Wczytuję dane...

Rolety sufitowe i ścienne

Sortuj według:

Rolety montowane do sufitu, ściany, na wymiar

Rolety montowane do sufitu lub ściany - którą wybrać?

Instalacja rolet jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na ograniczenie dostępu promieni słonecznych do naszego pomieszczenia. Producenci wszelkich osłon okiennych wciąż starają się udoskonalać metody montażu i materiały których wykonana jest sama roleta. Dzięki temu każda z rolet może być doskonale dopasowana do potrzeb użytkowania. Dobrze spersonalizowany produkt spełnia znacznie więcej wymagań klientów. Jednym z takich rozwiązań są rolety sufitowe lub ścienne. Tradycyjnym rozwiązaniem są oczywiście rolety montowane do ramy okiennej, jednak bardzo często okazują się mniej praktyczne i estetyczne niż te zamontowane do sufitu.

Zalety montażu rolet sufitowych

daisy photographed from below

Rolety przeważnie wykorzystywane są na całej powierzchni okien znajdującej się w pomieszczeniu. To daje możliwość całkowitego zaciemnienia pokoju. Należy jednak pamiętać, że część z okien często uchylamy, bądź otwieramy na oścież. Właśnie dlatego, w tym przypadku doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie rolet sufitowych. Możliwość odstawienia ich nawet o kilka centymetrów od samego okna pozwala swobodnie otwierać okno a nawet je uchylać, co nie wpłynie na ogólny efekt estetyczny. Bardzo dobrze sprawują się w tym zagadnieniu rolety rzymskie zaciemniające. Gdy okna są bardzo wysokie oczywistym jest, że sama roleta ze względu na swoją długość będzie ciężka. Zamontowanie jej na ramię okna może przyczynić się do uszkodzenia mechanizmu otwierania.

Montaż rolet sufitowych wymaga tylko niewielkiej przestrzeni tuż nad oknami, a zamontowanie ich znacznie ułatwi korzystanie z okien. Montaż do ramy okiennej ze względu na sam gabaryt mechanizmu zwijającego roletę nieco ogranicza pole, w którym można otworzyć okno. Dodatkowo rolety sufitowe najczęściej robione są pod dokładny wymiar wnęki okna. Ma to ogromne znaczenie dla całkowitego zacienienia pomieszczenia, w którym będą się znajdować. Dopasowane do wymagań pomieszczenia rolety mogą z powodzeniem pełnić różne funkcje. Dzięki nim całkowicie możemy odciąć dopływ promieni słonecznych do pomieszczenia lub tylko jednego ograniczyć, by swoim natężeniem nie raziły użytkowników. Zasłonięcie całej wnęki okiennej również ma duży walor estetyczny przy całkowicie opuszczonej rolecie. Pozwala to uniknąć niechcianych zagnieceń.

Rolety sufitowe – kilka propozycji.

Poniżej wskazano na kilka systemów które z powodzenie można montować do sufitu. Ich montaż w większości wypadków jest bardzo prosty i wymaga wywiercenia kilku otworów w linii prostej. Warto zwrócić uwagę na ich estetykę i funkcjonalność bo to najpewniej najistotniejsze różnice.

Rolety rzymskie z falbaną prostą i klasyczną

Osoby poszukujące niecodziennych rozwiązań bardzo często wybierają rolety rzymskie. Są one doskonałą alternatywą dla tradycyjnych zasłon. Możliwość wyboru wielu wzorów materiałów i dopasowania wymiarów do potrzeb własnego okna daje nieograniczone możliwości podczas aranżacji wnętrza. Efektowne zakończenie rolety falbaną może dodatkowo poprawić efekt wizualny.

Roleta rzymska z falbaną prostą Więcej o rolecie rzymskiej z falbana prostą

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Roleta rzymska z falbaną klasyczną Więcej o rolecie rzymskiej z falbana klasyczną

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Rolety Wolnowiszące Dzień Noc w Kasecie Więcej o rolecie dzień noc "B55"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Rolety dzień noc w wersji wolnowiszącej

W ofercie sklepu znajdują się bardzo praktyczne rolety dzień noc, które zyskują coraz większą popularność. Wykorzystanie dwóch struktur materiału, w których jedna jest częściowo przepuszczająca światło pozwala na znaczne zwiększenie prywatności bez konieczności zaciemniania pomieszczenia. Rolety dzień noc to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą w komfortowy sposób spędzać czas w swoim domu nie martwiąc się o ciekawskie spojrzenia przechodzących sąsiadów. Rolety tego typu są coraz częściej wykorzystywane przez architektów wnętrz ponieważ mają ogromny walor estetyczny, jak i praktyczny. Wbrew pozorom nie muszą być one tylko w kremowych odcieniach pasujących do stylu skandynawskiego. Dokonała jakość materiałów pozwala na tworzenie ich nawet w najbardziej intensywnych kolorach.

Rolety rzymskie z firaną woalową

system dostępny tylko z mechanizmem sznurkowym na szynie aluminiowej. Posiada dwa sznurki po przeciwnych stronach rolety. Jednym z nich podnosi się i opuszcza materiał zasadniczy, drugim zaś firanę woalową. W woalu nie ma wszytych obciążników [ oprócz dolnego] bo brzydko wyglądają. Wysokość zwiniętego pakietu po podciągnięciu rolety to 20-25cm.

Rolety Rzymskie z Firaną Woalową na wymiar Więcej o rolecie rzymskiej z firaną

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Wolnowiszące rolety CLASSIC, na wymiar Więcej o rolecie wolnowiszącej

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Rolety klasyczne – wolnowiszące

To typowy ale wciąż bardzo popularny system. Rewelacyjnie łączy ze sobą niską cenę z wysoką funkcjonalnością. Roleta wolnowisząca w swej prostocie wciąż należy o systemów które zajmują mało miejsca po zwinięciu, co w niektórych wypadkach ma kluczowe znaczenie.

Jakie rolety sufitowe wybrać ?

Wybór rolet pozornie nie jest prostą decyzją. Decydując się na nie, warto odpowiedzieć sobie na pytania o nasze potrzeby i pomieszczenia, w którym mają się znaleźć. Dzięki temu posłużą przez długie lata. Wpierw ustal co jest Twoim priorytetem. Możne być:

  1. Określony rodzaj rolet (rzymska, dzień noc, inna) ze względu na wartości estetyczne i aranżację jaką chcesz uzyskać.
  2. Warunki techniczne do montażu. Jeśli masz ograniczoną ilość miejsca, ryzyko blokowania roleta otwieranych okien jest większe. W tym wypadku dobór rolet lub żaluzji musi być zdeterminowany ilością miejsca jaką dysponujesz.
  3. Określone potrzeby. Jeśli chcesz zaciemnić sypialnie, pokonać wysoką temperaturę lub zwyczajnie zadbać o swoją prywatność – szukaj wśród systemów których materiały pomogą ci osiągnąć zamierzone cele.