciemniające bardzo elegancko się prezentują. Najlepszy efekt uzyskamy, gdy wybierzemy materiał, który będzie pasował kolorystycznie do płytek na podłodze i ścianach. Rolety mogą mieć sterowanie sznurkowe lub koralikowe.

Istotne cechy systemu:

  1. Mechanizm: koralikowy
  2. Montaż: bezinwazyjnie na ramie okna
  3. Zalety: świetny stosunek jakości do ceny
Mini roleta dzień noc z żyłką Więcej o roletach dzień noc Basic

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę