Wczytuję dane...

Mini rolety dzień noc

Sortuj według:

  Mini rolety dzień noc z żyłką, wymiary standardowe

  Rolety dzień noc – a cóż to takiego?

  Rolety typu dzień i noc stały się prawdziwym hitem. Jeśli więc marzy Ci się wystrój niczym prosto z katalogu o urządzaniu wnętrz, koniecznie musisz rozważyć montaż tych właśnie osłon okiennych. Zawodowi architekci już dawno zauważyli ich wyjątkowo elegancki charakter i chętnie wykorzystują ten właśnie system w stylowych projektach domów, mieszkań oraz pomieszczeń biurowych.

  Rolety dzień noc – czym się wyróżniają?

  mini rolety dzień noc gotowe

  Rolety dzień noc wykonane są ze specjalnych tkanin w poziome pasy. Pasy transparentne i zaciemniające są ułożone naprzemiennie. Wystarczy je przesuwać pomiędzy sobą podczas podnoszenia i opuszczania tkaniny rolety i w ten sposób można bardzo płynnie regulować natężenie światła sączącego się do pomieszczenia. Na dzień możemy całkowicie podciągnąć tkaninę lub ustawić lekkie zaciemnienie wnętrza. Na noc można zaś całkowicie opuścić osłonę. Rolety dzień – noc mają przewagę nad tradycyjnymi systemami osłon, które można jedynie podnosić do góry lub opuszczać - bez większego efektu.

  Elegancki efekt tkanin dzień noc

  Rolety dzień i noc należą do najbardziej eleganckich osłon okiennych. Tkanina w paski zaciemniające i transparentne doskonale prezentuje się we wnętrzach zaaranżowanych w stylu klasycznym. Tego typu rolety pasują również do nowoczesnego wystroju utrzymanego w stylistyce minimalistycznej. Pasy dobrze wyglądają nie tylko we wnętrzach, ale także na zewnątrz. Najpopularniejsze są pasy w odcieniach ciemnego brązu połączonego z jasnym beżem. Bez problemu znajdziemy także inną kolorystykę. Do białych ścian znakomicie będą pasować rolety dzień noc łączące biel lub ecru z ostrzejszymi odcieniami (np. z czerwienią). Takie osłony staną się mocnym elementem całej aranżacji i przyciągną wzrok. Tradycjonaliści mogą wybrać czerń połączoną z jasnym beżem czy szarością. W dziecięcej sypialni możemy zaś pozwolić sobie na eksperymenty z pastelami (rozmyte fiolety, zielenie itp.).

  Zalety rolet dzień noc

  1. Rolety dzień noc pozwalają całkowicie osłonić wnętrza przed światłem – np. w nocy czy podczas oglądania telewizji (możemy uzyskać efekt niemal, jak w sali kinowej). Podczas pracy przy komputerze czy nauki, możemy zaś tylko delikatnie zaciemnić pomieszczenie i osłonić je przed rażącymi promieniami słonecznymi. Takiego efektu nie pozwolą nam uzyskać zasłony materiałowe czy rolety wykonane z jasnych tkanin.
  2. Dużym plusem rolet mini typu dzień i noc jest bardzo łatwy sposób montażu. Mechanizm wyposażony jest bowiem w specjalne uchwyty, które można założyć bezpośrednio na ramę okienną (podczas wyboru osłony, należy zwrócić uwagę na grubość ramy, ponieważ standardowe rolety mini pasują na ramy o szerokości do 2,5 cm). Taki system oszczędzi nam wiercenia otworów w skrzydle okna. Gdy decydujemy się na rolety w standardowych wymiarach, musimy wykonać szczegółowe pomiary, aby móc dobrać model idealnie pasujący do naszego okna.