Wczytuję dane...

Rolety do Kuchni

Sortuj według:

Rolety do Kuchni, na wymiar

Roleta do kuchni – którą wybrać?

Nie ma oczywiście rolet jednoznacznie przeznaczonych tylko o jednego rodzaju pomieszczeń – w tym do kuchni. Niemniej pewne właściwości i często ponawiające się potrzeby i rodzaje wystroju wnętrz sprawiają, iż częściej sięga się po poniżej wybrane rodzaje rolet z przeznaczeniem do kuchni czy jadalni.

rolety do kuchni

Co ma lub powinno mieć wpływ na aranżacje kuchni?

To jej klimat. Bardzo często kuchni jest jednym najczęściej uczęszczanych miejsc w naszych domach i mieszkaniach. Szczególnie Panie domu chcą tam czuć się przyjemnie i swobodnie. Kuchnia nie jest typową pracownią gdzie surowy klimat zdaje się pasować najlepiej – jest zazwyczaj wręcz odwrotnie. Kuchnie często urządza się w ciepłym przytulnym charakterze tak by picie porannej kawy i wspólne posiłki sprawiły tym większą przyjemność.

Jakie tkaniny najlepiej nadadzą się do rolet lub zasłon we wnętrzach kuchennych?

I w tym zagadnieniu napotkamy oczywiście na różne szkoły, ale bardzo często sprawdzają się wzory kwiatowe i florystyczne. Kuchnia nabiera niecodziennego uroku gdy stosuje się w niej wzory scenkowe. Świetnie przykuwają uwagę i sprawiają, że tak przyozdobione wnętrze nie nudzi się, a przyglądanie się szczegółowym, scenek sprawia dużą frajdę.

Co z innymi roletami? Jak wspomniano na początku oczywiści nic nie stoi na przeszkodzę by wybrać inny system np. mini rolet czy rolet w kasecie. Powyższe propozycje skupiają się na rozwiązaniach często znajdujących sporą ilość zwolenników a wyniki ich zastosowania można zobaczyć poniżej.

Warto przeczytać: Jakie rolety wybrać do kuchni?

Porównanie kilku powyższych systemów rolet dedykowanych do kuchni i jadalni

Do najistotniejszych różnic i indywidualnych zalet poszczególnych systemów należy zaliczyć fakt iż mogą być one wyposażone w różne kolekcje tkanin i warto zapoznać się z każdą indywidualnie. Poza tym warto wskazać na poniższe kwestie:

Roleta rzymska z kokardą do kuchni Więcej o roletach "Woalowych z kokardą"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Rolety rzymskie woalowe z kokardą - szczegóły systemu

Rolety woalowe wspaniale łącza w sobie walory estetyczne firany i praktyczne funkcje rolet okiennych. Ta fuzja daje niezwykłe możliwości a wykorzystana z głową może naprawdę nieźle zamieszać w twojej Kuchni. Wykorzystaj duża ilość światła jaką wpuści ta delikatna roleta rzymska woalowa. Montaż na karniszu może być dodatkowym atutem, gdy odpowiednio dobierzesz go do aranżacji kuchni.

Jak czyścić? Nie suszyć w suszarce bębnowej. Pranie delikatne - maks. temp. prania 40ºC. Prasować maks. temp. 150ºC. Nie wybielać Czyścić nadchloranem, petrolem, czystym alkoholem R 111 & R 113

Istotne cechy systemu:

  1. Szerokość max: 200cm
  2. Montaż: zawieszana na karniszu
  3. Zalety: świetne połączenie troski o prywatność z możliwością wpuszczania dużej ilości światła do kuchni

Rolety plisowane "New Cossi"- szczegóły systemu

Plisy z nowoczesnym kształtem profili aluminiowych w bogatej kolorystyce i wzornictwie, także drewnopodobnym. Profil tych plis ma kształt litery „U” i wczepia się w kostki montażowe dzięki czemu nie zsuwa się w dół. Rolety plisowane to bardzo praktyczny wybór przysłon okiennych do kuchni także z względy na imponującą wygodę sterowania ilością wpuszczanego do kuchni światła.

Istotne cechy systemu:

  1. Maksymalne wymiary: 130x250cm
  2. Montaż: na i między listwy oraz bezinwazyjnie na ramie okna
  3. Zalety: efektowny wygląd, rewelacyjna funkcjonalność
Roleta plisowana do kuchni Więcej o roletach plisowanych "New Cossi"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Roleta rzymska z falbaną Więcej o roletach rzymskich z falbaną

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Rolety rzymskie z falbaną - szczegóły systemu

Jeśli mówimy o roletach rzymskich do kuchni to przede wszystkim warto zerknąć na rolety wykończone falbaną klasyczną – ta właśnie ma w sobie szczególny urok. Wielu lubi właśnie w kuchni umieszczać rolety wykończone w ten sposób. Inne rodzaje rolet rzymskich świetnie nadających się do kuchni np. te wykończone ozdobną koronka, pomponami czy frędzlami też spełni swoją rolę, ale jak to jest że właśnie falbana podbija serca wielu użytkowników? Ów sympatyczny ozdobnik rolety może stanowić tło, element główny wystroju lub fragment kompozycji – wszytko ograniczone jest tylko naszą wyobraźnią, gustem i pomysłowością

Pamiętaj! Rolety rzymskie można prać i prasować tylko zgodnie z zaleceniami dotyczącymi konkretnej tkaniny

Istotne cechy systemu:

  1. Mechanizm: koralikowy lub sznurkowy
  2. Montaż: sufit ściana, opcjonalnie bezinwazyjnie na ramie okna
  3. Zalety: dodatkowe falbany efektownie wydłużają optycznie roletę i nadają bardzo przytulny klimat kuchniom

Inne systemy osłonowe do wnętrz kuchennych

Rolety austriackie

Nie sposób pominąć jakże klimatotwórczego sytemu jakim są rolety austriackie. Wspaniałe bufy tworzone podczas ich podciągania majdają wnętrz nie tylko stylu, elegancji i szyku ale także skutecznie czynią dane pomieszczenia znacznie przytulniejszymi. Świetnie można wykorzystać owe rolety jako bazę do efektownych dodatków np. poszewek, obrusu czy bieżników.

Sprawdź też: Galeria wnętrz kuchennych

Rolety klasyczne

Inną, tańszą i efektowną alternatywą będą także rolety klasyczne Classic, które opcjonalnie również można doposażyć w falbanę zdobiąc spodnią część materiału. Co oprócz falbany ociepla klimat podczas urządzania wnętrz kuchennych i jadalnianych? Tkanina. Tkanina to najistotniejszy parametr roletowy. To jej kolorystyka, faktura i wzór najbardziej rzuca się w oczy i najmocniej wpływa na to jakie wrażenie estetyczne obieramy będąc w kuchni tak czy inaczej przyozdobionej roletami.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark