Wczytuję dane...

Rolety w kasecie zaciągane od dołu. Dla odrobiny prywatności

średnia: 4.5  ocen: 6

Mieszkasz na parterze i masz już dość sąsiadów, którzy zaglądają do twojej kuchni lub pokoju? Prowadzisz biuro, ale rolety z tradycyjną kasetą zamontowaną w górnej części okna okazały się niewystarczające? Możesz zdecydować się na rolety zaciągane od dołu.

Czym są i jak działają rolety zaciągane od dołu?

Rolety w kasecie zaciągane od dołu to uniwersalne przesłony okienne, które są godną alternatywą dla klasycznych rolet w kasecie, jakie zwija się do górnego profilu (roleta odwrócona o 180°).

Rolety zaciągane od dołu w kasecie aluminiowej

Pod względem technicznym, tego typu przesłony doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach na parterze, których okna wychodzą wprost na ulicę lub są po prostu na wysokości wzroku osób trzecich, np. sąsiadów z naprzeciwka. Ze względu na odwrotnie działający mechanizm – użytkownik ma możliwość swobodnej regulacji poziomem nasłonecznienia we wnętrzu, zachowując przy tym wysoki komfort i poczucie intymności nawet przy półotwartej rolecie.

Wyższy komfort i wszystkie zalety klasycznych rolet w kasecie

Poza odwróconym mechanizmem zwijania, rolety zaciągane od dołu zachowują wszystkie zalety tradycyjnych rolet w kasecie. Przesłony montuje się bezinwazyjnie klejąc prowadnice i kasetę do ramy okna, dzięki czemu użytkownik nie musi ingerować w strukturę ściany ani samego okna.

Rolety w kasecie zaciągane od dołu nie ograniczają dostępu do klamki tak, jak ma się to w przypadku tradycyjnych rolet wolnowiszących, co nie jest bez znaczenia szczególnie w okresie wiosenno-letnim, kiedy okno jest regularnie otwierane i uchylane. Ze względu na prostą budowę, rolety zwijane od dołu nie sprawiają trudności w pielęgnacji, a ich powierzchnię można w prosty sposób oczyścić delikatnie wilgotną ściereczką.

Dlaczego właśnie rolety zwijane od dołu?

Wśród najważniejszych argumentów, które przemawiają za wyborem rolet zaciąganych od dołu są m.in.:

  1. wysoka ergonomia i podwyższone poczucie intymności,
  2. łatwy w obsłudze mechanizm sprężynowy - samozwijający,
  3. zwinięta do kasety roleta ogranicza osadzanie się kurzu na tkaninie przesłaniającej,
  4. bezinwazyjny system montażu,
  5. duży wybór tkanin standardowych i specjalistycznych (tkaniny podgumowane),
  6. podwyższona funkcjonalność; rolety zwijane od dołu mogą służyć do zaciemniania różnych powierzchni, a w tym drzwi balkonowych.

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Rolety na wymiar bądź na zamówienie. Dlaczego warto?

Zobacz

Jeszcze zanim zdecydujesz o zakupie przesłon okiennych do kuchni, łazienki, salonu, pokoju dziecięcego i biura, powinieneś wiedzieć, czym tak naprawdę różnią się rolety na wymiar od tych...

Rolety do okien dachowych – czego się po nich spodziewać?

Zobacz

Rolety do okien dachowych czy połaciowych to bardzo praktyczny pomysł na zasłanianie tych powierzchni. Trzeba jednak zaznaczyć, że okno połaciowe to jedno z najmniej przyjaznych miejsc montażu…

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark