Wczytuję dane...

Firany haftowane

Firany haftowane

Jak dobrać firany haftowane?

Eleganckie firany haftowane doskonale wpisują się w styl klasyczny. Mogą stać się efektowną dekoracją okna w salonie, jadalni, sypialni lub kuchni. Zachwycają misternie wykonanymi wzorami. Dostępne są jednak w różnych wersjach. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

firany haftowane

Firany haftowane – efektowna dekoracja okna

Firany haftowane mogą stać się najmocniejszym punktem wśród wszystkich dodatków dekoracyjnych, ponieważ są bardzo efektowne. Dostępne są one przede wszystkim w jasnych kolorach. Na sklepowych półkach królują biele, odcień ecru, delikatne tkaniny kremowe i pastelowe. Taki materiał stanie się idealnym tłem dla dodatków w bardziej wyrazistych kolorach.

Haftowane firanki najlepiej łączyć z ciężkimi zasłonami. W ten sposób uzyskamy klasyczną dekorację dużego okna (np. w salonie). Mocną stroną tych firan są różne motywy wyhaftowane na tkaninie. Producenci nadal wykorzystują misterne sztuki doskonalone przez lata – haft ażurowy, nakładany, płaski, reliefowy. W ten sposób tworzone są piękne kwiaty, liście i inne motywy roślinne. Ręcznie haftowane tkaniny prezentują się bardzo luksusowo. Tańszym rozwiązaniem jest haft komputerowy – większość firan z seryjnej produkcji jest zdobionych w ten właśnie sposób.

Firanki haftowane - jaka funkcjonalność?

Wzory wyhaftowane na tkaninach sprawiają, że tego typu firanki są gęstsze niż klasyczny żakard, organza czy tiul. Dlatego dobrze osłaniają one okna przed promieniami słonecznymi i spojrzeniami. Doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach wychodzących na południową stronę lub prosto na ulicę, zapewnią prywatność w sypialni.

Funkcjonalność firanek haftowanych zależy od tkaniny, z której zostały one uszyte. Te z poliestru z drobną domieszką bawełny nie wymagają szczególnej pielęgnacji – wystarczy je prać w niskiej temperaturze i zawieszać w oknie lekko wilgotne. Delikatne tiule z misternymi haftami mogą zaciągać się podczas prania, dlatego lepiej wkładać je do specjalnych woreczków i nie odwirowywać. Ich zaletą jest jednak to, że nie przyciągają kurzu.

Firanki haftowane i ich rodzaje

firana haftowana

Firanki haftowane dostępne są zarówno jako produkt gotowy (z obszyciami, marszczeniami, wykończeniami dołu czy upięciami), jak i na metry. Szyte są one z różnych tkanin. Ostateczny wygląd i charakter zależy właśnie od wykorzystanego materiału – haft jest jedynie piękną ozdobą.

Najpopularniejsze są firany haftowane z:

  1. żakardu
  2. organzyny
  3. woalowe

Firanki haftowane z żakardu doskonale pasują do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym. W zależności od gęstości splotu poliestrowych nici, mogą one doskonale chronić pomieszczenie przed promieniami słonecznymi lub wpuszczać więcej światła. Prezentują się bardzo wytwornie i są praktyczne – nie wymagają prasowania, można je prać mechanicznie.

Firany haftowane z organzyny (organtyny) przepuszczają dużo światła, dlatego polecane są do wnętrz słabo doświetlonych. Błyszczący materiał połączony z misternie wykonanymi wzorami prezentuje się bardzo elegancko. Dostępne są w różnych kolorach, dlatego pasują niemal do wszystkich aranżacji. Woalowe firanki z delikatnym haftem są lekkie, doskonale się układają, dzięki czemu możemy je upinać na różne sposoby tworząc misterne kompozycje.Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.