Wczytuję dane...

Rolety do Sypialni

Sortuj według:

Rolety do Sypialni, na wymiar

Roleta do Sypialni – którą wybrać?

Sypialnia stanowi jedno z najbardziej prywatnych pomieszczeń. To tutaj wypoczywamy po ciężkim dniu. Wystrój wnętrza powinien więc być przytulny i sprzyjać wyciszeniu. Ważne jest również to, aby odgrodzić sypialnię od światła, które dobiega z zewnątrz, osłonić przed spojrzeniami. Pokój ten jest przecież naszym azylem. Taki efekt pomogą nam osiągnąć rolety. Jaki model jednak wybrać właśnie do sypialni?

rolety do sypialni

Rolety idealne do sypialni, czyli jakie?

W sypialni liczy się przytulny klimat, wystrój, który sprzyja wyciszeniu i odpoczynkowi. Od tego pomieszczenia wymagamy również odgrodzenia od świata zewnętrznego, zapewnienia nam maksymalnej prywatności, intymności. Oczekujemy również, aby wystrój sypialni doskonale wpisywał się w nasz gust, dlatego rolety powinny stać się prawdziwą dekoracją okna. Ważne jest, aby stylistycznie wpisywały się w wystrój całego wnętrza.

Sypialnie to często pomieszczenia stosunkowo małe, wymagające umiejętnej aranżacji. Dorób osłon okiennych najczęściej uznajemy za udany gdy niepotrzebnie nie zmniejsza optycznie powierzchni sypialni. Ważne test tez by móc w jak najpełniejszej mierze zachować możliwość sterowania natężenia światłem. Najczęściej mówiąc o regulacji natężenia światła myślimy o zaciemnieniu i słusznie. Z drugiej strony to bardzo ważne by w dzień gdy chcemy rozświetlić wnętrze sypialni, choćby po to by rozkoszować się pięknym porankiem, roleta nie może stanowić ciągłej przeszkody dla słońca tworząc w sypialni nieustanny półmrok.

Gdy wybieramy rolety do sypialni, warto wziąć pod uwagę kilka podstawowych kryteriów:

  1. dobre zaciemnienie
  2. zapewnienie prywatności
  3. funkcję dekoracyjną

Jakie kolory w sypialni sprawdzą się najlepiej?

W sypialniach zwykle królują rolety tkaninowe. Jaki jednak wybrać odcień? Gdy chcemy uzyskać efekt przytulności, najlepiej postawić na jasne tkaniny. Eleganckie rolety „Dzień i Noc” znakomicie prezentują się w nowoczesnym salonie. Sypialni mogą jednak nadać nieco surowy charakter (wiele zależy tutaj oczywiście od indywidualnego gustu).

roleta rzymska do sypialni

W sypialni pięknie będą prezentować się beże, odcienie piaskowe czy delikatne brązy. Gdy nie mieszkamy na parterze lub przy ruchliwej ulicy, gdzie potrzebujemy bardzo dobrej osłony, możemy rozważyć również rolety wykonane z jaśniejszych tkanin lub rolety transparentne – to sprawi, że sypialnia będzie jaśniejsza. Jeżeli chcemy optycznie powiększyć pomieszczenie, możemy wybrać osłony z tkaniny o kilka tonów ciemniejszej niż ściany.

Możemy również skorzystać z symboliki kolorów – badania psychologów wykazały, że wyciszeniu sprzyja zieleń i niebieski. Tkaniny w takich tonach idealnie powinny więc nadać się do sypialni. Gdy chcemy, aby roleta przykuwała wzrok, a nie tylko stanowiła tło aranżacji, możemy wybrać tkaninę we wzory czy elementy, które będą lekko rozpraszać światło. Najlepiej jednak, aby podobna faktura powtarzała się na kapie oraz poduszkach dekoracyjnych – wtedy nadamy aranżacji bardziej spójny charakter.

Sypialnia z całkowicie osłoniętymi oknami - czy to dobry pomysł?

Do sypialni na parterze lub przy chodnikach o większym natężeniu ruchu, warto wybrać rolety wolnowiszące (klasyczne) uszyte z grubych tkanin. Takie osłony montuje się do sufitu lub ściany za pomocą specjalnych prowadnic. Po rozwinięciu, tkanina całkowicie zasłania okno. Idealnie sprawdzą się modele zaciemniające, które posiadają podkładkę wykonaną z poliestru. Taka srebrna lub biała warstwa znakomicie odbija światło. Dzięki temu nawet jasna tkanina zapewnia 100% zaciemnienia. Takie rolety osłonią wnętrze przed spojrzeniami i zagwarantują nam poczucie prywatności – wystarczy opuścić osłony, aby sypialnia stała się naszym azylem.

Warto przeczytać: Jakie rolety wybrać do sypialni?

Rolety wolnowiszące nie przepuszczą również promieni słonecznych do wnętrza, co idealnie sprawdzi się wtedy, gdy okno sypialni wychodzi na wschód i budzą nas promienie wschodzącego Słońca. Ważny jest odpowiedni rozmiar takiej rolety. Kolejnym plusem jest osłona przed sztucznym światłem sączącym się z ulicy oraz światłami przejeżdżających samochodów, które często są przyczyną problemów z zaśnięciem. Producenci proponują także podwójne rolety wolnowiszące, które idealnie sprawdzą się do sypialni. Składają się one z części transparentnej, która osłania od promieniowania słonecznego oraz ciemniejszej tkaniny, która nie przepuszcza światła.

Gdy funkcjonalność jest Twoim priorytetem

Do sypialni doskonale nadają się również rolety w kasecie, które łączą funkcjonalność z estetyką. Materiał skrywa mechanizm, który składa się z kasety oraz bocznych prowadnic. Ich dużym plusem jest łatwy i szybki montaż, który nie powinien zabrać więcej niż 10 minut. Tego typu osłony montuje się na ramie okiennej – nie musimy więc przykręcać mechanizmu do ściany (jak w roletach klasycznych). Tkaniną steruje się za pomocą łańcuszka – możemy całkowicie zasłonić okno lub pozostawić odsłoniętą jedynie część szyby.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Gdy zależy nam na funkcjonalności, możemy wybrać rolety wykonane z PCV lub aluminium, które bardzo łatwo jest utrzymać w czystości. Producenci proponują także rolety w kasecie wykonane z drewna, które idealnie będą pasować do sypialni w stylu klasycznym.

Nowoczesne dodatki do sypialni

Do sypialni urządzonej w stylu nowoczesnym idealnie sprawdzą się rolety plisowane. Wykonane są one z materiałów, które układają się w piękne plisy. Takie modele są naprawdę ekskluzywną dekoracją, która znakomicie osłoni okno przed Słońcem i stanie się uzupełnieniem aranżacji wnętrza.