Wczytuję dane...

Rolety na okna nieotwierane

Sortuj według:
rolety na okna nieotwierane

Okna nieotwierane bardzo wpisują się w modne trendy budownictwa, w których dominują obecnie duże przeszklenia. Wybór tego typu okien jest nierzadko również podyktowany ceną, ponieważ ten typ bywa nawet o połowę tańszy od tradycyjnych okien z klamką. Najczęściej jednak, okna nieotwierane można spotkać w sklepach i nowoczesnych biurach. Nierzadko mają one bardzo duży wymiar, co może rodzić problem ze zbyt dużym nasłonecznieniem i utratą prywatności. Jak sobie z tym poradzić?

Rolety na okna nieotwierane - jakie wybrać?

Najlepszym sposobem na zaadoptowanie okien nieotwieralnych i ochronę wnętrza przez zbyt dużym nasłonecznieniem jest montaż rolet. Jaki rodzaj będzie najlepszy? Tak naprawdę to zależy od indywidualnych preferencji, ponieważ rodzaj materiału i funkcjonalność rolety nie są ograniczone rodzajem posiadanego okna. Najchętniej wybierane i zrazem najpopularniejsze typy rolet, które doskonale sprawdzą się zarówno przy małych, jaki i dużych oknach nieotwieranych to, między innymi:

  1. Tradycyjne rolety materiałowe, które charakteryzują się szerokim wyborem kolorystycznym i kilkoma rodzajami mocowań. Ten typ rolet może być nieinwazyjny, czyli nie wymagający jakiejkolwiek ingerencji w ramę okna (wiercenie itp.). Do tej kategorii można zaliczyć również rolety wolnowiszące, czyli takie, których głównym zadaniem jest zazwyczaj ochrona przed słońcem i skuteczne zaciemnienie pomieszczenia. Ich atutem jest to, ze montuje się je bezpośrednio do sufitu lub ściany co jest dobrym rozwiązaniem w przypadku okien nieotwieranych.
  2. Rolety dzień – noc to kolejne dość modne rozwiązanie, które łączy w sobie dwie funkcjonalności – gwarancję prywatności i możliwość swobodnego dostępu do światła. Dzięki przesuwającym się dwóch częściom tkaniny rolety można łatwo dopasować jej działanie do własnych preferencji. Może całkowicie zakrywać okno lub tworzyć prześwity przez, które w ciągu dnia wpada światło słoneczne. To dobra alternatywa dla firan.
  3. Rolety plisowane to ciekawa i nowoczesna alternatywa dla żaluzji. Montuje się je najczęściej między listwami okiennymi. Dostępne są w dowolnej kolorystyce, co zwiększa możliwości aranżacyjne wnętrza.
  4. Rolety rzymskie są wyjątkowo atrakcyjnie wizualnie i nadają pomieszczeniom niepowtarzalnego stylu. Mogą gwarantować maksimum zaciemnienia, a kiedy trzeba zostaną podniesione i będą ozdabiać okno na dowolnej wysokości. Ich atutem jest dowolność montażu – mogą być zamocowane na ścianie co doskonale sprawdza się przy oknach nieotwieranych.
Rolety do nieotwieranych witryn okiennych

Jak i gdzie montować rolety gdy mamy witryny okienne?

Można również wybierać z modeli, które mocuje się bezpośrednio na ramie okna – u jej szczytu lub skorzystać z rolet plisowanych, które mocuje się między listwami okiennymi. Przed zakupem najlepiej jest sprawdzić dokładnie rodzaj mocowania wybranej rolety i w razie jakichkolwiek wątpliwości zadać pytanie sprzedawcy. To niezwykle istotne, ponieważ w przypadku zamówienia rolet na wymiar, nierzadko nie ma możliwości zwrotu zakupionych produktów.

Co jeszcze ustalić przed zakupem rolet na okna nieotwierane?

Zanim wymierzy się rolety trzeba również zdecydować się, którą opcję dopasowania się preferuje: mocowanie wewnątrz, czy też na zewnątrz wnęki?

Montaż rolety wewnątrz wnęki okiennej jest dobrym rozwiązaniem dla okien w małych pomieszczeniach bez dużej przestrzeni wokół nich. Jest to również idealne rozwiązanie, jeśli łączy się rolety z zasłonami. W przypadku większych pomieszczeń warto postawić na rolety, które znajdują się poza wnęką okienną (jeśli taka występuje) i blokują więcej światła. W przypadku rolet naokiennych trzeba będzie zmierzyć szerokość szyby w jej najwęższym punkcie i jego wysokość. W przypadku rolety, którą powiesi się poza oknem, trzeba będzie zmierzyć szerokość okna lub wnęki okiennej i dodać około 4 cm zapasu na każdą stronę. Przy pomiarze wysokości najlepiej jest dodać nawet po 15 cm.

rolety na okna nieotwieralne

Zalety rolet na okna nieotwierane

Największą zaletą rolet na zamówienie jest dopasowanie ich do nawet najbardziej nietypowych okien. Osoby, które muszą zasłonić duże sklepowe witryny, lub spore przeszklenia w swoim domu, nie mogą skorzystać z opcji gotowych rolet o typowych wymiarach, które często są ogólnodostępne. Dzięki roletom na wymiar można perfekcyjnie i zgodnie z zamysłem zaaranżować przestrzeń w sowim domu i cieszyć się komfortem jaki daje zaciemnienie w słoneczny dzień lub zwiększenie prywatności przez kontrolowane ograniczenie widoczności domowników lub osób przebywających w pomieszczeniu biurowym, sklepie itp.