Wczytuję dane...

Rolety Rzymskie

Rolety rzymskie na wymiar | sklep internetowy Olmark
Sortuj według:

Rolety Rzymskie na wymiar

O roletach rzymskich w ofercie sklepu Olmark

Rolety rzymskie to bardzo popularny system rolet ekskluzywnych, choć niekoniecznie bardzo drogich. Rolety rzymskie z zasady mają dekorować wnętrza i ich okna. Trzeba przyznać, że robią to świetnie. Siłą owych systemów osłonowych jest potężna gama tkanin składających się na nieprzeciętną gamę możliwości aranżacyjnych i dekoracyjnych.

rolety rzymskie na wymiar

W roletach rzymskich to właśnie tkanina rolety gra pierwsze skrzypce i od niej w ogromnym stopniu zależy zasadniczy wydźwięk i wpływ na aranżację danej rolety. Wśród oferowanych tkanin znajdziecie Państwo zarówno tkaniny gładkie, wzorzyste, żakardowe, drukowane, lekkie i powiewne oraz cięższe i „mięsiste” – jednym zdaniem: jest w czym wybierać i warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z oferowanymi możliwościami.

Rolety te zazwyczaj mogą występować z tańszym mechanizmem sznurkowym na szynie aluminiowej oraz z droższym i trwalszym mechanizmem koralikowym w kasecie. Warto zwrócić tez uwagę na różnice w wykończeniówkach i niektórych specyficznych funkcjach dekoracyjnych oferowanych systemów. Cześć z nich jest wykończona różnorakimi falbanami ozdobnymi, jeden nadaje się do montażu na karnisz, inny posiada dodatkową firanę woalową.

Więcej szczegółów na temat danej rolety zadziejcie Państwo po wejściu do karty produktu wybranego modelu rolety rzymskiej w zakładce ”Opis i Galeria” lub klikając poniższy button "Więcej o..."– warto tam zerknąć.

Rolety rzymskie na wymiar - porównanie systemów

Do najistotniejszych różnic i indywidualnych zalet poszczególnych systemów należy zaliczyć fakt, iż mogą być one wyposażone w różne kolekcje tkanin i warto zapoznać się z każdą indywidualnie. Poza tym warto wskazać na poniższe kwestie techniczne i nie tylko:

Rolety rzymskie z falbaną prostą i klasyczną

Są to rolety opcjonalnie dostępne na mechanizmie sznurkowym i koralikowym, których wysokość po podciągnięciu wynosi 30-35cm. Dolna część rolety jest wykończona falbaną która zawsze zwisa swobodnie zdobiąc roletę.

Istotne cechy systemu:

 1. Mechanizm: koralikowy lub sznurkowy
 2. Montaż: sufit ściana, opcjonalnie bezinwazyjnie na ramie okna
 3. Zalety: dodatkowe falbany efektownie wydłużają optycznie roletę

Roleta rzymskie bez falbany

Rolety te po podwinięciu mają wysokość 20-25cm, dolna część rolety jest wykończona obciążnikiem dolnym ukrytym w tkaninę – beż dodatkowych falban.

Istotne cechy systemu:

 1. Mechanizm: koralikowy lub sznurkowy
 2. Montaż: sufit ściana, opcjonalnie bezinwazyjnie na ramie okna
 3. Zalety: niższy pakiet po zwinięciu rolety może umożliwić montaż na niskich gzymsach i swobodne otwieranie okna na oścież

Rolety rzymskie z firaną woalową

System dostępny tylko z mechanizmem sznurkowym na szynie aluminiowej. Posiada dwa sznurki po przeciwnych stronach rolety. Jednym z nich podnosi się i opuszcza materiał zasadniczy, drugim zaś firanę woalową. Wysokość zwiniętego pakietu po podciągnięciu rolety to 20-25cm.

Istotne cechy systemu:

 1. Mechanizm: sznurkowy
 2. Montaż: sufit ściana, opcjonalnie bezinwazyjnie na ramie okna
 3. Zalety: rewelacyjne połączenie funkcji rolety i firany woalowej w jednym systemie

Roleta rzymskie na karnisz

System dedykowany zawieszeniu go na karniszu rurowym. Roleta może być wykonana z szelkami lub rękawem o wysokości około 10cm. Rolety rzymskie w wersji na karnisz nie posiadają mechanizmu samohamującego, ani regularnie wszywanych obciążników w kanalikach materiału rolety. By zawiesić ją na zadanej wysokości należy skorzystać z dołączonego kółeczka przykręcanego np. do ściany i owinąć na nim sznurek rolety. Wysokość zwiniętego pakietu po podciągnięciu rolety to 20-25cm.

Istotne cechy systemu:

 1. Mechanizm: sznurkowy bez hamulca
 2. Montaż: karnisz
 3. Zalety: możliwość połączenia karnisza z firanami wraz z prezentowaną roletą

Rolety rzymskie woalowe - niczym nowoczesne firany

Mamy tu do czynienia z roletami wykonywanymi w podobnie różnorodnych wariantach ja inne powyższe systemy. Dlatego też wybranie rolet rzymskich woalowych z falbaną skutkuje wysokością zwiniętego pakietu 30-35cm, a w wersji bez falban 20-25cm. W wypadku mechanizmów sytuacja również przedstawia się podobnie. Najuboższe i najprostsze modele to rolety rzymskie przeznaczone do zawieszania na karniszu,. Pozostałe systemy można doposażyć w mechanizmy koralikowe lub sznurkowe.

Istotne cechy systemu:

 1. Mechanizm: zależnie od systemu (sprawdź opis produktu
 2. Montaż: karnisz lub sufit, ściana i na ramie okna
 3. Zalety: nieprzeciętna możliwość zadbania o prywatność w połączeniu z lekką i wpuszczającą wiele światła i stylu do wnętrza firaną woalową

Inne modele rolet rzymskich

Roleta rzymskie z pomponikami

Ma one te same właściwości jak rolety rzymskie z falbaną z dodatkowym wykończeniem rolety ozdobnymi pomponikami w kolorze naturalnym.

Roleta rzymskie frędzelkami i koronka ozdobną

To rolety w wymiarach standardowych bez możliwości uszycia na dowolny wymiar. Wykonane na mechanizmie sznurkowym na szynie aluminiowej. Wykończone ozdobnymi frędzlami lub koronką i falbaną dolną. Wysokość po zwinięciu rolety to 30-35cm.Dlaczego rolety rzymskie są tak popularne?

Bez wątpienia rolety rzymskie mają wiele zalet które czynią je jednym najczęściej wybieranych systemów do osłaniania i zdobienia naszych okien. Skupiając się na najistotniejszych należałoby wymienić:

 1. Nieprzeciętna ilość tkanin do wyboru: dzięki temu możliwości aranżacyjne są niemal nieograniczone. Mażemy szukać materiałów z ekskluzywnymi wzorami do wnętrz rustykalnych i będzie w czym wybierać. Paleta tkanin gładkich zdaje się nie mieć końca a nowoczesne wzory drukowane ogranicza tylko nasza fantazja.
 2. Efektowny wygląd fałdowanych tkanin: rolety rzymskie łączą funkcję zasłaniania okien z ich zdobieniem i jak mało która roleta po jej podniesieniu zamiast kryć jej wdzięk – roleta rzymska dopiero pokazuje co ma do zaoferowania. Dzięki powyższej właściwości rolet rzymskich w naszych wnętrzach będzie pięknie także w dzień gdy roleta zazwyczaj jest podniesiona.
 3. Możliwość prania tkanin: materiały z których wykonuje się rolety rzymskie standardowe oraz te w wersji na wymiar są inne niż w typowych roletach. Inne w tym znaczeniu że wykonuje się z nich także zasłony, poszewki, a skutkuje to tym, że ich skład i struktura pozwala na ich pranie. Oczywiście zanim zdecydujemy się na pranie rolety rzymskiej należy w pierwszej kolejności zapoznać się z insurekcją dotycząca prawidłowego czyszczenia danej rolety – materiały użyte do ich wyprodukowania mają różny skald i właściwości.
 4. Możliwość uszycia na wymiar: rolety rzymskie można wykonać na podany przez Ciebie wymiar co w wielu wypadkach naprawdę bardzo ułatwia życie. Dzisiejsze wnętrza nie mają standardowych otworów okiennych, a nowoczesne budownictwo stawia przed właścicielami domów i mieszkań coraz to nowe wyzwania dotyczące powierzchni jakie trzeba skutecznie i estetycznie zasłonić. Rolety rzymskie mogą być wykonane na miarę wedle Twoich potrzeb i upodobań ale pamiętaj o maksymalnych wartościach owych wymiarów, których przekroczyć się nie da ze względów technicznych.

