Wczytuję dane...

Rolety w Kasecie

Rolety w Kasecie na wymiar | Sklep internetowy Olmark

Sortuj według:

Rolety w Kasecie z prowadnicami na wymiar

O roletach w kasecie w ofercie sklepu Olmark

Rolety w kasecie są bez wątpienia jednymi z popularniejszych typów przysłon okiennych. Chętnie instalowane są w biurach, gdzie zazwyczaj wiercenie w ścianach czy suficie nie jest możliwe. Ich główną zaletą jest łatwość obsługi oraz szybkość montażu. Cały mechanizm jest przyklejony lub przykręcony do skrzydła okiennego.

Wolnowisząca roleta klasyczna na wymiar

Zwinięta roleta, która znajduje się wewnątrz niego, jest szczelnie zamknięta, dzięki temu nie osadza się na niej kurz ani brud, ponadto jest osłonięta od działania promieni słonecznych. Pozwala to roletom w kasecie przez długi czas zachowywać swój pierwotny kolor. Roleta w kasecie doskonale sprawdza się w przypadku okien z zaokrąglonymi listwami lub z wywietrznikami, gdzie tradycyjne przysłony nie dają się tak łatwo lub wcale zamontować. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest brak problemu z uchylaniem i otwieraniem okna.

Znajdujące się w ofercie sklepu rolety w kasecie wykonywane są przez wymiar z dostępnych w ofercie materiałów. Ze względu na różnorodną formę wzorów (także drewnopodobnych) oraz kolorów, każdy znajdzie coś dla siebie. Kasety wykonywane są z PCV lub aluminium, mają także indywidualny kolor, w zależności od zamówienia klienta. Wszystkie oferowane tu produkty są dostosowywane do indywidualnych preferencji na podstawie wymiarów udostępnionych przez klienta. Zamówione w sklepie rolety w kasecie są produktami wysokiej jakości i są objęte 24 miesięczną rękojmią. W celu poznania szczegółów dotyczących montażu, wyceny zamówienia oraz zapoznania się z kolekcją dostępnych tkanin, wybierz spośród miniatur produktów dostępnych powyżej.

Rolety w kasecie czy tez rolety kasetowe są nieco droższym produktem w zakupie niż klasyczne rolety wolnowiszące. Czy warto się nad niemi zastanowić? Tak. Jedną z zasadniczych przyczyn często decydującą o wyborze rolet w kasecie jest ich wygląd. Dla wielu właśnie tak zamaskowane elementy same w sobie nie stanowiące element dekoracyjny rolety wyglądają zdecydowanie ładniej. Poza tym kaseta i prowadnica w pewnym stopniu chronią tkaninę rolety. Jak to możliwe? Otóż wałek materiału jest ukryty w kasecie, co sprawia, że wolniej gromadzi się na nim kurz. Boczne prowadnice sprzyjają osłanianiu krawędzi materiału, a ten jak wiemy pod wpływem częstych otarć może się mniej lub bardziej pruć. Boczki materiału rolety z odstającymi nićmi, włóknami tkaniny nie wyglądają estetycznie.

Porównanie powyższych systemów rolet w kasecie z prowadnicami

Do najistotniejszych różnic i indywidualnych zalet poszczególnych systemów należy zaliczyć fakt iż mogą być one wyposażone w różne kolekcje tkanin i warto zapoznać się z każdą indywidualnie. Poza tym warto wskazać na poniższe kwestie:

Rolety w kasecie "Rolkas" - szczegóły systemu

To bardzo korzystny cenowo system w białej kasecie PCV. Dostępnie w nim kolekcje Blackout i Silver dające 100% zaciemnienia. Trwale przyklejany do ramy okna na mocnej piance klejącej. Wykonanie rolety jest bardzo estetyczne i trwałe, trudno wizualnie odróżnić ją od wersji aluminiowej. Rolety z tego systemu maja prowadnice przestrzenne co pozwala omijać listwy przyszybowe o kształcie zaokrąglonym lub innym nietypowym.

Istotne cechy systemu:

 1. Kaseta i prowadnice z: PCV
 2. Montaż: przyklejana na ramę
 3. Zalety: rewelacyjna cena, bardzo prosty montaż
Roleta w kasecie rolkas na wymiar Więcej o roletach w kasecie "Rolkas"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Roleta w kasecie Rubi na wymiar Więcej o roletach w kasecie "Rubi"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Rolety w kasecie "Rubi" - szczegóły systemu

Rolety w kasecie „Rubi” zapewniają bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Co więcej, duża gama dostępnych tkanin w tym kolekcji podgumowanej Maroco i innych sprawia, że koniecznie warto zapoznać się z ca tym pakietem możliwości tego systemu. Kasety Rubi dostępne są w wielu kolorach i wzorach w tym w rzadkim kolorze Antracytowym.

