Wczytuję dane...

Rolety Plisowane - informacje

Rolety plisowane czy też potocznie mówiąc, plisy, podbijają rynek wzbudzając wciąż duże zainteresowanie. Dlaczego? Powodów jest, co najmniej kilka. Rolety plisowane daje nieprzeciętne możliwości wyboru partii okna do zasłonięcia. W przeciwieństwie do większości rolet, plisy można podnosić i opuszczać z obu stron – tj. z dołu i z góry. Co więcej świetnie nadają się do okien o nietypowych kształtach na przykład trójkątnych lub trapezowych. Większość rolet w takich sytuacjach sobie po prostu nie poradzi.

O roletach plisowanych - przyjrzyjmy się im bliżej

Rolety plisowane

Rolety plisowane można tez montować na kilka sposobów. Najpopularniejszy jest montaż inwazyjny między listwy przyszybowe. Dzięki jego zastosowaniu, (choć nie w każdym wariancie jest możliwy) zdecydowanie zmniejsza się tez odległość, na jaką plisa odstaje od okna. Ma to spore znacznie w sytuacjach, gdy mamy do czynienia z wąskimi wnękami okiennymi i zamontowanie innych rolet groziłoby trudnościami z otwieraniem okien na oścież.

Nie powinno się przemilczeć nieprzeciętnej grupy prawe 40 kolekcji tkanin i wielu kolorów profili plis, w tym drewnopodobnych. Taki arsenał możliwości sprawia, że rolety plisowane staja się nie tylko świetnym i praktycznym sposobem na osłanianie okien, ale również nieprzeciętnym i bardzo szykowanym sposobem na wystrój i dekoracje Państwa wnętrz.

Warianty i rodzaje plis do Państwa wyboru

Rolety plisowane w ofercie sklepu Olmark należy podzielić ze względu na użyte profile. Te różnią się kształtem i kolorystyką co wyraźnie widać na poniższych zdjęciach.

Rolety plisowane "UTMA"

To profile nieco starszej generacji. Ich ogromną zaleta jest to, że właśnie z nich można wykonywać rolety do bardzo nietypowych okien np. trójkątnych czy trapezowych. Reszta to kwestia wyglądu i pewnych detali w funkcjonowaniu. Plisy na profilach standard są zazwyczaj nieco tańsze od odpowiedników nowszej generacji.

Roleta plisowana UTMA Więcej o roletach Plisowanych "UTMA"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Rolety plisowane "New Cossi"

Plisy na tych profilach można wykonać w najpopularniejszym wariancie nr 4. Oczywiście mowa o typie plisy możliwej do podnoszenia i opuszczania zarówno górną, jak i dolną częścią rolety. Ogromną zaletą profili New Cossi jest ich nowoczesny kształt i gama modnych nowoczesnych kolorów Anodowych, Drewnopodobnych oraz standardowych. Co więcej nowy kształt profilu pozwala na to profil po dobiciu do kosteczek mocujących sznurki wczepić ( kliknięcie) do owych uchwytów. Jest to dodatkowe zabezpieczenie uniemożliwiające samoistne osuwanie się rolety, a którego nie ma w wersji poprzedniej. Dla wielu system New Cossi wygląda bardzo atrakcyjnie – też tak uważam.

Roleta plisowana New Cossi Więcej o roletach Plisowanych "New Cossi"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Rolety plisowane do okien dachowych

Plisy do okien dachowych "Cossi SL"

Jest to połączenie powyższej wersji Cossi One z bocznymi prowadnicami. Taki układ profilu w połączeniu z bocznymi maskownicami czynie owe plisy świetnym rozwiązaniem dedykowanym na okna dachowe.

Profile "New Cossi ONE"

Wspomniane profile są bardzo podobne do wersji New Cossi, z ta różnicą, iż profil jest nieco inaczej przycięty. Dla użytkownika różnica będzie niemal niewidoczna. Wspomniana innowacja pozwala jednak na zastosowanie owych profili w zupełnie nowy sposób. Mianowicie można do nich domówić dodatkowe magnesy, które również wspomagają utrzymywanie plisy na miejscu po jej rozwinięciu ku listwom przyszybowm okna.

Czy można pomalować rolety lub żaluzje?