Rolety Rzymskie

Rolety Rzymskie na wymiar

O roletach rzymskich w ofercie sklepu

Rolety rzymskie to bardzo popularny system rolet ekskluzywnych, choć niekoniecznie bardzo drogich. Rolety rzymskie z zasady mają dekorować wnętrza i ich okna. Trzeba przyznać, że robią to świetnie. Siłą owych systemów osłonowych jest potężna gama tkanin składających się na nieprzeciętną gamę możliwości aranżacyjnych i dekoracyjnych.

daisy photographed from below

W roletach rzymskich to właśnie tkanina rolety gra pierwsze skrzypce i od niej w ogromnym stopniu zależy zasadniczy wydźwięk i wpływ na aranżację danej rolety. Wzór oferowanych tkanin znajdziecie Państwo zarówno tkaniny gładkie, wzorzyste, żakardowe, drukowane, lekkie i powiewne oraz cięższe i „mięsiste” – jednym zdaniem: jest w czym wybierać i warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z oferowanymi możliwościami. Rolety te zazwyczaj mogą występować z tańszym mechanizmem sznurkowym na szynie aluminiowej oraz z droższym i trwalszym mechanizmem koralikowym w kasecie. Warto zwrócić tez uwagę na różnice w wykończeniówkach i niektórych specyficznych funkcjach oferowanych systemów. Cześć z nich jest wykończona różnorakimi falbanami ozdobnymi, jeden nadaje się do montażu na karnisz, inny posiada dodatkową firanę woalową.Więcej szczegółów na temat danej rolety zadziejcie Państwo po wejściu do karty wybranego modelu rolety rzymskiej w zakładce ”Opis i Galeria” – warto tam zerknąć. Więcej na temat rodzajów rolet rzymskich napisano TUTAJ.

Do najistotniejszych różnic i indywidualnych zalet poszczególnych systemów należy zaliczyć fakt, iż mogą być one wyposażone w różne kolekcje tkanin i warto zapoznać się z każdą indywidualnie. Poza tym warto wskazać na poniższe kwestie: Rolety rzymskie z falbaną prostą i klasyczną: są to rolety opcjonalnie dostępne na mechanizmie sznurkowym i koralikowym, których wysokość po podciągnięciu wynosi 30-35cm. Dolna część rolety jest wykończona falbaną która zawsze zwisa swobodnie zdobiąc roletę.

Rolety rzymskie na wymiar - porównanie systemów

Do najistotniejszych różnic i indywidualnych zalet poszczególnych systemów należy zaliczyć fakt, iż mogą być one wyposażone w różne kolekcje tkanin i warto zapoznać się z każdą indywidualnie. Poza tym warto wskazać na poniższe kwestie: Rolety rzymskie z falbaną prostą i klasyczną: są to rolety opcjonalnie dostępne na mechanizmie sznurkowym i koralikowym, których wysokość po podciągnięciu wynosi 30-35cm. Dolna część rolety jest wykończona falbaną która zawsze zwisa swobodnie zdobiąc roletę.

Rolety rzymskie z falbaną prostą i klasyczną

są to rolety opcjonalnie dostępne na mechanizmie sznurkowym i koralikowym, których wysokość po podciągnięciu wynosi 30-35cm. Dolna część rolety jest wykończona falbaną która zawsze zwisa swobodnie zdobiąc roletę.

Roleta rzymskie bez falbany

rolety te po podwinięciu mają wysokość 20-25cm, dolna część rolety jest wykończona obciążnikiem dolnym ukrytym w tkaninę – beż dodatkowych falban.

Rolety rzymskie z firaną woalową

system dostępny tylko z mechanizmem sznurkowym na szynie aluminiowej. Posiada dwa sznurki po przeciwnych stronach rolety. Jednym z nich podnosi się i opuszcza materiał zasadniczy, drugim zaś firanę woalową. W woalu nie ma wszytych obciążników [ oprócz dolnego] bo brzydko wyglądają. Wysokość zwiniętego pakietu po podciągnięciu rolety to 20-25cm.

Roleta rzymskie na karnisz

system dedykowany zawieszeniu go na karniszu rurowym. Roleta może być wykonana z szelkami lub rękawem o wysokości około 10cm. Rolety rzymskie w wersji na karnisz nie posiadają mechanizmu samohamującego, ani regularnie wszywanych obciążników w kanalikach materiału rolety. By zawiesić ją na zadanej wysokości należy skorzystać z dołączonego kółeczka przykręcanego np. do ściany i owinąć na nim sznurek rolety. Wysokość zwiniętego pakietu po podciągnięciu rolety to 20-25cm.

Roleta rzymskie z pomponikami

ma te same właściwości jak rolety rzymskie z falbaną z dodatkowym wykończeniem rolety ozdobnymi pomponikami w kolorze naturalnym.

Roleta rzymskie frędzelkami i koronka ozdobną

o rolety w wymiarach standardowych bez możliwości uszycia na dowolny wymiar. Wykonane na mechanizmie sznurkowym na szynie aluminiowej. Wykończone ozdobnymi frędzlami lub koronką i falbaną dolną. Wysokość po zwinięciu rolety to 30-35cm.

Dlaczego rolety rzymskie są tak popularne?

Bez wątpienia rolety rzymskie mają wiele zalet które czynią je jednym najczęściej wybieranych systemów do osłaniania i zdobienia naszych okien. Skupiając się na najistotniejszych należałoby wymienić:

  1. Nieprzeciętna ilość tkanin do wyboru: dzięki temu możliwości aranżacyjne są niemal nieograniczone. Mażemy szukać materiałów z ekskluzywnymi wzorami do wnętrz rustykalnych i będzie w czym wybierać. Paleta tkanin gładkich zdaje się nie mieć końca a nowoczesne wzory drukowane ogranicza tylko nasza fantazja.
  2. Efektowny wygląd fałdowanych tkanin: rolety rzymskie łączą funkcję zasłaniania okien z ich zdobieniem i jak mało która roleta po jej podniesieniu zamiast kryć jej wdzięk – roleta rzymska dopiero pokazuje co ma do zaoferowania. Dzięki powyższej właściwości rolet rzymskich w naszych wnętrzach będzie pięknie także w dzień gdy roleta zazwyczaj jest podniesiona.
  3. Możliwość prania tkanin: materiały z których wykonuje się rolety rzymskie standardowe oraz te w wersji na wymiar są inne niż w typowych roletach. Inne w tym znaczeniu że wykonuje się z nich także zasłony, poszewki, a skutkuje to tym, że ich skład i struktura pozwala na ich pranie. Oczywiście zanim zdecydujemy się na pranie rolety rzymskiej należy w pierwszej kolejności zapoznać się z insurekcją dotycząca prawidłowego czyszczenia danej rolety – materiały użyte do ich wyprodukowania mają różny skald i właściwości.
  4. Możliwość uszycia na wymiar: rolety rzymskie można wykonać na podany przez Ciebie wymiar co w wielu wypadkach naprawdę bardzo ułatwia życie. Dzisiejsze wnętrza nie mają standardowych otworów okiennych, a nowoczesne budownictwo stawia przed właścicielami domów i mieszkań coraz to nowe wyzwania dotyczące powierzchni jakie trzeba skutecznie i estetycznie zasłonić. Rolety rzymskie mogą być wykonane na miarę wedle Twoich potrzeb i upodobań ale pamiętaj o maksymalnych wartościach owych wymiarów, których przekroczyć się nie da ze względów technicznych.
Uwaga! Pamiętaj że większość materiałów nawet w prawidłowym praniu może się skurczyć i jest to naturalna właściwość o której należy pamiętać przed upraniem rolety rzymskiej a w zasadzie jej tkaniny.

Poniższy, krótki film zawiera inne szczegóły zestawienia rolet rzymskich.

Instrukcja pomiaru i montażu.

Każda roleta po wejściu do jej karty produktu prezentuje odpowiednią dla niej instrukcje pomiaru i montażu. Poniższe filmy instruktażowe wskazują jak owe instrukcje odnaleźć.

Rolety rzymskie – praktyczne falbany, które odmienią wnętrza Twoich pomieszczeń

Czytaj więcej

Kliknij zdjęcie aby powiekszyć fotografię.