Wczytuję dane...

Rolety Dachowe

Rolety do okien dachowych na wymiar | Sklep internetowy Olmark

Sortuj według:

Rolety do okien dachowych na wymiar

O roletach dachowych w ofercie sklepu Olmark

Okna dachowe to doskonały sposób na doświetlenie poddasza lub pokoju. Jednak, kiedy promieni słonecznych dociera do pomieszczenia zbyt wiele, ratunkiem przed nimi stają się rolety na okna dachowe. Specyficzna konstrukcja oraz nietypowe rozwiązania w przypadku klamek wymagają też odpowiednich rozwiązań przy ich zasłanianiu.

rolety do okien dachowych

Tradycyjne rolety zamontowane do skośnych okien zwisałyby swobodnie w dół, nie zapewniając przy tym odpowiedniego przyciemnienia. W przypadku rolet dachowych zastosowano specjalny mechanizm sprężynowy, zapobiegający odchylaniu się przysłony od okna. Rolety dachowe nie tylko utrzymują tkaninę blisko okna, ale też nie pozwalają na jej swobodne zwisanie. Posiadacze okien połaciowych, zwłaszcza latem narażeni są na stałe i intensywne uderzenia promieni słonecznych. W związku z tym rolety dachowe bywają wykończone dostępną w kilku kolorach aluminiową maskownicą. Innym stosowanym rozwiązaniem jest pokrycie zewnętrznej warstwy materiałem z tkaniny podgumowanej z kolekcji silver dającej 100% zaciemnienia.

Mogą Państwo wybrać spośród wielu kolorów oraz wzorów rolet dachowych idealnie dopasowanych do unikalnego stylu pomieszczenia. Dzięki szerokiej palecie ofertowej, klienci tego sklepu mają do wyboru zarówno gładkie i jak plisowane osłony - w ten sposób okno nabierze nowego charakteru. Wszystkie oferowane rolety wykonywane są na indywidualne zamówienie na podstawie wymiarów podanych przez klienta. Przed wybraniem konkretnego modelu rolet dachowych należy zapoznać się ze szczegółowymi danymi technicznymi dotyczącymi samego produktu oraz jego montażu.

Warto przeczytać: Jak wybrać idealne rolety do okien dachowych?

Porównanie powyższych systemów rolet dachowych

Do najistotniejszych różnic i indywidualnych zalet poszczególnych systemów należy zaliczyć fakt iż mogą być one wyposażone w różne kolekcje tkanin i warto zapoznać się z każdą indywidualnie. Poza tym warto wskazać na poniższe kwestie:

Roleta dachowa na wymiar Dekolux Więcej o dachowych roletach "Dekolux"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Rolety dachowe "Dekolux" - szczegóły systemu

Roleta dachowa Dekolux jest wyposażona w aluminiowych maskownicach o szerokości 50mm i dostępnych tylko w kolorze srebrnym. Można je wyposażyć w podgumowaną kolekcję tkanin np. Silver, blackout lub inne dające 100% zaciemnienia. Rolety dachowe dekolux pozwalają na wygodną regulacje ilości wpuszczanego światła. Można je zatrzymać na dowolnej wysokości bez konieczności stosowania dodatkowych haczyków lub innych akcesoriów. Rolety Dekolux przeznaczone są do okien dachowych firm: Fakro, Velux, Roto, Okpol.

Pamiętaj! W wypadku innych producentów stolarki okiennej np. Skylight, Oman, Optilight dopytaj sprzedawcę.

Istotne cechy systemu:

  1. Szerokość maskownicy: Aluminium 50mm
  2. Montaż: przykręcana na ramę
  3. Zalety: występuje z tkaninami podgumowanymi, komfotkowa w użyciu

Rolety plisowane "New Cossi ONE"- szczegóły systemu

Są to rolety dedykowane oknom połaciowym [dachowym]. To fuzja rolety plisowanej i dachowej. Posiada boczne prowadnice aluminiowe przykręcane do ramy okna, dzięki którym bardzo minimalizujemy boczny prześwit oraz efekt obwisania tkaniny plisowanej na oknie dachowym.

Istotne cechy systemu:

  1. Maksymalne wymiary: 130x180cm
  2. Montaż: między listwy okna dachowego
  3. Zalety: przystosowana do okien dachowych
Roleta plisowana do okien dachowych Cossi ONE SL Więcej o roletach plisowanych "Cossi ONE SL"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Roleta dachowa Prima 

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Rolety dachowe "Prima" - szczegóły systemu

Rolety dachowe „Prima” cechuje duża możliwość personalizacji. System ten można doposażyć w maskownice aż w 3 kolorach gładkich: biel, brąz, srebrnym oraz w 2 wariantach drewnopodobnych: jasna i ciemna sosna. Co więcej przy szerokości zamawianych rolet poniżej 80 cm i wysokości poniżej 130 cm stosuje się prowadnice wąskie (32 mm), natomiast przy większych wymiarach stosowane są prowadnice szerokie (50 mm). Rolety Prima z zasady przeznaczone są do okien dachowych firm: Fakro, Velux, Roto, Okpol.

Pamiętaj! W wypadku innych producentów stolarki okiennej np. Skylight, Oman, Optilight dopytaj sprzedawcę.

Istotne cechy systemu:

  1. Szerokość maskownicy: Aluminium 32mm lub 50mm
  2. Montaż: przykręcana na ramę
  3. Zalety: imponująca możliwość konfiguracji

Rolety dachowe dopasowane do nietypowych okien

Zmęczyły Cię popularne i przejedzone już sposoby dekoracji okien? Marzy Ci się odmienienie charakteru wnętrza w sposób, który pozwoli również kontrolować ilość wpadającego na poddasze światła? Na pewno przekonają Cię rolety dachowe! Czym się wyróżniają? Na pewno mnogością zastosowań i możliwościami, jakie przed Tobą otwierają. Rolety na okna dachowe wyglądają fantastycznie na nawet najbardziej nietypowych ramach, a mnogość dostępnych modeli pozwoli Ci bez najmniejszego problemu dopasować odpowiednie barwy i wzory do panującej aranżacji. Poddasza są coraz bardziej popularne, dlatego rolety na okna połaciowe również zyskują większą liczbę zwolenników. Nie należy zapominać o praktyczności tych przesłon, ponieważ rewelacyjnie kontrolują one ilość światła. Jest to pozycja zdecydowanie warta polecenia każdemu, kto w domu ma urządzone poddasze.

Rolety dachowe – nowy wymiar komfortu

Rolety na okna dachowe są popularne również z racji specjalnego mechanizmu sprężynowego, który zapobiega swobodnemu zwisaniu przesłony z pochyłego okna. To rewelacyjna metoda regulacji i optymalizacji ilości światła słonecznego, jakie wpada na poddasze. Montaż jest stosunkowo prosty i szybki, poradzi z nim sobie każdy, a w razie potrzeby poproś kogoś o podtrzymanie prowadnic. Wysoka jakość wykonania rolet dachowych, mechanizmu i osprzętu to dodatkowy atut, jakim pochwalić się mogą produkty z oferty Wystrój-Okien.pl. Rolety na okna dachowe to idealny przykład połączenia praktycznych rozwiązań z wyjątkowym i nowoczesnym designem. Postaw na artykuły z katalogu sklepu Olmark, a na pewno nie pożałujesz – to wysoka klasa w kategorii rolet wewnętrznych.

Warto przeczytać: Rolety na okna dachowe – dlaczego warto je mieć?