Wczytuję dane...

Rolety wewnętrzne na wymiar

Nowoczesne rolety wewnętrzne – czyli jakie?

Świetnym przykładem takich waśnie systemów są rolety wewnętrzne rzymskie. To rolety materiałowe zaliczane do systemów ekskluzywnych. Zasada działania rolet rzymskich polega na fałdowaniu podnoszonego materiału rolety. Do zalet rolet rzymskich można zaliczyć:

rolety wewnętrzne na wymiar
  1. Wyjątkowa prostota produktu
  2. Niewielka waga
  3. Możliwość wyboru koloru tkaniny z ogromnej gamy
  4. Możliwość prania.

Mechanizm podnoszenia i opuszczania rolety rzymskiej:

  1. Samohamujący kasetowy mechanizm koralikowy – dokładne ustawienie rolety, płynne przesuwanie i estetyczny wygląd
  2. Sznurkowy mechanizm – podciąganie i opuszczanie rolety rzymskiej przy pomocy sznurka, rozwiązanie to jest uważane za bardzo ekonomiczne i wygodne

Rolety wewnętrzne rzymskie mogą być montowane do ściany, bezinwazyjnie na ramie okiennej lub do sufitu. Dlatego gdy szukasz rolety na okno nie skreślaj osłon rzymskich.

Co wybrać do stylowych wnętrz klasycznych?

Rolety wewnętrzne austriackie znane są ludzkości od XVIII wieku, ponieważ w tym momencie po raz pierwszy pojawiły się w pałacach, dworach i najbardziej majestatycznych pomieszczeniach zamożnych ludzi w Austrii. Rolety wewnętrzne austriackie bardzo korzystnie podkreślają wnętrze pokoju, jeśli są wykonane z takich tkanin jak tafta, jedwab. Ponieważ są one zgromadzone w oryginalnych poziomych fałdach, korzystnie podkreślają teksturę tkaniny, z której wykonana jest roleta.

rolety wewnętrzne dzień noc

Dobrze jest pamiętać, że materiały takie jak perkal, wełna, bawełna i len, czyli naturalne tkaniny, nadają się do rolet austriackich, gdy pomieszczenie jest wykonane w odpowiednim stylu. Jeśli wnętrze jest urządzone w stylu prowansalskim, takie rolety wewnętrzne idealnie wpasują się i podkreślą wszystkie zalety okna. Ważne jest, aby pamiętać, że jeśli pokój jest urządzony w stylu klasycznym, lepiej nie korzystać z austriackich rolet, które są wykonane z naturalnego materiału. Austriackie zasłony podkreślają przepych, elegancję i harmonię w pokoju. Rolety wewnętrzne austriackie mogą być zainstalowane na suficie, ścianie lub na ramie okna.

Rolety wewnętrzne dzień noc

Popularne rolety wewnętrzne „dzień noc” mają dobrze przemyślaną konstrukcję, dzięki czemu korzystanie z nich jest tak wygodne. Produkty składają się z podwójnych pasów zawierających identyczne przezroczyste i zasłaniające pasy tkaniny dzień noc zamocowane na specjalnym wałku. Konstrukcja jest sterowana mechanizmem łańcuszkowym. Z całą pewnością są to chyba najbardziej popularne rolety wewnętrzne okienne.

Po ustawieniu przezroczystych pasków naprzeciwko siebie, będzie można wypełnić pomieszczenie światłem, po przesunięciu ciemniejszej tkaniny przyjemnie można odpocząć od palącego słońca. Ponadto, przesuwając różne paski do pozycji pośredniej, można dostosować stopień podświetlenia wnętrza do swojego gustu. W przypadku rolet wewnętrznych „dzień  noc” można samodzielnie regulować ilość światła w pomieszczeniu nie tylko w trybach jasnym i ciemnym, ale także tworzyć relaksujący półmrok. Ponadto, rolety wewnętrzne tego typu zajmują niewiele miejsca i umożliwiają zastosowanie parapetu, jako półki dla roślin domowych lub elementów dekoracyjnych. Montaż niektórych modeli tych rolet nie wymaga wiercenia otworów w ramach okiennych, co sprzyja zachowaniu gwarancji na nowe okna. Ponadto ten rodzaj rolet wewnętrznych  jest łatwy do czyszczenia. Wybrane tkaniny mogą być poddawane specjalnej impregnacji z efektem antystatyczności, dlatego można je odświeżać za pomocą odkurzacza, a brud ostrożnie usunąć wilgotną gąbką. Takie modele mają długotrwałą żywotność, doskonałą wytrzymałość, nie boją się wilgoci i światła słonecznego. Bez wątpienia jest to roleta na okno w pomieszczeniu o każdym charakterze. Kolejna istotna zaleta rolet dzień noc to ogromny wybór kolorystyczny dostępnych tkanin. Dostępne modele rolet dzień noc to: z mini z żyłką, w kasecie, wolnowiszące, wolnowiszące w kasecie.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark
roleta wewnętrzna na nietypowe okna

Rolety wewnętrzne na okna o nietypowych kształtach

Rolety wewnętrzne plisowane są wykonane z falistej tkaniny. Idealne połączenie jej faktury i plisowania pozwala na stosowanie tych rolet w każdym pomieszczeniu. Produkty te są z powodzeniem stosowane do zasłaniania okien o nietypowych kształtach: trójkątnych, trapezowych, półokrągłych.

W stanie rozwieszonym rolety wewnętrzne plisowane tworzą estetyczną osłonę okienną, a w formie uniesionej pozostają prawie niezauważalne. Różnorodność kolorów tkanin stwarza warunki do eksperymentów projektowych: pastelowe odcienie można zastosować w salonie i sypialni, jasne w pokoju dziecinnym i w kuchni - będą stanowiły tam dobry akcent wnętrza. Plisowane rolety wewnętrzne to wspaniałe rozwiązanie dla miłośników oryginalności i stylu.

O plisie mówi się, że jest to roleta na szybę w oknie. Wynika to z możliwości montażu nazywanego montażem między listwy przyszybowe. Jeśli szukasz rolety na szybę zapewne chodzi o plisę. Wspomniana właściwość bywa bardzo potrzeba szczególnie w wypadku okien osadzonych w ciasnych wnękach okiennych. Dzięki możliwości przymocowania plis tuż przy szybie, po otwarciu okna na oścież nic nie będzie obijać się o boczne ścianki wnęki.

Plisowana tkanina poliestrowa, często jest poddana impregnacji, dlatego skuteczniej uchroni roletę od kurzu, brudu. Poziom światła jest regulowany przez wysokość, na której zamocowana jest plisa oraz wybrany rodzaj tkaniny. Tkanina zastosowana w tych roletach wewnętrznych zazwyczaj nie traci swoich pofałdowań po praniu, ale nie zaleca się prać jej w ciepłej wodzie.

Modele plisowane jak żadne inne przysłony wewnętrzne, nadają się do niestandardowych przypadków: montaż na oknach dachowych,  trójkątnych, trapezowych czy okrągłych. Produkty te dobrze przylegają do szyby, a cienki,profil podnosi ich walory estetyczne.

Sprawdź! Więcej na temat rolet plisowanych napisano tutaj: Rolety Plisowane - informacje

Rolety wewnętrzne - system mini

Rolety mini to jedna z odmian rolet, które są dziś bardzo popularne. System mini ma zredukowaną konstrukcję, która nadaje jeszcze bardziej estetycznego wyglądu małym otworom okiennym. Roleta mini może być również zamontowana na dowolnym oknie. System ten jest wykonany z docietego na wymiar kawałka materiału, starannie przyklejonego do poziomego wałka. Ich zadanie to kontrola strumienia świetlnego przenikającego z ulicy do pomieszczenia a także ochrona mebli i tapet przed wypłowieniem. Inną funkcją rolet mini jest możliwość sterowania oświetleniem w pomieszczeniu bez ingerencji inwazyjnej w strukturę okien.

