Wczytuję dane...

Rolety rzymskie - kompendium

Szukając pomysłu na efektowny wystrój wnętrz wielu słusznie zastanawiam się nad skierowanie uwagi na rolety rzymskie. Dlaczego? Ponieważ rolety te mają niezwykłą siłę klimatotwórczą w danym pomieszczeniu. Ów fakt sprawie, że roleta nie ogranicza się tylko do funkcji zasłaniania okna. Można wręcz pokusić się o wniosek, że w ich wypadku zasłanianie okien jest tylko dodatkiem do funkcji zasadniczej – zdobienia i kreowania designu danego wnętrza. Nie można przemilczeć tego, że świetnie nadają się jako rolety do sypialni czy do salonu.

Jak działa roleta rzymska?

Rolety rzymskie

Zasada działania rolety rzymskiej jest banalnie prosta. Mechanizm rolety podnosi jej materiał tworząc charakterystyczne dla systemu rzymskiego fałdy. Właśnie owo marszczenie, czy tez fałdowanie materiału rolety jest dodatkowym elementem ozdobnym.Poniżej kilka wariantów rolet rzymskich. Różnią się albo rodzajem wykończenia bądź sposobem czy też przeznaczaniem montażu.

Jaki mechanizm wybrać?

Rolety rzymskie zazwyczaj ( pomijając system montowany na karniszu i system rolety z firaną woalową) można zakupić wraz z mechanizmem sznurkowym na szynie aluminiowej lub mechanizmem koralikowym w kasecie. Który wybrać? Dla większych rozmiarów, czyli rolet o większej wadze proponuje mechanizm koralikowy, ponieważ zdecydowanie lepiej poradzi sobie z utrzymaniem materiału. Jest też trwalszy.

Mechanizm sznurkowy również nie sprawi trudności w użytkowaniu, a do tego umożliwia zakup atrakcyjnej rolety w znacznie tańszej cenie. Wielu klientów z tego względu wybiera mechanizm sznurkowy. Co ważne właśnie rolety na mechanizmie sznurkowym można zamontować bezinwazyjne na ramie okna za pomocą dokupionych uchwytów.

Sprawdź też: Dostępne modele rolet rzymskich

Jak czyścić rolety rolety rzymskie?

Zasadniczo najlepiej zadbać o to by ich nie brudzić. Regularne odkurzanie zapewne ułatwi to zadnie. Co więcej materiały rolet rzymskich wyróżnia to, że podobnie ja zasłony można je prać. W razie wątpliwości proszę śmiało pytać – chętnie pomogę.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Rolety rzymskie oferowane przez sklep internetowy Olmark - Podsumowanie

Rolety rzymskie są bardzo prostym w montażu, systemem niosącym ogromne możliwości kreowania wystroju Państwa wnętrz. Ogromna paleta tkanin, które można prać sprawia, że jest, w czym wybierać i zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Możliwość montażu bezinwazyjnego rolet na mechanizmie sznurkowym ułatwi zadanie tym z Państwa, którzy nie chcą lub nie mogą montować ich na ścianie lub suficie.