Istotne cechy systemu:

 1. Kaseta i prowadnice z: PCV
 2. Montaż: przyklejana na ramę
 3. Zalety: nietypowe kolory kaset PCV

Rolety w kasecie "B5" - szczegóły systemu

Rolety w kasecie „B5” to odpowiedź na aktualne trendy wnętrzarskie. Modne minimalistyczne kształty kasety (kwadrat) sprawiają, że trudno przejść obok nich obojętnie. Co więcej, kolorystka kaset i prowadnic tez jest nieprzeciętna: kolory srebrnej anody i patyny z pewności znajdą wielu entuzjastów.

Istotne cechy systemu:

 1. Kaseta i prowadnice z: Aluminium
 2. Montaż: przyklejana na ramę
 3. Zalety: bardzo stylowy kształt i kolorystyka kaset
Roleta w kasecie B5 na wymiar Więcej o roletach w kasecie "B5"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Roleta w kasecie LUX na wymiar Więcej o roletach w kasecie "LUX"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Rolety w kasecie "LUX" - szczegóły systemu

Rolety w kasecie LUX są montowane inwazyjnie poprzez przykręcenie ich do listew przyszybowych. Występują one z płaskimi prowadnicami. Dzięki temu cały system wygląda bardzo zgrabnie i nie utrudnia otwierania okna umieszczonego we wnęce okiennej tak jak to mogą robić większe kasety. Spora gama tkanin w tym zaciemniających 100% i odbijających część promieni słonecznych jest dodatkowym atutem tych rolet.

Pamiętaj! Płaskie prowadnice wymagają płaskich listew przyszbowych, dlatego rolety "LUX" nie nadają się do montażu na listwach zaokrąglonych lub innych nietypowych.

Istotne cechy systemu:

 1. Kaseta i prowadnice z: Aluminium luc PCV
 2. Montaż: przykręcana na listwy
 3. Zalety: kaseta odstaje tylko 3,5cm od ramy okna

Rolety w kasecie "PLUS" - szczegóły systemu

Rolety kasetowe Plus posiadają identyczną bazę tkanin jak w systemach Rolkas, B5 oraz LUX. Jest to bardzo trwały, elegancki system o pięknych opływowych kształtach. Plus to rolety montowane bezinwazyjnie poprzez przyklejenie kasety mocna taśmą piankową do ramy okna. W prezentowanych roletach od razu da się zauważyć wysokiej jakości wykończenie, dbałość o detale, a to wszytko w przystępnej cenie. Warto podkreślić że rolety w kasecie Plus pozwalają na montaż na oknach z zaokrąglonymi listwami i pod wywietrznikiem. Warunkiem jest to by pod wywietrznikiem było co najmniej 3,5cm wysokości powierzchni płaskiej. Dzięki temu taśma kasety będzie miała wystarczająco dużo miejsca do przyklejenia pod nawiewnikiem.

Istotne cechy systemu:

 1. Kaseta i prowadnice z: Aluminium
 2. Montaż: przyklejana na ramę
 3. Zalety: piękny kształt kasety, bardzo trwała
Roleta w kasecie Plus na wymiar Więcej o roletach w kasecie "Plus"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

W kasecie Aluminiowej czy PCV?

Najlepszą odpowiedzią na to pytanie jest :”to zależy”. Jeśli Państwa priorytetem jest trwałość rolety, a raczej jej obudowy na pewno warto skierować się ku kasetom z aluminium. Metal zawsze jest trwalszy od PCV. Inną zaletą tego typu rozwiązania jest mniejsza podatność na odbarwianie plastiku. Pomieszczenia w których często się gotuje, w których parowanie jest intensywnie mogą po jakimś czasie doprowadzić komponenty z PCV do delikatnego pożółknięcia.

Za kasetami z PCV przemawiam lepsza cena. Nie można jednak odmówić im wysokiej jakości. Prawdę mówiąc nie od razu widać różnicę pomiędzy tymi roletami, a PCV ładnie się prezentuje na oknie. Jeśli zatem czynnik ekonomiczny ma dla nas znaczenie, a roleta nie znajdzie się w bardzo nieprzyjaznym środowisku, PCV okaże się praktyczniejsze i tańsze.

Przyklejane czy przykręcane?

Jeśli nie grozi nam utrata gwarancji z powodu przykręcenie rolety do listew przyszybowych (należy się upewnić u sprzedawcy) montaż przykręcany zapewne będzie trwalszy. Ważnym warunkiem montaż tego typu rolet jest posiadanie płaskich listew przyszybowych w naszych oknach ponieważ owe systemy mają prowadnice przyklejane bezpośrednio do wspomnianych listew.

Zaletą systemów przyklejanych jest to, że nie ingerujemy inwazyjnie w strukturę okna. Po demontażu rolety pozostaje tylko dość żmudne zadanie wyczyszczenia resztek taśmy klejącej. Gdy już jednak się z tym uporamy, na oknie nie powinno być widać śladu po poprzednio zamontowanej rolecie.

Uwaga! Więcej na ten temat napisano na blogu sklepu wystrój okien w artykule: Rolety w kasecie PCV czy aluminiowej?Galeria rolet w kasecie
Kliknij zdjęcie aby powiększyć fotografię.