Rolety Rzymskie

Rolety Rzymskie na wymiara


O roletach rzymskich

Rolety rzymskie to bardzo popularny system rolet ekskluzywnych, choć niekoniecznie bardzo drogich. Rolety rzymskie z zasady mają dekorować wnętrza i ich okna. Trzeba przyznać, że robią to świetnie. Siłą owych systemów osłonowych jest potężna gama tkanin składających się na nieprzeciętną gamę możliwości aranżacyjnych i dekoracyjnych. 

Żółte rolety rzymskie w łazience

W roletach rzymskich to właśnie tkanina rolety gra pierwsze skrzypce i od niej w ogromnym stopniu zależy zasadniczy wydźwięk i wpływ na aranżację danej rolety. Wzór oferowanych tkanin znajdziecie Państwo zarówno tkaniny gładkie, wzorzyste, żakardowe, drukowane, lekkie i powiewne oraz cięższe i „mięsiste” – jednym zdaniem: jest w czym wybierać i warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z oferowanymi możliwościami. Rolety te zazwyczaj mogą występować z tańszym mechanizmem sznurkowym na szynie aluminiowej oraz z droższym i trwalszym mechanizmem koralikowym w kasecie.

Warto zwrócić tez uwagę na różnice w wykończeniówkach i niektórych specyficznych funkcjach oferowanych systemów. Cześć z nich jest wykończona różnorakimi falbanami ozdobnymi, jeden nadaje się do montażu na karnisz, inny posiada dodatkową firanę woalową.Więcej szczegółów na temat danej rolety zadziejcie Państwo po wejściu do karty wybranego modelu rolety rzymskiej w zakładce ”Opis i Galeria” – warto tam zerknąć.Więcej na temat rodzajów rolet rzymskich napisano TUTAJ.

Rolety rzymskie na wymiar - porównanie systemów

Do najistotniejszych różnic i indywidualnych zalet poszczególnych systemów należy zaliczyć fakt, iż mogą być one wyposażone w różne kolekcje tkanin i warto zapoznać się z każdą indywidualnie. Poza tym warto wskazać na poniższe kwestie:
 
Rolety rzymskie z falbaną prostą i klasyczną
są to rolety opcjonalnie dostępne na mechanizmie sznurkowym i koralikowym, których wysokość po podciągnięciu wynosi
30-35cm. Dolna część rolety jest wykończona falbaną która zawsze zwisa swobodnie zdobiąc roletę.

Roleta rzymska z falbana prostą Roleta rzymska z falbaną klasyczną
wyceń                                                       wyceńRoleta rzymskie bez falbany
rolety te po podwinięciu mają wysokość 20-25cm, dolna część rolety jest wykończona obciążnikiem dolnym
ukrytym w tkaninę – beż dodatkowych falban.

Rolety rzymskie z firaną woalową
system dostępny tylko z mechanizmem sznurkowym na szynie aluminiowej. Posiada dwa sznurki po przeciwnych
stronach rolety. Jednym z nich podnosi się i opuszcza materiał zasadniczy, drugim zaś firanę woalową. W woalu nie ma wszytych obciążników [ oprócz dolnego] bo brzydko wyglądają. Wysokość zwiniętego pakietu po podciągnięciu rolety to 20-25cm.


Roleta rzymskie na karnisz
system dedykowany zawieszeniu go na karniszu rurowym. Roleta może być wykonana z szelkami lub rękawem
o wysokości około 10cm. Rolety rzymskie w wersji na karnisz nie posiadają mechanizmu samohamującego, ani regularnie wszywanych obciążników w kanalikach materiału rolety. By zawiesić ją na zadanej wysokości należy skorzystać z dołączonego kółeczka przykręcanego np. do ściany i owinąć na nim sznurek rolety. Wysokość zwiniętego pakietu po podciągnięciu rolety to 20-25cm.

Roleta rzymska zawieszana na karniszu
wyceń


Roleta rzymskie z pomponikami
ma te same właściwości jak rolety rzymskie z falbaną z dodatkowym wykończeniem rolety ozdobnymi
pomponikami w kolorze naturalnym.


Roleta rzymskie frędzelkami i koronka ozdobną
to rolety w wymiarach standardowych bez możliwości uszycia na dowolny wymiar. Wykonane na mechanizmie
sznurkowym na szynie aluminiowej. Wykończone ozdobnymi frędzlami lub koronką i falbaną dolną. Wysokość po zwinięciu rolety to 30-35cm.

Poniższy, krótki film zawiera inne szczegóły zestawienia rolet rzymskich.


Instrukcja pomiaru i montażu.

Każda roleta po wejściu do jej karty produktu prezentuje odpowiednią dla niej instrukcje pomiaru i montażu. Poniższe filmy instruktażowe wskazują jak owe instrukcje odnaleźć.
 

Czytaj więcej...

Kliknij zdjęcie aby powiekszyć fotografię.