Wczytuję dane...

Jakie rolety do biura?

średnia: 5.0  ocen: 1

Urządzasz biuro i stoisz przed decyzją o zakupie przesłon okiennych do biura? Dziś przygotowano publikację, z której dowiesz się, na jakie rolety powinieneś zwrócić szczególną uwagę, czym kierować się przy ich wyborze i dlaczego żaluzje aluminiowe mimo upływu wielu lat – to nadal doskonały sposób na zaciemnienie biura w okresie wiosenno-letnim.

Kryteria, które zadecydują o wyborze rolet do biura

Zanim sięgniesz do katalogu powinieneś określić kilka standardowych kryteriów, jakie powinny spełniać przesłony okienne w biurze. Wśród najważniejszych należałoby wskazać na:

Rolety do nasłonecznionego biura

Wytrzymałość na regularną eksploatację

Dobre rolety do biura to te, które nie będą wymagały regularnego serwisowania, a raz zawieszone na oknie – będą sprawne przez wiele lat od zakupu.

Szybkość i łatwość obsługi

Pamiętaj, że o ile w mieszkaniu do przesłon okiennych sięgasz najwyżej kilka razy w ciągu dnia, o tyle biuro wymaga ponadprzeciętnych rozwiązań funkcjonalnych. Im szybszy i łatwiejszy w obsłudze mechanizm zwijania/rozwijania, tym lepiej.

Sposób czyszczenia rolety

Rolety do biura będą wymagały regularnego czyszczenia albo przez ciebie, albo przez serwis sprzątający. Wybieraj tylko spośród tych przesłon, z których kurz usuniesz wilgotną ściereczką. Zdecydowanie odradza się rolety, których tkaniny musiałbyś prać chemicznie, co angażuje więcej czasu i pieniędzy.

Sposób montażu

Jeśli nie jesteś właścicielem biura, a tylko dzierżawisz powierzchnię użytkową, zwróć uwagę na sposób montażu przesłon okiennych. Montaż bezinwazyjny oznacza, że roletę możesz zdjąć z okna w dowolnym momencie, np. jeśli zmieniasz biuro i przenosisz się do nowej lokalizacji. Co prawda rolety przyklejane do ramy okna nie pozostawią dziur, ale doczyszczanie powierzchni z pianki klejącej zajmie trochę czasu. Z kolei rolety montowane inwazyjnie do ściany lub sufitu albo będziesz zmuszony zostawić właścicielowi biura, albo zdemontować rolety, uzupełnić braki po kołkach/śrubach i wymalować wnętrze.

Wrażenia wizualne

Wybór przesłon okiennych do biura powinien być wypadkową oczekiwań funkcjonalnych (żaluzje drewniane lub aluminiowe) i wizualnych (rolety z przesłonami materiałowymi).

Wybieramy optymalne rolety do biura

Żaluzje drewniane do biura - świetny pomysł

Żaluzje aluminiowe | funkcjonalność przede wszystkim

Mimo że żaluzji aluminiowych nie znajdziesz już w pomieszczeniach mieszkalnych, o tyle w biurach są nadal bardzo popularne i to nie bez powodu. Lekkie, aluminiowe żaluzje doskonale chronią przed promieniami słonecznymi, pozwalają na swobodne regulowanie poziomem zaciemnienia nawet do 100%, a przy tym nie wymagają regularnego serwisowania i łatwo utrzymasz je w czystości.

Możesz wybierać spośród tradycyjnych lameli o szerokości 25 lub 50 milimetrów o różnym sposobie wykończenia i kolorystyce. Co więcej – żaluzje aluminiowe pokrywa się materiałem, który odbija promienie słoneczne i w pewnym zakresie ogranicza nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń użytkowych.

Żaluzje aluminiowe możesz zamontować bezinwazyjnie na ramie okiennej, co eliminuje ryzyko powstania jakichkolwiek szkód na ścianie lub sufitu biura, które wynajmujesz. Żaluzje aluminiowe są zarazem najtańszymi przesłonami okiennymi, na które możesz się zdecydować; to nie bez znaczenia, jeśli do zagospodarowania masz przestrzeń okienną o powierzchni większej niż 5-10 metrów kwadratowych.

Żaluzje drewniane | kompromis między funkcjonalnością i designem

Jeśli z jakichś powodów żaluzje aluminiowe nie wpisały się w twoje oczekiwania wizualne, możesz zdecydować o zakupie żaluzji drewnianych. Drewno wnosi ciepło do wnętrz użytkowych, a przy tym doskonale komponuje się z ramami okien wykonanymi z naturalnych materiałów; żaluzje drewniane są przy tym b. dobrym izolatorem ciepła. Pamiętaj, że ze względu na swoją budowę, drewniane lamele przyciągają kurz, dlatego wymagają częstszego czyszczenia od lameli wykonanych z aluminium. Żaluzje drewniane możesz zainstalować inwazyjnie do sufitu, ściany lub bezinwazyjnie do ramy okna.

Rolety z przesłonami materiałowymi

Poza klasycznymi przesłonami okiennymi pod postacią żaluzji, w biurach możesz zamontować także rolety z przesłonami materiałowymi, a w szczególności:

  1. Rolety plisowane: kosztowne, ale wysoce ergonomiczne rolety, które są łatwe w montażu i demontażu, nie sprawiają trudności w pielęgnacji, a przy tym zapewniają ponadprzeciętne wrażenia wizualne. Plisy ułatwiają swobodne zarządzanie poziomem nasłonecznienia w biurach, a przy tym mogą być wykonane z wielokolorowych materiałów.
  2. Rolety w kasecie: w przeciwieństwie do klasycznych rolet wolnowiszących nie ograniczają dostępu do okna (klamki), są łatwe w obsłudze i w razie potrzeby – możesz zwinąć je w całości do kasety, dzięki czemu ograniczasz ryzyko płowienia materiału i osadzania się kurzu. Charakteryzują się dobrym stosunkiem ceny do jakości i są odpowiednim wyborem, jeśli dzierżawisz biuro i nie chcesz decydować się na instalację inwazyjną.
  3. Rolety klasyczne: tanie w zakupie i odpowiednie do zaciemniania największych przestrzeni okiennych. Dostępne ze standardowymi, transparentnymi lub odbijającymi promienie słoneczne tkaninami. Ze względu na szeroki wybór materiałów oraz sposobów wykończenia kolorystyka), możesz swobodnie dobrać je do wszystkich pozostałych elementów wyposażenia biura. Niestety – rolety klasyczne w pewnym zakresie ograniczają dostęp do klamki i przy przeciągach towarzyszy im delikatne łopotanie tkaniny.

Do zastosowań biurowych możesz wykorzystać także rolety Dzień i Noc, a także mini rolety Dzień i Noc o czym więcej napisano w publikacji „Rolety Dzień i Noc”.

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Jak urządzić salon? Komfort przede wszystkim

Zobacz

Salon jest zdecydowanie jednym z najważniejszych pomieszczeń użytkowych w każdym domu. To w końcu tutaj spędzamy większość swojego...

Rolety w kasecie zaciągane od dołu. Dla odrobiny prywatności

Zobacz

Mieszkasz na parterze i masz już dość sąsiadów, którzy zaglądają do twojej kuchni lub pokoju? Prowadzisz biuro, ale rolety z tradycyjną kasetą zamontowaną w górnej części okna okazały się…

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark