Wczytuję dane...

Rolety klasyczne

Sortuj według:

Rolety klasyczne, wymiary standardowe

Dlaczego warto wybrać standardowe rolety wolnowiszące?

Rolety wolnowiszące zwane tez klasycznym wspaniale łączą ze sobą prostotę, wysoce praktyczną funkcję, wielobarwną kolekcję i dobrą cenę w obrębie jednego systemu. Nie jest on oczywiście pozbawiony wad, ale w stosunku jakości do ceny n pewno jest mocną pozycją, o której warto pomyśleć dekorując i przesłaniając okna zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych np. w kuchni czy jadalni oraz w biurach i pomieszczeniach tego rodzaju.

Rolety Klasyczne

Roleta klasyczna - uniwersalne rozwiązanie

Jak wspomniano wyżej rolety klasyczne w zasadzie ogranicza możliwość zamontowania ich na ścianie lub suficie. Dzięki temu nic w zasadzie nie stoi na przeszkodzie by wkomponować je w wystrój rozmaitych pokoi i pomieszczeń. W zasadzie teraz głównym parametrem jakim warto kierować się podczas dokonywania wybory będzie tkanina i ewentualnie odpowiednie dla naszych potrzeb rozmiar rolety.

Sposób montażu rolet klasycznych

Rolety te z zasady przykręca się do sufitu lub ściany. Podobny proces można przeprowadzić we wnęce okiennej. Tu jednak należy pamiętać, że podane rozmiary są wymiarami tkaniny rolety, cały zaś system wraz z bocznymi uchwytami ją utrzymującymi będzie szerszy o około 4,5cm – koniecznie trzeba o tym pamiętać montując roletę we wnęce by ta się do nie zmieściła.

Zalety systemy klasycznego

  1. Rolety klasyczne posiadają mechanizm samohamujący pozwalający pozostawić materiał rolety na zadanej wysokości.
  2. Niska cena rolety sprawia, ze jej wymiana po okresie eksploatacji nie jest bolesnym zabiegiem i sprawia, że dość łatwo i szybko możemy odmienić wystrój okien w naszym mieszkaniu.
  3. Większe komponenty są wytrzymalsze i pozwalają na zamawianie owych rolet w dużych rozmiarach