Wczytuję dane...

Rolety do Biura

Sortuj według:

Rolety do Biura, na wymiar

Roleta do Biura – którą wybrać?

Wystrój firmowych wnętrz powinien być funkcjonalny, aby maksymalnie ułatwiać pracę. Ale równie ważna jest jego estetyka, ponieważ aranżacja firmowej siedziby podkreśla prestiż marki. Te 2 kryteria warto brać pod uwagę nie tylko przy doborze mebli, ale także dodatków. Jednym z nich są osłony okienne. Nowoczesne rolety czy tradycyjne żaluzje? A może praktyczne verticale? Co najlepiej wybrać do biura?

Rolety do Biura

Co brać pod uwagę aranżując okna w biurze?

Osłony okienne w biurach powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Mają one osłaniać pomieszczenia przed oślepiającymi promieniami słonecznymi, które znacznie utrudniają pracę przy komputerze. Latem rolety zapewnią chłód w firmowych wnętrzach.

Gdy dobieramy odpowiednie osłony do firmowych pomieszczeń, warto zwrócić uwagę także na to z jakiego materiału zostały wykonane. Idealne rolety powinny być trwałe – w biurach dobrze sprawdzą się więc osłony z aluminium lub tworzyw sztucznych. Ich dużym plusem jest łatwość utrzymania w czystości. Dekoracyjne rolety z tkanin są zarezerwowane raczej do domów prywatnych, ponieważ wymagają one prania, czyszczenia i czasochłonnej pielęgnacji. Ważny jest również dobór systemu do powierzchni okien. W gabinetach sprawdzą się tradycyjne żaluzje lub rolety. Przy dużych przeszkleniach potrzebne będą inne osłony – np. verticale czy rolety typu „Dzień i Noc”, które osłonią nawet kilka metrów kwadratowych szklanej powierzchni.

Rolety do biura - z jakim sterowaniem?

W firmowych pomieszczeniach duże znaczenie ma to, aby rolety okienne były łatwe w obsłudze. W natłoku codziennych obowiązków pracownikom brakuje czasu na dodatkowe zajęcia. Rolety powinny więc być proste w obsłudze. Idealnie sprawdzą się sterowania automatyczne – wystarczy nacisnąć jeden guzik na pilocie, aby w sali konferencyjnej zaplanował półmrok potrzebny do prezentacji.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Warto przeczytać: Jakie rolety do biura?

Porównanie kilku powyższych systemów osłonowych dedykowanych do biura

Do najistotniejszych różnic i indywidualnych zalet poszczególnych systemów należy zaliczyć fakt iż mogą być one wyposażone w różne kolekcje tkanin i lameli, warto zapoznać się z każdą indywidualnie. Poza tym warto wskazać na poniższe kwestie:

Żaluzja aluminiowa do biura Więcej o żaluzjach aluminiowych 25mm

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Ponadczasowe żaluzje aluminiowe

Gdy poszukujemy osłon okiennych, które będą niedrogie, trwałe i doskonale wpiszą się w każdą biurową aranżację, możemy wybrać żaluzje aluminiowe. Te ponadczasowe osłony okienne są wprost stworzone do powierzchni firmowych. Są odporne, trwałe i nie wymagają żadnej szczególnej pielęgnacji (wystarczy je odkurzać). Ich dużym plusem jest możliwość regulacji natężenia światła. Żaluzje pozwolą całkowicie zaciemnić pomieszczenie (np. na czas prezentacji multimedialnej) lub wpuścić do niego światło. Dużą zaletą żaluzji jest także ich klasyczny design. Białe, poziome zawsze prezentują się profesjonalnie.