Uwaga! Pamiętaj że większość materiałów nawet w prawidłowym praniu może się skurczyć i jest to naturalna właściwość o której należy pamiętać przed upraniem rolety rzymskiej a w zasadzie jej tkaniny.

Poniższy, krótki film zawiera inne szczegóły zestawienia rolet rzymskich.Instrukcja pomiaru i montażu.

Każda roleta po wejściu do jej karty produktu prezentuje odpowiednią dla niej instrukcje pomiaru i montażu. Poniższe filmy instruktażowe wskazują jak owe instrukcje odnaleźć.

Rolety rzymskie – praktyczne falbany, które odmienią wnętrza Twoich pomieszczeń

Na co warto zwrócić uwagę decydując się na zakup nowych dekoracji okiennych? Przede wszystkim na oryginalność – w końcu nikt nie lubi powtarzalnych aranżacji. Rolety rzymskie to znakomite połączenie funkcjonalności i unikalnego stylu.

rolety rzymskie do kuchni

W ofercie sklepu Olmark znajdziesz szereg rewelacyjnych modeli, które przykuwają uwagę nowoczesnym designem i modnymi obecnie kolorami. Delikatne falbanki, które powstają w wyniku zwijania materiału prezentują się fantastycznie w każdym przytulnym wnętrzu, z kolei elegancka prezencja w przypadku rolet rzymskich rozwiniętych daje wysoki stopień ochrony przed światłem. Oferowane tu artykuły to kunsztowne i starannie wykonane przesłony, które zachwycą zarówno domowników, jak i Twoich gości. Nienaganny styl rolet rzymskich z katalogu sklepu Wystrój-Okien.pl pozwoli Ci urozmaicić dekorację wnętrz Twoich pomieszczeń w wyjątkowy sposób. Nie tylko prezentują się one znakomicie zarówno zwinięte jak i rozwinięte, ale spełnią też przewidziane dla nich funkcje praktyczne. Kontroluj światło w salonie czy jadalni dzięki roletom rzymskim z prezentowanej tu oferty.

Obszerna oferta na rolety rzymskie – Wystrój-Okien.pl

Wszystkie proponowane w tym sklepie rolety rzymskie to artykuły z wysokiej półki. Wykonane są z precyzją i dbałością o detale, z bardzo dobrej jakości materiałów i tkanin, które poddawane są selekcji. W dodatku wyróżniają się rewelacyjnym desginem i głębią kolorów. Wybierz odpowiadającą Twoim potrzebom przepuszczalność światła i ciesz się wysoką kontrolą oświetlenia w pomieszczeniu, w którym umieszczasz prezentowane tu dekoracje okienne. Niezależnie od tego, jaki stopień zaciemnienia Cię interesuje, w tym sklepie zapewne znajdziesz produkty, które zaspokoją indywidualne wymagania. Rolety rzymskie zazwyczaj dość łatwo utrzymać w czystości, ponieważ wystarczy je zdemontować (wskazówki znajdziesz również na tej stronie) i wstawić do prania (ważne by prać je zgodnie ze wskazówkami dla danej kolekcji tkanin). To komfort i styl w najlepszym, nowoczesnym wydaniu.

Galeria rolet rzymskich
Kliknij zdjęcie aby powiększyć fotografię.