Wczytuję dane...

Rolety na duże okna

Sortuj według:

Rolety na okna dużych rozmiarów, na wymiar

Rolety na duże okna

Nowoczesne trendy w architekturze dyktują modę na duże okna. Świetnie wyglądają, dają dużo światła, ale jednocześnie wymagają ochrony przed palącym słońcem. Najlepszym rozwiązaniem są rolety na okna dużych rozmiarów. Stosowane są w budynkach biurowych, centrach biznesowych, centrach handlowych, budynkach mieszkalnych i innych obiektach. Rolety wolnowiszące to tradycyjna forma osłony przeciwsłonecznej, odpowiednia do zasłaniania okien o dużych rozmiarach.

Rolety na okna dużych rozmiarów – którą wybrać?

Istnieje opcja rolet wolnowiszących, które są zamontowane na ścianie nad oknem na większej rurce lub zabudowane w kasecie. W zależności od kształtu okna, wyniku, który chce się osiągnąć, można zwrócić uwagę na:

 1. Pojedyncze lub segmentowe. Pierwszy typ to solidna tkanina może składać się z kilku zszytych części. Druga opcja przewiduje połączenie segmentów, może mieć kontrolę indywidualną lub grupową.
 2. Poziomy lub pionowy. Rolety wielkogabarytowe są wykonane w pionie, dotyczy to również produktów takich jak duże rolety. Głównymi zaletami tego wyboru są: przytulna atmosfera i indywidualne, niestandardowe wnętrze, pokrywa duży obszar, częściowo transmituje światło.

Rolety na większej rurce lub zabudowane w kasecie

Rolety pionowe to idealne rozwiązanie na wysokie lub szerokie okna. Lamele optycznie rozciągają okno do góry, a kształt konstrukcji okna będzie wyglądał bardziej poprawnie, harmonijnie, wyglądają dość poważnie, oficjalnie, dlatego zaleca się ich wybór na pomieszczenia biurowe. Rolety poziome mają tendencję do rozszerzania przestrzeni idealne rozwiązanie dla wysokich i wąskich okien. Duży wybór materiałów, z których wykonane są lamele, tekstury, kolory pozwolą osiągnąć dowolny efekt. Zalety można przypisać łatwość pielęgnacji, która jest bardzo ważna, ponieważ mowa jest o dużych powierzchniach.

Warto przeczytać: Rodzaje rolet wewnętrznych - który wybrać?

Żaluzje na duże okna

Jednym z wariantów wykonania jest zastosowanie rolet na większej rolce dla uzyskania bardziej estetycznego wyglądu. Montaż dużych rolet na rolkach odbywa się na stalowych łącznikach, Montowane są na ścianie lub suficie. Niektóre modele można instalować bezpośrednio w oknach.

Dla dużych okien, balkonów, panoramicznych części budynku świetne rozwiązanie to duże rolety wolnowiszące z większą średnicą rolki, która wytrzymuje obciążenie, nie zgina się i zapewnia trwałość produktu. Mechanizm posiada aluminiową listwę zaczepową, co nadaje rolecie sztywności a także ułatwia montaż i wypoziomowanie.

Rolety zabudowane w kasecie mają zarówno funkcję pyłoszczelną, jak i dekoracyjną, cały mechanizm jest w niej ukryty. Taki system wygląda bardzo ładnie, może być stosowany zarówno do zwykłych rolet jak i rolet „dzień-noc”. Rolety wolnowiszące w kasecie mogą być montowane do sufitu lub do ściany. Mechanizm wyposażony jest w klipy wspomagające poziomowanie rolety i jej łatwiejsze mocowanie.

Rolety na okna dużych rozmiarów mają poniżej wymienione następujące cechy charakterystyczne:

 1. Zasłanianie szerokich i wysokich otworów
 2. Funkcjonalność - maksymalna ochrona przed słońcem dzięki zastosowaniu specjalnych tkanin do produkcji rolet lub częściowej transmisji światła słonecznego
 3. Unikalna konstrukcja dużych modeli - wybór koloru, wzoru, tekstury
 4. Praktyczność i łatwość pielęgnacji na dużych roletach prawie nie osadza się kurz i można je czyścić odkurzaczem lub wilgotną szmatką.

Żaluzje szczególne w wersji 50mm

Żaluzje szczególne w wersji 50 mm są kompatybilne z dużymi oknami. System ma ciężar równomiernego naprężenia tkaniny. Montaż na wkrętach. Żaluzje sterowane za pomocą pokrętła lub sznurków.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Korzyści:

 1. Nowoczesny design
 2. Instalacja na dużych otworach okiennych
 3. Nadaje się do wszystkich rodzajów okien: plastikowych, aluminiowych i drewnianych
 4. Prosta i szybka instalacja
 5. Łatwa kontrola systemu
 6. Duży wybór tkanin (kolory, tekstury i przepuszczalność światła).