Istotne cechy systemu:

 1. Mechanizm: sznurkowy
 2. Montaż: inwazyjnie sufit, ściana, rama okna i bezinwazyjnie na ramę
 3. Zalety: wysoka jakość w bardzo dobrej cenie, świetne właściwości zaciemniające, ogromny wybór kolorów lameli

Wyjątkowo praktyczne Verticale (żaluzje pionowe)

Do biur idealnie sprawdzą się również żaluzje pionowe, czyli Verticale. Składają się one z pionowych pasków, które tworzą jednolitą osłonę. Każdy pasek ma specjalny obciążnik na dole, dzięki czemu materiał równo wisi nawet przy podmuchach wiatru. Takie żaluzje składają się z pionowych plis. Plisy (lamele) mogą być wykonane z lakierowanego aluminium lub PCV. Osłona jest więc trwała i praktyczna. Plusem Verticali jest możliwość sterowania natężeniem światła przedostającego się do wnętrza, ponieważ paski można przekręcać na boki, do tyłu oraz przodu. Verticale znakomicie sprawdzą się do osłaniania dużych lub nietypowych powierzchni szklanych – możemy zamontować je na firmowych oknach, ale także na szklanych ściankach działowych. W przypadku, gdy chcemy osłonić większe okna, warto rozważyć wybór systemu ze sterowaniem mechanicznym. Takie sterowanie za pomocą pilota będzie o wiele praktyczniejsze od tradycyjnego sterowania łańcuszkowego.

Istotne cechy systemu:

 1. Mechanizm: koralikowy
 2. Montaż: inwazyjnie sufit, ściana
 3. Zalety: świetna cena, dwa kolory profili, możliwość sterowania radiowo
Żaluzja pionowa do biura Więcej o żaluzjach pionowych

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Żaluzja drewniana do biura Więcej o żaluzjach drewnianych 50mm

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Ma być komfortowo ? Sprawdź koniecznie żaluzje drewniane

Gdy zależy nam na stylowej aranżacji firmowych wnętrz, warto dobrać dekoracyjne osłony okienne. W takim przypadku, lepiej zrezygnować z nudnych żaluzji aluminiowych czy Verticali wykonanych z PCV. Do wystroju klasycznego znakomicie będą pasować drewniane żaluzje. Możemy wykorzystać je w firmowej sali konferencyjnej czy szkoleniowej oraz w gabinetach, gdzie podejmujemy kontrahentów. Poziome pasy możemy zamienić także na pionowe i zdecydować się na Verticale wykonane z lameli drewnianych.

Istotne cechy systemu:

 1. Szerokość max: 240cm
 2. Montaż: inwazyjnie sufit, ściana
 3. Zalety: nieprzeciętna elegancja połączona z wygodną możliwością precyzyjnego sterowania zaciemnienia salonu

Nie zapominajmy o roletach dzień noc

W firmowej recepcji lub dużej sali konferencyjnej liczy się nie tylko funkcjonalność wnętrza, ale także jego estetyka. Wystrój dodaje przecież prestiżu firmie, stanowi jej wizytówkę. Gdy chcemy podkreślić nowoczesną aranżację, warto wybrać rolety typu „Dzień i Noc”. Znakomicie sprawdzą się one na dużych oknach. Takie osłony prezentują się bardzo elegancko. Jednocześnie, pozwalają przesuwać paski zaciemniające i sterować poziomem światła wpadającego do pomieszczeń. Idealnie sprawdzą się rolety „Dzień i Noc” w kasecie, które można szybko zamontować bezpośrednio do okiennej ramy. Taki system nie stanowi kurtyny, która osłania całą okiennicą, dzięki czemu lepiej się prezentuje. Rolety w kasecie nie wymagają także wiercenia i wkręcania kołków w ściany, co z pewnością zainteresuje firmy, które wynajmują powierzchnie biurowe i nie mogą pozwolić sobie na dowolne zmiany we wnętrzach.

Istotne cechy systemu:

 1. Mechanizm: koralikowy
 2. Montaż: inwazyjnie sufit, ściana
 3. Zalety: świetna jakość, stylowy wygląd, opcjonalne sterowanie elektryczne
Roleta dzień noc do biura Więcej o roletach dzień noc B55

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę