Rolety Plisowane - informacje

Rolety plisowane

Rolety plisowane czy też potocznie mówiąc, plisy, podbijają rynek wzbudzając wciąż duże zainteresowanie. Dlaczego? Powodów jest, co najmniej kilka. Rolety plisowane daje nieprzeciętne możliwości wyboru partii okna do zasłonięcia. W przeciwieństwie do większości rolet, plisy można podnosić i opuszczać z obu stron – tj. z dołu i z góry. Co więcej świetnie nadają się do okien o nietypowych kształtach na przykład trójkątnych lub trapezowych. Większość rolet w takich sytuacjach sobie po prostu nie poradzi.

O roletach plisowanych - przyjrzyjmy się im bliżej

Rolety plisowane

Rolety plisowane można tez montować na kilka sposobów. Najpopularniejszy jest montaż inwazyjny między listwy przyszybowe. Dzięki jego zastosowaniu, (choć nie w każdym wariancie jest możliwy) zdecydowanie zmniejsza się tez odległość, na jaką plisa odstaje od okna. Ma to spore znacznie w sytuacjach, gdy mamy do czynienia z wąskimi wnękami okiennymi i zamontowanie innych rolet groziłoby trudnościami z otwieraniem okien na oścież.

Nie powinno się przemilczeć nieprzeciętnej grupy prawe 40 kolekcji tkanin i wielu kolorów profili plis, w tym drewnopodobnych. Taki arsenał możliwości sprawia, że rolety plisowane staja się nie tylko świetnym i praktycznym sposobem na osłanianie okien, ale również nieprzeciętnym i bardzo szykowanym sposobem na wystrój i dekoracje Państwa wnętrz.

Warianty i rodzaje plis do Państwa wyboru

Rolety plisowane w ofercie sklepu Olmark należy podzielić ze względu na użyte profile. Te różnią się kształtem i kolorystyką co wyraźnie widać na poniższych zdjęciach.

Rolety plisowane "UTMA"

To profile nieco starszej generacji. Ich ogromną zaleta jest to, że właśnie z nich można wykonywać rolety do bardzo nietypowych okien np. trójkątnych czy trapezowych. Reszta to kwestia wyglądu i pewnych detali w funkcjonowaniu. Plisy na profilach standard są zazwyczaj nieco tańsze od odpowiedników nowszej generacji.

Roleta plisowana UTMA Więcej o roletach Plisowanych "UTMA"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Rolety plisowane "New Cossi"

Plisy na tych profilach można wykonać w najpopularniejszym wariancie nr 4. Oczywiście mowa o typie plisy możliwej do podnoszenia i opuszczania zarówno górną, jak i dolną częścią rolety. Ogromną zaletą profili New Cossi jest ich nowoczesny kształt i gama modnych nowoczesnych kolorów Anodowych, Drewnopodobnych oraz standardowych. Co więcej nowy kształt profilu pozwala na to profil po dobiciu do kosteczek mocujących sznurki wczepić ( kliknięcie) do owych uchwytów. Jest to dodatkowe zabezpieczenie uniemożliwiające samoistne osuwanie się rolety, a którego nie ma w wersji poprzedniej. Dla wielu system New Cossi wygląda bardzo atrakcyjnie – też tak uważam.

Roleta plisowana New Cossi Więcej o roletach Plisowanych "New Cossi"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Rolety plisowane do okien dachowych

Plisy do okien dachowych "Cossi SL"

Jest to połączenie powyższej wersji Cossi One z bocznymi prowadnicami. Taki układ profilu w połączeniu z bocznymi maskownicami czynie owe plisy świetnym rozwiązaniem dedykowanym na okna dachowe.

Profile "New Cossi ONE"

Wspomniane profile są bardzo podobne do wersji New Cossi, z ta różnicą, iż profil jest nieco inaczej przycięty. Dla użytkownika różnica będzie niemal niewidoczna. Wspomniana innowacja pozwala jednak na zastosowanie owych profili w zupełnie nowy sposób. Mianowicie można do nich domówić dodatkowe magnesy, które również wspomagają utrzymywanie plisy na miejscu po jej rozwinięciu ku listwom przyszybowm okna.

Czy można pomalować rolety lub żaluzje?