Wczytuję dane...

Rolety na okna z wywietrznikiem

Sortuj według:

Rolety do okien z wywietrznikiem, na wymiar

Roleta na okno z wywietrznikiem – którą wybrać?

Okna z wywietrznikiem stają się bardzo popularne, ponieważ zapewniają odpowiednią wentylację w pomieszczeniach, które nie posiadają wentylacji mechanicznej. Niestety możemy mieć problemy z ich odpowiednim zaciemnieniem, ponieważ klasyczne osłony okienne nie są przystosowane do takich konstrukcji. Jakie rolety do okien z wywietrznikiem wybrać?

Roleta na oknao z wywietrznikiem

Okna z wywietrznikiem – zacznijmy od podstaw

Wentylacja grawitacyjna wykorzystuje naturalną różnicę ciśnień pomiędzy pomieszczeniami, a przestrzenią zewnętrzną. Jednak, przy niskiej temperaturze na dworze, taki system zawodzi. Aby wentylacja grawitacyjna spełniała swoją funkcję, konieczne będzie otwieranie okien. W sezonie grzewczym stanowi to straty ciepła i jest uciążliwe dla domowników. Okna z nawiewnikami likwidują ten problem. Jednak wymagają dobrania odpowiednich rolet, bo nie wszystkie systemy sprawdzą się przy nawiewnikach.

Warto przeczytać: Rolety do okien z wywietrznikami

Montaż rolet na oknach z wywietrznikiem

Montaż rolet na oknach z wywietrznikiem zależy od rodzaju osłony, którą wybierzemy oraz samej okiennicy. Mini rolety przytwierdza się za pomocą specjalnych długich haczyków. Warto wybierać haczyki metalowe z możliwością regulacji długości. Gdy wywietrznik znajduje się poniżej 4 cm od górnej krawędzi okna, należy zastosować uchwyty przyklejane (na specjalnych przyssawkach). Nieco większych trudności montażowych przysparzają rolety w kasecie. Musimy wybierać modele z systemem przykręcanym do listew. Takie osłony można również przykleić nad wywietrznikiem na przyssawkach (będziemy potrzebować około 3 cm wolnej przestrzeni).

Rolety do okien z wywietrznikiem – wersja ekskluzywna

W przypadku praktycznych okien z nawietrznikami wcale nie musimy rezygnować z efektownych rozwiązań. Gdy zależy nam na ekskluzywnych osłonach, doskonale sprawdzą się tkaninowe rolety rzymskie. Możemy wybrać wersje gładkie lub z falbanami. Warto jedynie zwrócić uwagę na to, aby osłony posiadały uchwyty dostosowane do montażu bezinwazyjnego.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Porównanie kilku powyższych systemów osłonowych dedykowanych do okien z wywietrznikiem

Do najistotniejszych różnic i indywidualnych zalet poszczególnych systemów należy zaliczyć fakt iż mogą być one wyposażone w różne kolekcje tkanin i lameli, warto zapoznać się z każdą indywidualnie. Poza tym warto wskazać na poniższe kwestie:

Mini rolety z żyłką na oknie z wywietrznikiem Więcej o mini roletach microllo

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Rozważ mini rolety jako najprostszy sposób na okienne wywietrzniki

Doskonałym rozwiązaniem do okien z wywietrznikiem są roletki mini, ponieważ można je zamontować dokładnie w takim sam sposób, jak na tradycyjnych okiennicach – za pomocą haczyków dołączonych do systemu. Producenci stosują tutaj nieco dłuższe, odpowiednio wyprofilowane haczyki, które można wygodnie założyć na okiennice w taki sposób, aby tkanina zwisała pod wywietrznikiem. Gdy chcemy, aby osłona ściśle przylegała do szyby, warto wybierać modele ze sterowaniem żyłkowym. System ten dodaje osłonie sztywności, sprawia, że nie pozostaje wolna przestrzeń obok wywietrznika, co byłoby nieestetyczne. Plusem jest także to, że nawet w czasie przeciągu tkanina pozostanie na swoim miejscu. W salonie czy sypialni urządzonej w stylu nowoczesnym, możemy zamontować rolety mini typu dzień i noc. Pasy zaciemniające stworzą bardzo efektowną aranżację pasującą do modnych, minimalistycznych mebli.

Istotne cechy systemu:

  1. Mechanizm: koralikowy
  2. Montaż: bezinwazyjne haczyki na ramę
  3. Zalety: świetna jakość, możliwość montażu na niektórych oknach z wywietrznikiem

Rolety plisowane – im wywietrznik w niczym nie przeszkodzi

Do okien z nawietrznikami możemy wybrać również stylowe plisy. Ich ogromną zaletą jest możliwość sterowania poziomem zaciemnienia w pomieszczeniu oraz bezinwazyjny montaż. Co więcej, ładnie ułożone plisy nadadzą wyjątkowy charakter aranżacji, a ich specyficzna budowa pozwala na montaż osłony na wszystkich oknach niestandardowych. W związku z wywietrznikami trzeba wyraźnie zaznaczyć iż konstrukcja i sposób montażu plis w większości wypadków całkowici omija strefę wywietrznika. Dzięki temu rolet ta nie wchodzi w z wywietrznikiem w konflikt i idealnie nadaje się do większości okien wyposażonych w to rozwiązanie wentylacyjne.

Istotne cechy systemu:

  1. Maksymalne wymiary: 130x250cm
  2. Montaż: na i między listwy oraz bezinwazyjnie na ramie okna
  3. Zalety: efektowny wygląd, rewelacyjna funkcjonalność
Roleta plisowana do okna z wywietrznikami Więcej o roletach plisowanych New Cossi

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę