Rolety wewnętrzne na wymiar w ofercie sklepu Olmark

Aranżacja domu jest trudną sztuką, która wymaga przemyślenia wielu szczegółów, które będą nie tylko wyglądały efektownie, ale również staną się elementem funkcjonalnym. Wystrój okien należy do takich tematów, które wymagają rozsądnego podejścia i wyboru optymalnego rozwiązania.

Żaluzje drewniane na wymiar - Olmark

Niektórzy właściciele mieszkań decydują się tylko na wybór ekskluzywnych zasłon zdobiących otwory okienne, ale obecnie wiele osób stawia na rolety wewnętrzne. Zapoznając się z ofertami sklepów można zauważyć, że produkt ten nie tylko skutecznie osłania okna, ale ze względu na różnorodność stanowi ich ozdobę bez względu na styl znajdującego się w danym pomieszczeniu wyposażenia.


Możliwości, jakie dają rolety wewnętrzne

Tkanina, drewno, aluminium, PVC lub skóra, jeśli chodzi o rolety wewnętrzne, możliwości są nieograniczone. Podczas tworzenia efektu nastroju i oświetlenia, osłony okienne mają ogromne znaczenie dla zapewnienia komfortu i prywatności. Rolety działają jak filtr słoneczny. W zależności od wybranego materiału, mogą chronić przed wzrokiem ciekawskich lub zapewnić całkowitą ciemność w domu.


Klasyczne lub nowoczesne rolety poziome mają podwójną przewagę: przekształcają naturalne oświetlenie i chronią prywatność. Rolety na zamówienie natomiast dzięki szerokiej gamie tkanin dostosowują się do wszystkich kształtów okien, poprawiając widoczność i dekorując pomieszczenie. Wszechstronne modele typu „dzień – noc” pozwalają na wybranie odpowiedniej dla siebie regulacji i przenikalności światła.


Do produkcji rolet wewnętrznych używane są materiały wysokiej, jakości dając możliwość długiego użytkowania, łatwego czyszczenia, dobrania wzoru odpowiedniego zarówno do stylu klasycznego, retro i industrialnego. Bogactwo kolorów ułatwia dostosowanie rolet do wymagań i potrzeb każdej osoby.


Rodzaje rolet wewnętrznych - krótki przegląd wybranych modeli

 • Rolety dzień noc. Ten typ rolet pozwala na bezproblemową regulację, wpływają na to na przemian układane pasy, wykonane z materiałów zaciemniających światło i przejrzystych rozświetlających pomieszczenie wpuszczając promienie słońca. Ten wygodny system jest chętnie wykorzystywany w domach, ponieważ można samodzielnie ustalać ilość energii świetlnej docierającej do mieszkania.

  Rolety dzień noc na wymiar w sklepie Olmark

  Rolety dzień noc pozwalają stworzyć przytulną i nastrojową atmosferę. Odbijanie się promieni od ekranu telewizora i monitora jest zupełnie uniemożliwione dzięki takiej osłonie. Ten rodzaj rolet wewnętrznych można zastosować w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu, może to to być salon gościnny, sypialnia, pokój dziecinny i każdy inny. Rolety posiadają niebanalne rozwiązania wzornicze i kolorystyczne dając możliwość dopasowania ich do dowolnego designu.

  Jednym z rozwiązań rolet wewnętrznych dzień – noc jest model z kasetą, która przyczynia się do lepszego mocowania zapewnionego przez boczne prowadnice niepozwalające materiałowi przesuwać się automatycznie. Nawet niekorzystne warunki atmosferyczne przy otwartym oknie nie spowodują zniszczenia rolety, która dokładnie przywiera do okna. Wygoda i uniwersalność to ważne walory rolet wewnętrznych w kasecie.

 • Mini rolety okienne z żyłką. Mini rolety okienne zdobywają coraz większą rzeszę zwolenników nie tylko ze względu na atrakcyjne ceny, ale przede wszystkim na prosty montaż, który może przeprowadzić każda osoba samodzielnie. Bogactwo wzorów i kolorów jest kolejną cechą, którą cenią sobie osoby pragnące zgrać ich design z pozostałymi elementami swojego wnętrza. Eleganckie rolety wewnętrzne w wersji mini upiększą każde pomieszczenie, nawet łazienka stanie się nietuzinkowym miejsce w domu.

 • Plisy okienneTo rozwiązanie jest niezwykle funkcjonalne i daje wiele możliwości użytkownikom. Plisy okienne, a w zasadzie ich profile, nie są trwale przymocowane do ramy okiennej, dzięki, czemu można według uznania regulować materiał wzdłuż prowadnic. Istnieje możliwość zasłonięcia tylko części okna, w takim przypadku roleta znajduje się na środkowej części okna albo na górnej jego części. Taka funkcja rolet wewnętrznych w formie plis chroni pomieszczenie przed nadmiernym słońcem nie ograniczając jednocześnie widoczności.

