Wczytuję dane...

Jak wymienić materiał w rolecie i czy warto?

średnia: 4.2  ocen: 47

Tkanina w roletach zabrudziła się i wygląda nieestetycznie? A może planujesz remont wnętrza, kupujesz nowe dodatki i dotychczasowe rolety nie pasują do nowego stylu? W takich przypadkach, rozwiązania są 2 – możesz kupić nowe rolety lub wymienić materiał w starych. Wymiana tkaniny do najłatwiejszych niestety nie należy. Jak to zrobić? I czy w ogóle warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Kiedy warto wymienić materiał w roletach?

Rolety z tkanin są trudne w czyszczeniu. Aluminiowe żaluzje wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Zabrudzenia na tkaninach są trwalsze. Gdy tkanina traci swój pierwotny blask, pojawiają się na niej plamy lub przebarwienia, możemy rozważyć jej wymianę. Wymiana tkaniny może być konieczna także wtedy, gdy materiał zostanie uszkodzony mechanicznie.

Tkaniny do rolet wewnętrznych

Wiele osób interesuje się wymianą tkanin w roletach z innego powodu. Planują remont, przemalowanie ścian, zakup nowych mebli oraz dodatków, a kolor rolet nie wpisuje się w wizję tej nowej aranżacji.

Koszt wymiany tkanin w roletach jest niższy niż zakup nowej osłony. Tego typu usługę znajdziemy w ofertach wielu firm zajmujących się sprzedażą, montażem i serwisem rolet. Problem powstaje jednak wtedy, gdy chcemy wymienić tkaninę w rolecie mini na jednej szybie, ponieważ uległa uszkodzeniu czy zabrudzeniu. W takim przypadku, niezbędny jest dobór materiału w kolorze i wzorze idealnie pasującym do pozostałych osłon zamontowanych na oknie.

Jak dobrać właściwą tkaninę?

Rolety mają bardzo różne odcienie i nadruki. Nawet w przypadku jednolitych tkanin, tonacje jednego koloru mogą różnić się od siebie. Jednym z największych problemów podczas wymiany materiałów w roletach jest dobranie tkaniny idealnie pasującej do osłon, które chcemy pozostawić w pomieszczeniu. Gdy zdecydujemy się na samodzielną wymianę, możemy mieć duży problem z zakupem tkaniny o interesującej nas fakturze i w konkretnym wzorze. Pamiętaj, że darmowe próbki tkanin możesz zamówić w galerii tkanin.

Czy warto wymieniać materiał samodzielnie?

Koszt usługi wymiany materiału w rolecie jest dość duży i wielu klientów dochodzi do wniosku, że cała operacja jest nieopłacalna w porównaniu do cen nowych osłon. Dlatego niektórzy decydują się na samodzielną wymianę. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że wymiana jest dość trudna i wymaga dużej wiedzy o budowie osłon oraz precyzji (tkaninę trzeba idealnie przykleić). Problemem może być już sam dobór właściwej tkaniny.

Kłopotliwe może być także zdemontowanie osłony, jej oczyszczenie i ponowne naklejenie. Lepiej samodzielnie nie decydować się na wymianę tkaniny w roletach wyposażonych w mechanizm samozwijający czy w kasecie. Łatwiejsze zadanie czeka nas przy mini roletach, których nie przykleja się podczas montażu.

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Remont Kuchni – jak się do tego zabrać?

Zobacz

Kuchnia w wielu domach stanowi centrum życia rodzinnego. Tutaj nie tylko gotujemy, ale często także spędzamy czas przy rodzinnych posiłkach. Warto więc zadbać o to, aby ...

Rolety na okna trójkątne, skośne, trapezowe i inne nietypowe.

Zobacz

Okna skośne w nowoczesnym budownictwie stają się coraz popularniejsze. Dość kosztowne we wdrożeniach…

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark