Wczytuję dane...

Rolety okienne dzień noc – co warto o nich wiedzieć?

średnia: 3.8  ocen: 180

Rolety dzień i noc stały się prawdziwym hitem. Te nowoczesne przesłony okienne łączą funkcjonalność z efektownym wyglądem – pasy zaciemniające pięknie prezentują się nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale także, gdy patrzymy w okno z zewnątrz. Jakie rolety okienne dzień noc dostępne są na rynku? I co warto o nich wiedzieć?

Rolety dzień-noc nie wymagają specjalnej opieki. Dzięki impregnacji przeciwpyłowej kurz nie osadza się na tkaninie. W przypadku drobnego zanieczyszczenia tkaniny plamę można delikatnie usunąć za pomocą gąbki, bez użycia agresywnych detergentów. W przypadku poważnego zanieczyszczenia możliwe jest użycie środków do tzw. czyszczenia na sucho.

Jaka jest różnica między roletami dzień – noc a tradycyjnymi?

Integralną cechą rolet dzień-noc, od pozostałych są poziome pasy na tkaninie. Tradycyjne rolety tkaninowe pozwalają na zmianę oświetlenia pomieszczenia dzięki temu, że podczas opuszczania lub podnoszenia okna przysłaniają mniej lub bardziej okno. W przypadku rolet dzień noc sterowanie oświetleniem jest zaprojektowane na wyższym poziomie: nie tylko poprzez podnoszenie i opuszczanie samego materiału, ale również przez ruch pasm o różnym stopniu przezroczystości względem siebie. Należy zauważyć istotną różnicę w strukturze tych rolet od zwykłych. W roletach dzień noc tkanina jest nawijana na wał nie w jednym, ale w dwóch warstwach równoległych do siebie.</>

Czy rolety dzień noc prześwitują?

Z uwagi na budowę i specyficzny układ omawianych zasłon, osoby przystępujące do wyboru żaluzji nurtuje często pytanie - czy rolety dzień i noc prześwitują? Otóż, odpowiedź brzmi - nie.

Odpowiednie ułożenie pasów w rozciągniętej na szybie rolecie zapewni nie tylko całkowite wyeliminowanie promieni słonecznych (zależnie od kolekcji) z pokoju, ale także zasłoni wnętrze od ciekawskich spojrzeń z zewnątrz. Wykonywane również na zamówienie rolety, doskonale wpasują się w ramę okienną, nie pozostawiając najmniejszych pustych przestrzeni na szybie.

Choćby z tego względu warto więc zainwestować w produkt wykonywany na wymiar w zaufanym sklepie. Regulując rolety jesteśmy w stanie dostosować odpowiedni poziom światła, jaki chcemy uzyskać w pomieszczeniu a także zapewnić sobie prywatność po zmroku.

rolety dzień noc wolnowiszące na wymiar

Roleta jest właściwie wykonana z dwóch różnych materiałów, które ułożone naprzemiennie pozwalają nam na sterowanie natężeniem światła, wpadającym do pomieszczenia przez transparentne pasy na rolce. Kiedy jednak odpowiednio rozmieścimy pasy zaciemniające, wtedy znakomicie spełnia również swoją rolę w łazience. Transparentne pasy są wykonane z siateczki, natomiast zaciemniające pasy to poliestrowa tkanina, dostępna w wielu ciemniejszych lub jaśniejszych kolorach. Bez względu na odcień materiał ten cechuje wysoka nieprzepuszczalność światła, która daje nam wyjątkowe poczucie komfortu i spokoju, zarówno w środku dnia, jak i wieczorem przy zapalonym świetle. Rolety dzień i noc, dzięki swojej konstrukcji doskonale sprawdzą się nie tylko jako element dekoracyjny, ale również jako ochrona prywatności w łazience, sypialni bądź pomieszczeniu na parterze.

Rolety dzień i noc – jakie są ich rodzaje?

Przesłony dostępne na rynku różnią się konstrukcją i sposobem montażu. Producenci proponują żaluzje dzień noc w trzech wersjach:

  1. dzień noc klasycznej,
  2. rolet mini dzień noc ,
  3. rolet dzień noc w kasecie na ramę okna,
  4. rolet dzień noc w kasecie mocowanych do sufitu lub ściany.

Poszczególne osłony sprawdzą się do nieco innych okien. Rolety klasyczne są idealne do większych pomieszczeń z dużym oknem, z którego jednak często nie korzystamy (roleta będzie zasłaniać całą wnękę, dlatego otwieranie okna będzie nieco utrudnione). Rolety mini są bardzo praktyczne i pasują niemal do każdej okiennicy. Rolety w kasecie powinny przypaść do gustu tradycjonalistom. Można je także zamontować na drzwiach balkonowych z przegrodą usztywniającą szybę – należy wtedy zawiesić 2 rolety.

Wolnowiszące rolety dzień i noc – duże rozmiary i duży efekt wizualny

Wolnowisząca roleta dzień noc dużych rozmiarów

Takie osłony należy zamontować do ściany tuż nad wnęką okienną lub do sufitu. Pozwalają one osłonić całe okno. Ich plusem jest zapewnienie wysokiego poziomu prywatności oraz efektowny design. Takie przesłony pięknie będą prezentować się w przestronnym salonie (dedykowane są przede wszystkim do dużych okien).

Rozwiązanie to sprawdzi się również wtedy, gdy okiennica posiada niestandardowe listwy, do których trudno byłoby dobrać odpowiednie haczyki do przytwierdzenia tkaniny bezpośrednio przy szybie. Gdy wybieramy takie rolety dzień noc sklep internetowy może nam zaoferować również modele z dodatkową półkasetą, która sprawi, że przesłona będzie prezentować się bardziej elegancko.

Pamiętaj, że zasłanianie większych powierzchni ma nie tylko walory czysto techniczne. Często właśnie dzięki wydobyciu rolety i jej tkaniny na wierzch ponad inne elementy kompozycji daje efekt wizualny którego - w pozytywnym sensie tych słów – się nie spodziewałaś!

Mini rolety dzień i noc – świetna cena i duża funkcjonalność.

mini roleta dzień noc z żyłką na wymiar

Bardzo dużą popularnością cieszą się mini rolety dzień i noc. Rozwiązanie to jest bardzo praktyczne, ponieważ tkaninę można szybko przytwierdzić do szyby (za pomocą haczyków lub przyssawek). Takie rolety dzień i noc opinie mają naprawdę pozytywne, ponieważ łączą łatwość montażu z efektownym designem pasów zaciemniających.

Gdy zależy nam na jeszcze wyższej funkcjonalności, warto wybrać system z prowadzeniem żyłkowym, które pozwoli utrzymać tkaninę przy samej szybie.

Jeśli posiadasz okna z wywietrznikiem warto upewnić się co do możliwości prawidłowego montażu tej rolety. Istotne jest to by pamiętać, że wywietrzniki nie są standaryzowane – różne okna na rynku umieszczają na nich wywietrzniki o równych rozmiarach i z różnym umieszczeniem na samej ramie. Powyższe powoduje, że nie każdy haczyk nawet w wersji przedłużanej okaże się wystarczająco długi by skutecznie zawiesić roletę na takim oknie.

Ogromną zaletą mini rolet jest prowadzenie żyłkowe. Przydaje się ono na odrzwiach balkonowych do prawidłowego prowadzenia rolety o większej niż zazwyczaj długość. To z kolei pomaga uniknąć krzywego zwijania się tkaniny. Co więcej, prowadzenie żyłkowe pomaga utrzymać tkaninę dzień noc blisko powierzani okna nawet po jego uchyleniu. Dzięki temu zmniejszamy boczny prześwit między roleta a ramą okna.

Rolety dzień noc w kasecie montowane na ramę okna – elegancja przede wszystkim.

Rolety dzień noc w kasecie z prowadnicami

System ten często uchodzi za najbardziej stylowy, ponieważ tkanina, ukryta w specjalnej ramie, doskonale prezentuje się na oknie. Takie osłony można zamontować bezinwazyjnie, przytwierdzić za pomocą haczyków lub przykleić na ramie okiennej. Dużym plusem rozwiązania jest to, że materiał ładnie przylega do szyby, a rama zabezpiecza go przed zakurzeniem.

Systemy w kasecie z zasady są wyposażone w boczne prowadnice o kształcie płaskim lub przestrzennym „C” – zależnie od wybranego modelu. Rolety w kasecie z prowadnicami skutecznie blokują boczne prześwity co sprzyja skuteczniejszemu zaciemnieniu wnętrza oraz lepszy komfort gdy zależy nam na prywatności.

Dobierając kasetę zwróć uwagę nie tylko na jej wygląd i kształt ale też na ilość miejsca jaką masz po otworzeniu okna na oścież. Okna bywają osadzone w ciasnych wnękach okiennych, a te mogą nie pozwalać na pełne otwieranie okien na oścież po zamontowaniu na nich kaset z roletą.

Co więcej – kształt listew przyszybowych nie zawsze pozwala zmontować rolety w kasetach z płaskimi prowadnicami bocznymi. Zawsze zwracaj uwagę na instrukcje montażu lub w razie wątpliwości dopytaj sprzedawcę.

