Wczytuję dane...

Czy na wszystkie okna można zamontować rolety?

To dość ogólne zapytanie, ale słusznie wywołuje kwestie, nad którymi koniecznie trzeba się zastanowić przed dokonaniem ich zakupu. Dlaczego?

Jakie okna nadają się do montażu rolet?

Nie każde okno nadaje się do montażu każdej rolety. Dokładniej rzecz ujmując, każdy typ rolet ma soje specyficzne cechy, ale i miejsce montażu – i to teraz interesuje nas najbardziej. W pierwszej kolejności należy ustalić, na której partii okna chcemy zamontować nasze rolety. Jeśli na ramie okna koniecznie trzeba sprawdzić czy nasze okna nie posiadają wywietrzników. Wywietrzniki w tym wypadku mogą stanowić pewien kłopot.

daisy photographed from below

Jeśli chcemy przykręcać lub przyklejać rolety do listew przyszybowych należy sprawdzić ich kształt. Niestety coraz częściej jest on nieregularny, co sprawia, że przyklejenie doń np. prowadnic rolety staje się utrudnione lub niemożliwe. A może chcemy zawiesić mini rolety na bezinwazyjnych haczykach na ramie okna? Tu istotna jest grubość ramy, ponieważ w niektórych oknach jest ona ponadprzeciętna i haczyki mogą jej nie objąć.

Warto przeczytać: Rolety na okna z zaokrąglonymi listwami

Innym ważnym czynnikiem mającym wpływ czy dana roleta będzie w sam raz dla nas jest to czy nasze okna są na gwarancji. Tak, ma to duże znaczenie, ponieważ przykręcanie do takowych okien rolet, wiążące się z inwazyjną ingerencją w strukturę okna może wiązać się z utratą owej gwarancji. W takim wypadku będzie trzeba się skupić na systemach montowanych bezinwazyjnie.

Kilka powyższych przykładów nie wyczerpuje listy ewentualnych trudności związanych z doborem rolet idealnych dla nas. Ich cel był inny. Mianowicie miał wskazać pewien schemat przed zakupem, który pomaga uniknąć wielu trudności. Gdyby ująć go jednym zdaniem to brzmiałby następująco: wpierw ustal, na którym fragmencie okna możesz zamontować roletę, potem sprawdź, które systemy rolet na to pozwalają.