mini rolety wewnętrzne z żyłką

Aby uzyskać pełne schronienie przed palącym słońcem, można kupić rolety wewnętrzne mini wykonane z gęstego materiału z warstwą podgumowaną. Nie tylko uchroni ona obecnych w danym pomieszczeniu przed irytującym promieniowaniem słonecznym, ale także tworzy atmosferę przytulności i komfortu. Możliwość montażu na oknach z wywietrznikami za pomocą przyklejanej płytki lub wydłużanych haczyków bezinwazyjnych jest jej dodatkową zaletą.

Istnieje możliwość przymocowania rolet mini bezpośrednio do okien plastikowych, a nawet starych drewnianych okien. Te rolety okienne wewnętrzne znakomicie wpasują się w każde wnętrze i dodadzą niepowtarzalnego charakteru dekoracjom niemal każdego pomieszczenia. Mechanizm sterowania, sposób mocowania, pozwala na instalowanie ich na oknach niemal dowolnego typu, z wyjątkiem przesuwnych. Montaż odpowiedniego modelu rolet mini można wykonać albo poprzez wkręcenie do ramy, albo za pomocą specjalnych mocowań.

Rolety wewnętrzne wolnowiszące

Rolety klasyczne wolnowiszące to obecnie najbardziej rozpowszechniony system osłonowy. Dzięki temu doskonale zabezpieczają pomieszczenie od słońca, a także nie pozwalają na bezpośrednie uderzenie promieni słonecznych. Dzięki imponującej palecie kolorów rolety klasyczne wewnętrzne sprawdzą się w każdym biurze czy mieszkaniu. Obsługa odbywa się za pomocą wygodnego, samohamującego mechanizmu koralikowego. Montaż jest możliwy zarówno do sufitu, ściany jak i opcjonalnie bezpośrednio na skrzydle okiennym.

wolnowiszące rolety wewnętrzne

Do produkcji tych rolet wewnętrznych stosowane są różnego rodzaju materiały: poliester, nylon, włókno szklane. Wykorzystuje się je do zasłaniania różnej wielkości okien - od małych, po średnie aż do dużych otworów okiennych. Dostępne są także specjalne impregnacje antystatyczne, przeciwpyłowe i antybakteryjne. Nadają roletom klasycznym wyjątkowej trwałości i funkcjonalności, co pozytywnie wpłynie na odbiór każdego wnętrza pomieszczeń mieszkalnych. Idealne dopasowanie to synonim naszych wartości. 

Warto przeczytać: Jak wymienić materiał w rolecie i czy warto?

Rolety wenętrzne w kasecie

Najbardziej popularnym nowoczesnym rodzajem osłon przeciwsłonecznych są rolety wewnętrzne w kasecie. Te rolety przeciwsłoneczne wciąż są najpopularniejszym wyborem wśród kupujących.

roleta wewnętrzna w kasecie

Typ osprzętu i cechy konstrukcyjne rolet w kasecie:

  1. Montowane bezpośrednio na oknie, przy zachowaniu funkcjonalności okna i parapetu
  2. Prowadnice, mocowane wzdłuż boków rolety i zamykające szczelinę między ramą a materiałem, zapobiegają wnikaniu światła po bokach i ugięciu tkaniny w trybie wentylacji
  3. W lecie zachowają chłód, a zimą ciepło dzięki specjalnej konstrukcji

Główną cechą konstrukcji rolet w kasetach jest instalacja aluminiowej "skrzynki" w górnej części ramy, w której znajduje się zwinięta tkanina. Przy podnoszeniu rolety są one wsuwane do kasety, która harmonijnie pasuje do konstrukcji ramy okiennej. Z kolei przy opuszczaniu rolet tkanina dopasowuje się do powierzchni szyby i spełnia swoją główną funkcję, na przykład w przypadku użycia tkaniny zaciemniającej zapobiega przedostawaniu się światła do pomieszczenia. Nie wyklucza się indywidualnego podejścia do montażu rolet w kasetach na drewnianych, aluminiowych oknach i odrzwiach. Obecność różnych kolorów wzorów pozwala wybrać najbardziej harmonijną opcję dla każdego okna. Rolety wewnętrzne w kasetach są kontrolowane przez łańcuszek koralikowy, który można zamówić po dowolnej dogodnej stronie. Inną ważną zaletą rolet w kasetach jest łatwość konserwacji.

roleta wewnętrzna dachowa

Rolety wewnętrzne do okien dachowych

Konstrukcja rolet dachowych pozwala zarówno na przyciemnienie, jak i stworzenie interesującej gry światła i cienia w pomieszczeniu. Obecność szyn bocznych eliminuje boczny prześwit. Rolety wewnętrzne dachowe wykonane są z rozmaitych tkanin odpornych na nagrzanie. Funkcjami specjalnymi tych rolet wewnętrznych jest zdolność kontrolowania strumienia światła, możliwość częściowego zaciemnienia okna oraz ochrona pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem. Twoje okna dachowe również mogą być doposażone w odpowiednio dopasowane rolety dachowe, tak by twoje wnętrza i ozdobić i doposażyć w jakże praktyczną funkcję sterowania natężeniem słońca.

Rolety wewnętrzne do Twojego domu. Postaw na sprawdzoną markę

Pójdź z duchem czasu! Czas zrezygnować ze starych firan i przestarzałych koronek. Rolety wewnętrzne z naszej oferty to szereg nowoczesnych modeli w najróżniejszych, modnych kolorach. Nie mamy wątpliwości, że w katalogu Wystroju Okien każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępność wielu wzorów nie tylko pozwala na wybór rolet wewnętrznych doskonale dopasowanych do wnętrza Twoich pomieszczeń, ale również udekorowanie ich w ciekawy i oryginalny sposób. Czy to koniec ich zalet? Oczywiście, że nie. Rolety wewnętrzne do okien z naszego katalogu spełnią również praktyczną funkcję dopasowaną do Twoich potrzeb. Postaw na gwarancję komfortu i rewelacyjnego stylu z ofertą sklepy Wystrój-Okien.pl, a na pewno nie pożałujesz. Rolety klasyczne, rolety bezinwazyjne, albo rolety dzień-noc? Mamy je wszystkie!

Wewnętrzne rolety w naszej ofercie

Specjalnością naszego sklepu jest indywidualne podejście do każdego zamówienia i sprzedawanie rolet wewnętrznych na wymiar. Działamy w ten sposób, ponieważ za priorytet stawiamy zadowolenie Klienta z nabytych przesłon i dekoracji. Znajdziesz u nas trwałe, wykonane z najwyższej jakości materiałów produkty, które jednocześnie spełniają praktyczne funkcje ochrony przed światłem słonecznym czy wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Wszystko to w połączeniu z wyjątkowym stylem, którego pozazdroszczą Ci wszyscy goście. Rolety wewnętrzne z Wystrój-Okien.pl to połączenie funkcjonalności i nowoczesnego designu, które spełni wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów. Nasz sklep działa na rynku dekoracji okiennych już od kilku lat, dlatego zdajemy sobie sprawę z rosnących potrzeb konsumentów. W związku z tym oferujemy rolety wewnętrzne najwyższej możliwej jakości, jednocześnie oddając do dyspozycji Klientów szereg rewelacyjnych modeli, które pozwolą im w wyjątkowy sposób urządzić wnętrze każdego pomieszczenia. Przejrzyj nasz szeroki wybór rolet okiennych, a z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.