  Rolety plisowane na wymiar w sklepie wystroj-okien.pl

  Powyższą zaletę można wykorzystać również w nocy, gdy plisa zasłoni poświatę księżyca pozostawiając widok na teren znajdujący się na zewnątrz. Niepowtarzalne wzornictwo pozwala na wprowadzenie plis okiennych do każdego wnętrza zarówno w aranżacji rustykalnej i hi – tech. Prosty montaż na haczyki bezinwazyjne lub poprzez przykręcenie pozwala szybko cieszyć się praktyczną osłoną okienną. Osoby niewyobrażające sobie okien bez designerskich zasłon mogą zastosować obydwa rozwiązania zapewniając sobie ochronę przed słońcem i radość z wzorzystych kolorowych zasłon.


Rolety wewnętrzne na wymiar – dlaczego warto?

Posiadając w domu niewymiarowe okna nie trzeba odmawiać sobie zainstalowania rolet. Obecnie istnieje możliwość zamówienia rolet wewnętrznych na wymiar, które będą doskonale dopasowane do rozmiaru posiadanych okien. Dostępne na rynku gotowe rolety posiadają określone wymiary i nie zawsze można z nich korzystać. Internetowy sklep Olmark z bogatą gamą rolet na wymiar służy również doradztwem przy wyborze rolet i udziela pomocy podczas dokonywaniu pomiaru.


Osoby poszukujące niecodziennych i innowacyjnych rozwiązań powinny zdecydować się na rolety wewnętrzne na wymiar osiągając dostęp do ogromnej gamy barw i wzorów. Zaaranżowanie pomieszczeń w swoim domu przy użyciu takich osłon okiennych pozwoli pozyskać coś niebagatelnego a jednocześnie zdobiącego. Samodzielny wybór materiału, wzoru, koloru, faktury, z jakich będą wykonane rolety wewnętrzne na wymiar daje nieograniczone możliwości stylizacji. Kupując takie zabezpieczenie okien trzeba mieć świadomość, że nie będą one służyły tylko przez jeden rok, lecz przez wiele lat, dlatego warto postawić na idealne dopasowanie, wysoką, jakość wykonania i ulubiony wystrój.


Nie trzeba instalować identycznych rolet w każdym pomieszczeniu, można każde z nich ozdobić tymi elementami osłonowymi najbardziej dostosowanymi do charakteru wnętrza. To, co będzie pięknie wyglądało w salonie może nie być odpowiednie w sypiali. Mając możliwość zamówienia rolet wewnętrznych na wymiar, lepiej skorzystać z takiej opcji i cieszyć się doskonałym wyborem i dopasowaniem każdego dnia. Okna o nietypowych kształtach również można ubrać w rolety, idealnym rozwiązaniem w takim przypadku będą np. plisy, które również można zamówić na wymiar.


Zatem jakie Rolety wewnętrzne wybrać? Podsumowanie.

Wszystkie wymienionej wyżej rodzaje rolet wewnętrznych mogą zostać wykonane na dowolny wymiar i w dowolnym kształcie. Zarówno rolety „dzień – noc” zamocowane w kasecie jak też mini rolety i plisy (harmonijki) są systemami zamawianymi na wymiar. Efekt osiągany podczas emisji promieni słonecznych może stworzyć niezwykłą aurę i poetycki nastrój. Wzornictwo rolet w połączeniu ze światłem słonecznym podkreśla okazały wystrój pomieszczenia lub powoduje całkowite zaciemnienie pozwalające na doskonały wypoczynek w komfortowej temperaturze.


Materiały używane do produkcji rolet wewnętrznych na wymiar wyglądają efektownie nie marszczą się wypełniając swoje funkcje w 100 procentach – jeśli są właściwie użytkowane. Warto wiedzieć, że jasny materiał zastosowany w roletach pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń, dobrze jest wziąć to pod uwagę zamawiając rolety do niewielkich pomieszczeń. Natomiast osłony okienne w barwach ciemnych dodają szyku i wytworności, można taki atut wykorzystać w pomieszczeniach w stylu klasycznym.


Stawiając sobie pytanie: rolety wewnętrzne, – którą wybrać, można jednoznacznie odpowiedzieć, rolety na wymiar. Zaś konkretny model koniecznie należy dostosować do możliwości technicznych iw własnego gustu. Poza wymienionymi już zaletami tego rozwiązania, należy wskazać także na ich prostą obsługę pod względem czystości. Materiał użyty do wyprodukowania pewnych rolet pokryty jest impregnatem chroniącym przed gromadzeniem się kurzu.


Pamiętaj – zawsze możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy!

Potrzebujesz pomocy? 
Zadzwoń: + 48 603 404 650

e-mail: sklep@wystroj-okien.pl