Rolety Plisowane

Rolety Plisowane na wymiar

O roletach plisowanych

Doskonałą alternatywę dla żaluzji okiennych stanowią rolety plisowane. W porównaniu do tradycyjnych przesłon, stanowią one także element dekoracyjny i są przy tym łatwiejsze do utrzymania w czystości. Rolety plisowane wybierane są nie tylko do mieszkań i domów, ale także pomieszczeń biurowych, ponieważ stanowią doskonałą ochronę przed światłem. Z powodzeniem sprawdzają się w ogrodach zimowych oraz przeszklonych werandach.

Rolety plisowane są łatwe w montażu, świetnie komponują się pomiędzy listwami przyszybowymi oraz na nich samych. Rolety plisowane można także zamontować bezinwazyjnie na ramie okna za pomocą dodatkowych uchwytów. Dzięki temu, że rolety wykonywane są z materiałów o różnorodnych kolorach i wzorach można z powodzeniem dopasować je do każdego pomieszczenia. Nie tylko nadają wnętrzu nowy wygląd, ale również w zależności od stopnia przepuszczalności światła mogą też dzięki odpowiedniej barwie poprawiać samopoczucie. Rolety plisowane potocznie nazywane harmonijką dzięki swojej funkcjonalności oraz wygodzie użytkowania cieszą zainteresowaniem wielu klientów. Rolety plisowane to połączenie skuteczności żaluzji z eleganckim wyglądem zasłon. Wykonane na wymiar pasują nawet do okna o nietypowych wymiarach.

Rolety plisowane – plisy okienne – są niezwykle funkcjonalnym rodzaj rolet okiennych. Wynika to z faktu, iż można nimi zasłaniać wiele partii szyby zupełnie niezależnie jak to widać na poniższych animacjach. Montaż plis na okna pozwala na ogromne możliwości związane nie tylko relacją zaciemnienie i wpadającego światła, ale też z lepszym komfortem doświetlania pomieszczeń z jednoczesnym dbaniem o komfort związany z zachowaniem prywatności.

Właściciele mieszkań parterowych, gabinetów itp. Zapewne docenią możliwość zasłonięcia dolnej partii szyby przy jednoczesnym odsłonięciu górnej części okna. Takie rozwiązanie pozwala zachować prywatności i uniknąć wzroku gapiów z zewnątrz, a drugiej strony wpuści do pomieszczenia odpowiednią ilość światła słonecznego.

Inną istotną zaletą rolet plisowanych jest fakt, iż jest to jeden z niewielu systemów, który śmiało można polecić do dekoracji i zasłaniania okien o nietypowych kształtach. Chodzi o okna trapezowe, trójkątne a także zaokrąglone montowane na poddaszach i nie tylko. Poniżej zaprezentowano tylko kilka przykładów takich możliwości.

Nie sposób tez pominąć informacji o niezwykle bogatej gamie dostępnych kolekcji tkanin. Obecnie to aż 57 kolekcji różnych tkanin, al. liczba ta sukcesywnie się zmienia. Kolorystyka tkanin to jedno, ale ważnym jest też spory wybór profili w przeróżnych wersjach kolorystycznych, w tym anodowanych i drewnopodobnych. Więcej na temat rolet plisowanych napisano TUTAJ.


Porównanie powyższych systemów

Rolety plisowane „New Cossi” – System z nowoczesnym kształtem profili aluminiowych w wielu pięknych kolorach i wzorach.. Profil ma kształt litery „U” i wczepia się w kostki montażowe dzięki czemu górny profil mam dodatkowe wsparci w tym by nie zsuwał się w dół.

Rolety plisowane „New Cossi One”– profil w tym wariancie kolorystycznie jest identyczny jak systemie „new Cossi” z tą różnicą iż ma kształt zbliżony do litery „L” To rozwiązanie sprzyja montażowi plisy między listwami przyszybowymi o lekko zaokrąglonych kształtach – dzięki temu profilowi plisa lepiej ląduje na takim oknie. Tylko ten system można doposażyć w magnesy górne które stanowią dodatkowy punkt zaczepienia zabezpieczający górny profil przed obsuwaniem się ku dołowi.

Rolety plisowane „UTMA" – zasadniczą różnicą w tym systemie jest zastosowanie nieco starszej generacji profili. Mają one inną kolorystykę niż te z serii „Cossi” oraz nie posiadają dodatkowych opcji wspierających profil górny w tym by się nie obsuwał ku dołowi.

Rolety plisowane „New Cossi SL - dachowe”– są to rolety dedykowane oknom połaciowym [dachowym]. To fuzja rolety plisowanej i dachowej. Posiada boczne prowadnice aluminiowe przykręcane do ramy okna, dzięki którym bardzo minimalizujemy boczny prześwit oraz efekt obwisania tkaniny plisowanej na oknie dachowym.

Poniższy, krótki film zawiera zestawienie rolet plisowanych.


Instrukcja pomiaru i montażu.

Każda roleta po wejściu do jej karty produktu prezentuje odpowiednią dla niej instrukcje pomiaru i montażu. Poniższe filmy instruktażowe wskazują jak owe instrukcje odnaleźć.

Gdzie znajdują się instrukcje pomiaru do poszczególnych rolet? Gdzie szukać instrukcji montażu? Jak dokonać wyceny ?

Czytaj więcej...