Wczytuję dane...

Co na duże okna?

średnia: 5.0  ocen: 3

Przyozdobienie dużych okien może być nie lada wyzwaniem. Mamy naprawdę sporo ciekawych opcji, jednak jeśli chodzi o okna niemałych rozmiarów, to zasłony powinny sprawdzić się najlepiej. Jednak spory wybór tkanin, które są dostępne w ogromnej ilości wzorów i kolorów może nas trochę przytłoczyć. Zanim wybierzemy konkretne zasłony, warto poznać specyfikę poszczególnych tkanin.

Co na duże okna?

Jeśli mówimy o salonie, a to przecież tam najczęściej spotykamy okna niemałych rozmiarów, to powinniśmy dobrze dopasować tkaninę do stylu, rozmiaru oraz poziomu doświetlenia naszego salonu. Ciemne wnętrze z przysłoniętym oknem to naprawdę nic dobrego. Kiedy mamy do czynienia z mniejszymi pomieszczeniami warto wybrać lekkie oraz jasne tkaniny. Sprawi to, że nasze wnętrze wyda się dużo bardziej przestronne.

Po pierwsze: zaciemnienie

Ogromną zaletą zaciemniających materiałów, jest to, że dość mocno przysłonią nam okno. Skutkować to będzie większą intymnością oraz ochroną przed światłem. Idealnie sprawdzają się w eleganckich aranżacjach. Dodają przytulności oraz szyku. Typem materiału zaciemniającego, który obecnie jest modny, jest welur. Idealnie pasuje do wnętrz w stylu vintage oraz takich, które są urządzone w stylu pałacowym. Jeśli bardzo nam chcemy, aby nasze pomieszczenie było odpowiednio zaciemnione, gdyż przez duże okna wpada spora ilość światła, to warto pomyśleć nad materiałem blackout. Zapewni mocną izolację od światła słonecznego, a także wyizoluje większość dźwięków z ulicy. Jest on idealny w pokojach, których okna skierowane są na ulicę.

A może delikatne zasłony?

Dobór cienkich oraz delikatnych zasłon sprawi, że wnętrze zostanie rozświetlone. Przestrzeń będzie wydawać się jaśniejsza oraz znacznie bardziej wypełniona światłem. W przypadku małych, utrzymanych w jasnej tonacji pomieszczeń to właśnie tego typu zasłony sprawdzą się idealnie. Ciekawą tkaniną jest perkal, bawełniany oraz cienki materiał świetnie sprawdza się z bielą i drewnem. Dobór dekoracji do dużych okien to spory problem. Według mojej subiektywnej opinii to zasłony sprawdzają się w tej roli bardzo dobrze, teraz musicie państwo tylko wybrać tkaninę i cieszyć się odświeżonym wnętrzem !

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Jak zaaranżować okno w sypialni?

Zobacz

Aranżacja okna w sypialni to nie tylko element dekoracyjny, ale przede wszystkim praktyczna osłona, zapewniającą prywatność. Nasz przemyślany wybór może też znacząco wpłynąć na jakość snu, a tym samym na nasze...

Jak udekorować okno w salonie?

Zobacz

Salon to najlepsza wizytówka każdego domu, w pełni odzwierciedlająca panujący w nim nastrój. Kluczowym elementem w aranżacji atrakcyjnego salonu jest wystrój okien - to od niego zależy, czy uzyskamy…