Rolety Dzień i Noc na wymiar w sklepie Olmark - informacje

O roletach dzień i noc dostępnych w ofercie sklepu.


Dużą innowacyjnością w świecie rolet okiennych są właśnie rolety dzień i noc, zwane także roletami DUO czy Day & Night. Na czym polega ich urok?


Niektórzy podkreślają wartość praktyczną tego systemu, jaka jest połączenie funkcji typowej rolety materiałowej z możliwościami żaluzji. Dlaczego tak można powiedzieć? Ponieważ rolety tego typy można podnosić i opuszczać jak tradycyjną roletę, ale podczas tego procesu pasy zaciemniające i transparentne owej rolety przemieszczają się między sobą. Daje to ciekawy efekt wizualny oraz umożliwia sterowanie ilością wpuszczanego światła. Funkcja ta ma dodatkowy aspekt, który koniecznie trzeba podkreślić – wizualny. Tak przyozdobione okna rzucają się w oczy. Poziome pasy różnokolorowych materiałów dobrze komponują się z elementami wystroju wnętrza.

Rolety okienne dzień noc są wspaniałym pomysłem na efektowny wystrój naszych okien.


Rodzaje rolet dzień i noc - czy znasz róznice ?

Rolety dzień i noc dzielimy wedle typowych rodzajów rolet. Wyróżnia je nie tylko nieco inny wygląd czy rożne komponenty wykorzystane do ich produkcji, lecz także przeznaczenie. Jak to rozumieć? Otóż rolety dzień i noc – Klasyczne zasadniczo mają być montowane do sufitu lub ściany, tak by zakryć większe powierzchnie na przykład wnękę okienną.


Rolety dzień i noc klasyczne ścienne i sufitowe na wymiarWIĘCEJ
Rolety Mini z  żyłką prowadzącą w systemach dzień noc są przeznaczone do montażu bezpośrednio na ramie okna. To dobra propozycja dla tych z Państwa, którzy szukacie prostego w montażu, bezinwazyjnego wariantu montowanego na samym oknie. Mini rolety dzień noc  są wyposażone w żyłkę prowadząca, ponieważ wieszanie rolet na oknie wiąże się z tym, że o uchyleniu okna niejeden klient chciałbym uniknąć swobodnego „dyndania” materiału. Właśnie w tym celu stosuje się boczne prowadzenie żyłkowe, które niweluje ów efekt i dzięki temu bez względu na wysokość podwinięcie czy opuszczenia tkaniny roletowej – będzie się ona utrzymywać blisko szyby. Roletki dzień noc w wersji mini to rewelacyjne połączenie dobrej ceny z funkcjonalnością jaką zapewnia ten rodzaj rolet okiennych.


Rolety dzień i noc mini z żyłka prowadzącą na wymiarWIĘCEJ
Rolety Duo w kasecie jak sama nazwa wskazuje wyróżnia użycie systemu kasetowego. Jego zaletą jest to, że zabudowanie walka z tkaniną w kasecie na pewno sprzyja zabezpieczeniu materiału przed kurzem. Boczne prowadnice rolety, w których pracuje tkanina chronią przed otarciami i innymi czynnikami mogącymi ją poszczępić. Dla wielu klientów roleta w kasecie prezentuje się elegancko i stylowo, ponieważ pozwala schować nieładne komponenty i podkreślić sam efekt uzyskany dzięki nietypowej tkaninie. Rolety dzień noc występują w kasetach wykonanych zarówno z PCV jaki aluminium, co więcej każdy z tych wariantów pozwala na dobór kolorów tradycyjnych jak biel, brąz ale i warianty drewnopodobne. Koniecznie trzeba wspomnieć, że na rynku pojawiają się rolety dzień noc w kasetach w kolorze antracytu lub srebra oraz w wariantach anodowanych. Prowadnice rolety dzień noc prezentują te same walory co wspomniane wyżej kasety.


Rolety dzień i noc w kasecie z prowadnicami na wymiarWIĘCEJ


Który rodzaj rolet dzień noc wybrać?

W pierwszej kolejności warto się zastanowić gdzie możemy zamontować roletę lub gdzie chcemy ją umieścić. Często to pytanie rozwiązuje problem całkowicie, ponieważ tym wypadku pytanie o to, który wariant jest lepszy
nie ma racji bytu. Są one po prostu inne i warto skupić się na zalecie istotnej dla nas najbardziej.


Jak czyścić materiały dzień noc?

Czyszczenie tkanin dzień noc podobnie jak w innych roletach okiennych nie jest tematem oczywistym. Wynika to z faktu ze materiały używane do produkcji rokiet także w wersji dzień noc nie są z zasady przeznaczone do prania i innego kontaktu z wodą lub detergentami. Nieumiejętne czyszczenie może doprowadzić do odbarwienia części tkaniny lub zdeformowania jej kształtu. Woda bowiem może doprowadzić do częściowego kurczenia lub innej pracy włókien użytych do produkcji materiału.


Jak sobie radzić w wypadku zabrudzeń?

Najlepiej zapobiegać. Regularnie odkurzaj swoje rolety dzień noc by ilość kurzu – szczególnie w połączeniu z wilgocią nie poplamiła trwale materiały. W sytuacji pochlapania materiału czynnikiem plamotwórczym użyć delikatnie zwilżonej ściereczki i obserwuj materiał.  Niestety w niektórych wypadkach niestety nie da się nic zrobić.


Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

1. Rolety dzień noc – w czym tkwi ich urok?» | Rolety dzień noc są coraz bardziej popularne...
2. Plisy czy rolety dzień noc?» | Światło i ciepło, które wytwarza Słońce często potraf...