Rolety Dzień i Noc - informacje

Rolety Dzień i Noc

Dużą innowacyjnością w świecie rolet okiennych są właśnie rolety dzień i noc, zwane także roletami DUO czy Day & Night. Na czym polega ich urok? Niektórzy podkreślają wartość praktyczną tego systemu, jaka jest połączenie funkcji typowej rolety materiałowej z możliwościami żaluzji. Dlaczego tak można powiedzieć?

Rolety dzień i noc - baw się światłem

Rolety Dzień i Noc

Ponieważ rolety tego typy można podnosić i opuszczać jak tradycyjną roletę, ale podczas tego procesu pasy zaciemniające i transparentne owej rolety przemieszczają się między sobą. Daje to ciekawy efekt wizualny oraz umożliwia sterowanie ilością wpuszczanego światła. Funkcja ta ma dodatkowy aspekt, który koniecznie trzeba podkreślić – wizualny. Tak przyozdobione okna rzucają się w oczy. Poziome pasy różnokolorowych materiałów dobrze komponują się z elementami wystroju wnętrza.

Rodzaje rolet dzień i noc - znasz różnice?

Rolety dzień i noc dzielimy wedle typowych modeli rolet. Wyróżnia je nie tylko nieco inny wygląd czy różne komponenty wykorzystane do ich produkcji, lecz także ich przeznaczenie. Jak to rozumieć? Otóż rolety dzień i noc – Klasyczne zasadniczo mają być montowane do sufitu lub ściany, tak by zakryć większe powierzchnie na przykład wnękę okienną, sporą witrynę lub pustą ścianę.

Rolety dzień noc - mini z żyłką

Rolety Dzień i Noc mini

Rolety Mini z żyłką prowadzącą w systemach dzień noc są przeznaczone do montażu bezpośrednio na ramie okna. To dobra propozycja dla tych z Państwa, którzy szukacie prostego w montażu, bezinwazyjnego wariantu montowanego na samym oknie. Mini rolety dzień noc są wyposażone w żyłkę prowadząca, ponieważ wieszanie rolet na oknie wiąże się z tym, że o uchyleniu okna niejeden klient chciałbym uniknąć swobodnego „dyndania” materiału. Właśnie w tym celu stosuje się boczne prowadzenie żyłkowe, które niweluje ów efekt i dzięki temu bez względu na wysokość podwinięcie czy opuszczenia tkaniny roletowej – będzie się ona utrzymywać blisko szyby. Roletki dzień noc w wersji mini to rewelacyjne połączenie dobrej ceny z funkcjonalnością jaką zapewnia ten rodzaj rolet okiennych.

Rolety dzień noc w kasecie

Rolety Duo w kasecie jak sama nazwa wskazuje wyróżnia użycie systemu kasetowego. Jego zaletą jest to, że zabudowanie walka z tkaniną w kasecie na pewno sprzyja zabezpieczeniu materiału przed kurzem. Boczne prowadnice rolety, w których pracuje tkanina chronią przed otarciami i innymi czynnikami mogącymi ją poszczępić. Dla wielu klientów roleta w kasecie prezentuje się elegancko i stylowo, ponieważ pozwala schować nieładne komponenty i podkreślić sam efekt uzyskany dzięki nietypowej tkaninie. Rolety dzień noc występują w kasetach wykonanych zarówno z PCV jaki aluminium, co więcej każdy z tych wariantów pozwala na dobór kolorów tradycyjnych jak biel, brąz ale i warianty drewnopodobne. Koniecznie trzeba wspomnieć, że na rynku pojawiają się rolety dzień noc w kasetach w kolorze antracytu lub srebra oraz w wariantach anodowanych. Prowadnice rolety dzień noc prezentują te same walory co wspomniane wyżej kasety.

Który rodzaj rolet dzień noc wybrać?

Rolety Dzień i Noc w kasecie

W pierwszej kolejności warto się zastanowić gdzie możemy zamontować roletę lub gdzie chcemy ją umieścić. Często to pytanie rozwiązuje problem całkowicie, ponieważ tym wypadku pytanie o to, który wariant jest lepszy nie ma racji bytu. Są one po prostu inne i warto skupić się na zalecie istotnej dla nas najbardziej.

  1. Jeśli chcemy zasłonić wnękę i szukamy rolety o dużych rozmiarach – poleca się typ rolet dzień noc klasycznych lub rolety dzień noc wolnowiszące w kasecie.
  2. Jeśli najważniejsza jest dla nas niska cena i bezinwazyjny montaż na oknie – warto zerknąć na mini rolety dzień noc.
  3. Jeśli chodzi nam o roletę stylową, być może w drewnopodobnej kasecie? Sprawdź systemy rolet dzień noc w kasecie PCV lub aluminiowych.
  4. Jeśli chcesz zasłonić okna z wywietrznikiem zerknij na mini rolety dzień noc oraz systemy kasetowe przykręcane do listew przyszybowych pod wywietrznikiem.

Jak czyścić materiały dzień noc?

Czyszczenie tkanin dzień noc podobnie jak w innych roletach okiennych nie jest tematem oczywistym. Wynika to z faktu ze materiały używane do produkcji rokiet także w wersji dzień noc nie są z zasady przeznaczone do prania i innego kontaktu z wodą lub detergentami. Nieumiejętne czyszczenie może doprowadzić do odbarwienia części tkaniny lub zdeformowania jej kształtu. Woda bowiem może doprowadzić do częściowego kurczenia lub innej pracy włókien użytych do produkcji materiału.

Jak sobie radzić w wypadku zabrudzeń?

Najlepiej zapobiegać. Regularnie odkurzaj swoje rolety dzień noc by ilość kurzu – szczególnie w połączeniu z wilgocią nie poplamiła trwale materiały. W sytuacji pochlapania materiału czynnikiem plamotwórczym użyć delikatnie zwilżonej ściereczki i obserwuj materiał. Niestety w niektórych wypadkach niestety nie da się nic zrobić.

Czy można pomalować rolety lub żaluzje?