Rolety dzień noc w kasecie z montaże dedykowanym do sufitu lub ściany – Wow!

Roleta dzień noc w kasecie - duże rozmiary

Wielu zapewne godzi się z tym że całe piękno rolety można uwypuklić przez odpowiedni dobór jej rozmiaru. Rolety przeznaczone do zasłaniania dużych powierzchni nie tylko mają wartość praktyczna ale też mocny w pływ na estetykę danej kompozycji. Dlaczego?

Ważnym argumentem „ZA” roleta dzień noc w omawianym modelu jest zasłanianie schowanych pod tkaniną elementów stolarki okiennej czy całej wnęki. Takie wydobycie dekoracyjnej wartości tkanin dzień noc powoduje że roleta staje się istotnym elementem dekoracyjnym, a często mało ładne elementy wnętrza po ich zasłonięciu upraszczają wystrój – a prostota to często klucz do designu wyróżniającego się smakiem i elegancją.

System wolnowiszący uwalnia także od kłopotów typowych dla rolet montowanych na ramie okna. Nie musisz się martwić o kształt listew, wywietrznik na oknie czy za ciasną wnękę okienną. Jedyne co w zasadzie trzeba uwzględnić to czy po podciągnięciu rolety jej kaseta nie uniemożliw otwierania okien i drzwi balkonowych. Samo podciąganie rolet o większych rozmiarach nie stanowi trudności i nie wymaga sporego wysiłku. Mechanizm samohamujący świetnie poradzi sobie z utrzymaniem jej ciężaru i pozostawieniem tkaniny na wysokości która wcześniej ustawisz.

Rolety klasyczne nie posiadają bocznych prowadnic ani prowadzenia żyłkowego, co w tym systemie uchodzi za atut wizualny i całkowitą zbyteczność pod względem praktycznym. Zatem zarówno wygląd jak i funkcjonalności systemów dzień noc w kasecie w wersji wolnowiszącej daje wiele możliwości do zabawy aranżacyjnej w Twoim domu.

Jak sterować roletami dzień i noc?

Sterowanie roletami dzień-noc jest bardzo proste, wystarczy pociągnąć łańcuch, a płótno zacznie się podnosić lub opadać w zależności od tego, czy pociągnie się w górę, czy w dół. Równocześnie z ruchem płótna paski materiału zaczną się poruszać. Rolety dzień noc można zainstalować w różnych wnętrzach: w oknach w mieszkania, biurach, na balkonach i loggiach. Instalacja rolet dzień noc w biurze sprawi, że jego wnętrze będzie interesujące i oryginalne.

Zalety rolet dzień noc

Ta wersja produktów jest idealnym rozwiązaniem do każdego wnętrza, gotowego do użycia, ma ogromną liczbę zalet, z których najbardziej podstawowymi są:

  1. Łatwa regulacja przepływu światła w pomieszczeniu. Ze względu na unikalny design nie jest konieczne całkowite podniesienie płótna, ale raczej zmiana pozycji pasków. Rezultatem takich działań będzie brak blasku od światła słonecznego.
  2. Tworzenie wyjątkowego wnętrza. Przezroczyste proste linie pozwalają wizualnie powiększyć przestrzeń pokoju.
  3. Rolety dzień-noc mogą być wykonane na zamówienie dla indywidualnych rozmiarów. Mogą być rolety z wzorem, a ich kolor wybierany jest zgodnie z własnym życzeniem.
  4. Oszczędności. Jeśli ktoś dokona zakupu rolety dzień noc, nie będzie musiał wydawać pieniędzy na zakup zasłon i firanek, ponieważ one same w sobie są niezwykle dekoracyjne. Ponadto można zapomnieć o praniu, ponieważ pielęgnacja tych rolet polega na przetarciu ich wilgotną ściereczką.

Transmisja światła w roletach dzień noc

Rolety dzień noc w kasecie z prowadnicami na wymiar.

Wiele osób przed wyborem prezentowanych produktów zadaje to pytanie: jak określić stopień transmisji strumienia świetlnego? Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że materiał na rolety różni się ilością światła przesyłanego do pomieszczenia. Na przykład, nabywanie przezroczystych produktów jest doskonałym rozwiązaniem w przypadkach, w których konieczne jest uzyskanie rozproszonego światła w pomieszczeniu. Takie rolety będą świetnym dodatkiem do zasłon i będą odgrywać rolę dekoracyjną.

Rolety dzień i noc to produkty umożliwiające regulację kierunku i ilości strumienia świetlnego w pomieszczeniu. Łączą przezroczyste i nieprzezroczyste linie, dzięki czemu możliwe staje się mieszanie różnych promieni słonecznych.

Jak działają rolety dzień noc?

Na płóciennych roletach dzień noc przezroczyste i nieprzezroczyste paski ułożone są poziomo. Odległość między paskami rolet wynosi 1,5-2 cm., I są one przymocowane do wałka nawijania. Przesuwając roletę w górę lub w dół, paski przesuwają się, dzięki czemu uzyskuje się automatyczną kontrolę poziomu światła w pomieszczeniu z uwagi na naturalne światło.

Taka budowa rolet dzień noc pozwala płynnie regulować poziom zaciemnienia wnętrza. Tkaninę można nie tylko całkowicie lub częściowo podciągnąć do góry, ale ustawić pasy w taki sposób, aby do pomieszczenia przesączała się dowolna ilość światła. To sprawia, że rolety okienne dzień noc pozwalają całkowicie zaciemnić wnętrze lub wpuścić do niego odrobinę światła, które nie będzie nam przeszkadzać podczas oglądania telewizji, nauki czy pracy przy komputerze.

Tkanina do takich rolet wykonana jest z poliestru, w przypadku nieprzezroczystych pasów przyjmuje się ciemną tkaninę, a dla przezroczystych siatkę. Oba paski rolety są sklejone za pomocą metody termicznej, dzięki czemu powierzchnia jest absolutnie bez szwów. Ta metoda zwiększa również wytrzymałość całej rolety.

Rolety są korzystne, ponieważ nie tylko chronią przed promieniami słonecznymi, ale mogą również regulować nasycenie światła w pomieszczeniu. Jest to bardzo wygodne, ponieważ można stworzyć przyjemny zmierzch w nastroju w pokoju lub, przeciwnie, pozwolić słońcu przeniknąć do każdego zakątka pokoju. Rolety dzień noc mogą być miłym dodatkiem do okna z tworzywa sztucznego, wyglądają one bardzo ciekawie i nowocześnie.

Co więcej, rolety są bardzo łatwe w użytkowaniu, gdyż montaż rolet nie będzie wymagał specjalnych narzędzi ani umiejętności. Wszyscy będą mogli łatwo poradzić sobie z korzystania z tych rolet. Wystarczy jeden ruch, aby ukryć się przed niechcianymi widokami.

Montaż rolet dzień noc

Rolety dzień noc można zainstalować w otworze okiennym i na nim. System można zamocować za pomocą wsporników na suficie lub na ścianie. Typ kasety jest najwygodniejszy, ale można zawiesić rolety bez prowadnic jako swobodnie zwisający.

Produkty są mocowane na dwa sposoby:

  1. Za pomocą uchwytów lub haczyków - takie elementy mocujące są niezawodne, natomiast nie są widoczne na oknie, nie zakłócają działania mechanizmu, ale otwory na ramie pozostają z zaczepów.
  2. Na dwustronnej taśmie - niezawodne elementy mocujące bez wiercenia ramy, utrzymuje system szczelnie i nie zakłóca działania, nie pozostawia śladów.

Bez względu na wybraną metodę montażu, położenie pasów powinno być ściśle horyzontalne. Następnie, podczas używania, można uniknąć przekrzywienia tkaniny, a niepokryta część mechanizmu łańcucha będzie skierowana w dół.

Rolety dzień i noc opinie użytkowników

Rolety dzień i noc opinie mają bardzo dobre ze względu na połączenie wysokiej estetyki z funkcjonalnością. Pasy zaciemniające pozwalają płynnie regulować natężeniem światła wpadającego do wnętrz, a wykorzystanie materiałów z dodatkiem poliestru zapewnia łatwą pielęgnację osłony (tkaninę wystarczy odkurzyć lub przetrzeć ściereczką). Jednocześnie, rolety okienne dzień noc są bardzo eleganckie i sprawiają, że wnętrza prezentują się ekskluzywnie.

Rolety dzień noc – jaka jest ich cena ?

Osłony okienne z pasów zaciemniających nie należą do najtańszych. Jeżeli chodzi o rolety dzień noc cena waha się w graniach 60-120 zł za sztukę. Zawsze należy dokładne wymierzyć okno i dobrać odpowiedni rozmiar. Plusem jest to, że do montażu osłony nie trzeba dokupować żadnych dodatkowych akcesoriów.

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Jakie rolety wybrać do sypialni?

Zobacz

Sypialnia jest szczególnym miejscem w każdym domu, ponieważ tam szukamy wyciszenia i odpoczynku po ciężkim dniu...

Rolety do okien dachowych – czego się po nich spodziewać?

Zobacz

Rolety do okien dachowych czy połaciowych to bardzo praktyczny pomysł na zasłanianie tych powierzchni. Trzeba jednak zaznaczyć,…

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark