Wczytuję dane...

Rolety odbijające światło

Sortuj według:

Niezawodne rolety odbijające światło

Jak się okazuje, dobry balans pomiędzy funkcjonalnością rolet, a ich designem i walorami estetycznymi, wcale nie jest trudny do uzyskania – wystarczy wiedzieć, gdzie szukać. W ofercie sklepu Olmark znajdziesz najróżniejsze rolety odbijające światło – dzięki temu bez problemu dobierzesz modele, które będą idealną odpowiedzią dla Twoich potrzeb. Rolety, których zadaniem jest odbicie światła, pomagają także w ochłodzeniu mieszkania, stosownie do możliwości jakie w tym temacie mają rolety okienne. Warto jednak pamiętać, że pomieszczenie nie nagrzewa się tylko poprzez okno, bo mając to z tyłu głowy, Twoje oczekiwania będą bardziej realne, a satysfakcja z działania samych rolet, będzie jeszcze większa.

Rolety odbijające światło

Jakie tkaniny są najpopularniejsze w przypadku takich rolet? Konsument wybiera pomiędzy wariantami podgumowanymi oraz posrebrzanymi. Te pierwsze gwarantują całkowite zaciemnienie niezależnie od intensywności światła. Właśnie dlatego są one aż tak popularne. Co więcej, takie rozwiązanie jest po prostu eleganckie. Decyduje o tym zarówno sam materiał, jak i fakt, że jest on bardzo łatwy w czyszczeniu jeśli nie poplamisz rolety tłuszczem lub innym silnym czynnikiem plamotwórczym. Oczywiście to nie jest materiał idealny i nie sprawdzi się dobrze w przypadku okna dachowego, ale to nie zmienia faktu, że w innych przypadkach – zwłaszcza w kuchni – będzie to wybór, którego nie będziesz żałował.

Znane na rynku rolety chroniące przed słońcem

Tkaniny posrebrzane także całkowicie bronią przed światłem. W związku z tym, że tylko jedna strona jest pokryta specjalną warstwą podgumowanę, drugą można swobodnie dopasować pod względem kolorystycznym. To oczywiście daje większe pole do popisu w przypadku aranżacji wnętrza, dzięki czemu tego typu rolety mogą okazać się lepszym wyborem do pomieszczeń, takich jak salon.

Takie rolety mają realny wpływ na ochłodzenie pomieszczenia i sprawienia, że wnętrze będzie bardziej komfortowe. W wielu przypadkach będzie to czynnik, który może pozwolić zaoszczędzić na wydatkach związanych z dodatkowym chłodzeniem, ale nie można oczekiwać, że rolety zapewnią to samo, co oferuje pełnoprawna klimatyzacja.

Postaw na sprawdzone rolety odbijające światło

Czy warto inwestować w takie rolety? Oczywiście, że tak. To przecież idealna opcja dla wszystkich, którzy myślą o skutecznej walce z nadmiernym oświetleniem. To także szansa na odczuwalną różnicę w temperaturze. Jeśli dorzuci się do tego możliwość doboru modelu i koloru pod kątem aranżacji, to wniosek wydaje się prosty i klarowny, prawda?