Wczytuję dane...

Rolety do pokoju dziecięcego

Sortuj według:

Rolety do pokoju dziecięcego, na wymiar

Roleta do pokoju dziecięcego – którą wybrać?

Wnętrza naszych pociech to najczęściej pole nie którym można dać upust fantazji w pełnym tego słowa znaczeniu. Z drugiej strony ta wolność wyboru niestety nie zawsze ułatwia sytuacje. Okazuje się ze wystrój pokoi naszych dzieci to jedno, ale troska o odpowiednią dla ich potrzeb funkcjonalność i bezpieczeństwo – to zupełnie co innego. Jak połączyć te dwa czynniki tak by efekt końcowy cieszył serce i oko?

Rolety do pokoju dziecięcego

Pozwól dziecku się wykazać - to w zasadzie jego pokój.

Dziecięca sypialnia zazwyczaj musi być kompromisem pomiędzy oczekiwaniami malucha, a gustem jego rodziców. Meble warto wybierać pod kątem trwałości i funkcjonalności. Z doborem dodatków możemy nieco poeksperymentować i pozwolić pociesze na realizację własnych pomysłów. Dziecko może samodzielnie wybrać rolety. Najlepsze będą modele wykonane z tkanin. Mnogość kolorów, wzorów i faktur pozwoli dobrać dekorację, która będzie przyciągać wzrok i stanie się piękną ozdobą całego wnętrza.

Zadbaj o wygodną obsługę

Idealne rolety do pokoju dziecięcego powinny być łatwe w obsłudze. Z powodzeniem możemy tutaj zrezygnować z zasłon i fantazyjnie upiętych firan. Roleta jest o wiele bardziej praktyczna i dobrze osłoni wnętrze przed promieniami słonecznymi. Przy wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na system sterujący – lepiej zrezygnować z mechanizmów sznurkowych, które mogą się zaplątać. Dziecku wygodniej będzie sterować tkaniami za pomocą koralikowego łańcuszka zamontowanego na bocznej prowadnicy (doposażonego w odpowiednie zabezpieczenia). Z tym, że takie sterowanie sprawdza się w pokojach nastolatków. Maluchy mogłyby oderwać koralik i go połknąć. Dla nich bezpieczniej będzie więc wybrać system z inteligentnym mechanizmem sterującym (czyli rolety z mechanizmem samozwijającycm).

Warto przeczytać: Jak urządzić pokój dziecięcy?

Porównanie kilku powyższych systemów osłonowych dedykowanych do pokoju dziecięcego

Do najistotniejszych różnic i indywidualnych zalet poszczególnych systemów należy zaliczyć fakt iż mogą być one wyposażone w różne kolekcje tkanin i lameli, warto zapoznać się z każdą indywidualnie. Poza tym warto wskazać na poniższe kwestie:

Rolety Rzymskie z Firaną Woalową Więcej o roletach rzymskich z firaną

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Kolorowe rolety rzymskie w pokoju dziecięcym

Gdy chcemy, aby dziecięca sypialnia była wyjątkowo przytulna, możemy wybrać rolety rzymskie. Podniesione tkaniny ułożą się w piękne lamele. Najlepiej wybrać wzór z dodatkowymi falbanami czy pomponami. Takie osłony powinny przypaść do gustu przede wszystkim dziewczynkom, które marzą o sypialni przypominającej komnatę małej księżniczki. Ważny jest dobór tkanin. Możemy wybrać tkaniny różowe lub niebieskie, ale możemy także poeksperymentować z różnych wzorami – serduszkami czy kratką.

Istotne cechy systemu:

 1. Mechanizm: sznurkowy
 2. Montaż: sufit ściana, opcjonalnie bezinwazyjnie na ramie okna
 3. Zalety: rewelacyjne połączenie funkcji rolety i firany woalowej w jednym systemie

Efektowne rolety plisowane – bo pokój dziecięcy na być funkcjonalny

W dziecięcej sypialni lub pokoju do nauki bardzo dobrze sprawdzą się rolety plisowane. Są one funkcjonalne, proste w obsłudze i doskonale się układają na oknie. Funkcjonalność plis ma związek ze świetnymi właściwościami dotyczącymi możliwości zasłaniania dowolnych partii okien oraz imponującym wyborem spośród gamy dostępnych tkanin o przeróżnych właściwościach. A propos tkanin, wybór tkanin typowo dziecięcych również pozwala dostosować rolety plisowane do wymarzonej aranżacji dna naszych pociech.

Istotne cechy systemu:

 1. Maksymalne wymiary: 130x250cm
 2. Montaż: na i między listwy oraz bezinwazyjnie na ramie okna
 3. Zalety: profil lepiej dostosowany do niektórych zaokrąglonych listew, opcja magnesu
Roleta plisowana, na miarę Więcej o roletach plisowanych

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Mini rolety z żyłką Więcej o mini roletach microllo

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Bajkowe mini roletki – częsta pozycja w pokojach naszych dzieci

Maluchy uwielbiają wyraźne kolory i fantazyjne wzory, które przykuwają wzrok. Do sypialni przedszkolaka możemy więc kupić kolorowe mini roletki, które są łatwe w montażu, praktyczne i niedrogie. W dziecięcej sypialni możemy pozwolić sobie na dużą dowolność. Rolety wcale nie muszą doskonale pasować do stylu całej aranżacji – ważne, aby podobały się naszej pociesze. W pokoju chłopca możemy zawiesić rolety w samochody czy zwierzątka. W sypialni dziewczynki pięknie będzie prezentować się tkanina w serduszka lub gwiazdki. Na osłonę okienną mogą także zawitać piękne widoki uzyskiwane na fotoroletach.

Istotne cechy systemu:

 1. Mechanizm: koralikowy
 2. Montaż: bezinwazyjne haczyki na ramę
 3. Zalety: świetna jakość, możliwość montażu na niektórych oknach z wywietrznikiem

Rolety „Dzień i Noc” – idealne do pokoju młodzieżowego

Gdy urządzamy pokój dla nastolatka, warto zadbać o to, aby rolety były funkcjonalne i pasowały do stylu całej aranżacji. Doskonale sprawdzą się rolety typu „Dzień i Noc” sterowane żyłką lub w kasecie. Pozwolą one sterować poziomem natężenia wpadającego światła i promieni słonecznych, co pozwoli dziecku wygodnie się uczyć lub spędzać czas przy komputerze. Paski mogą mieć różne odcienie i wzory, dzięki czemu młodzieżowa sypialnia będzie pęknie się prezentować.

Istotne cechy systemu:

 1. Mechanizm: koralikowy
 2. Montaż: bezinwazyjnie na ramie okna
 3. Zalety: efektowny, kwadratowy kształt kasety
Roleta dzień noc w kasecie Więcej o roletach dzień noc B5

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę