Wczytuję dane...

Czego unikać w dekoracji kuchni wg trendów na 2023 rok

średnia: 4.6  ocen: 5

Urządzanie kuchni w 2023 to przede wszystkim spokój, harmonia i ciekawe akcenty kolorystyczne. Dzisiejsze kuchnie to przyjemna oaza do gotowania i rozmów, której nie brakuje funkcjonalności. Co jest modne, jeśli chodzi o wystrój kuchni, a czego lepiej unikać?

Kuchnia w 2023 to podział na strefy

Dekoracja kuchni w 2023 roku

Funkcjonalność to ważna zasada, która obecnie króluje w kuchniach. Dotyczy ona wielu aspektów, a jednym z nich jest sposób organizacji przestrzeni w kuchni. Dzielenie na strefy stało się modne i takie pomieszczenie, jest wygodne i ergonomiczne. Gotowanie, strefa do jedzenia i wypoczynek to trzy aspekty, które trzeba wziąć pod uwagę przy projektowaniu kuchni i salonu. Przygotowywanie posiłków w kuchni to najważniejsza sprawa, dlatego ta przestrzeń ma być maksymalnie użyteczna.

Wyposażona w kuchenkę, piekarnik i inne potrzebne sprzęty jak roboty kuchenne, ułatwi domownikom gotowanie. Część jadalna to wygodny i duży, najczęściej drewniany stół, gdzie można wygodnie usiąść i nie tylko zjeść posiłek, ale także pracować i rozmawiać. Oddziela ona strefę gotowania od wypoczynku, czyli części w salonie, gdzie znajduje się kanapa, fotele i swobodna przestrzeń dla domowników i gości. Jest to naturalny podział przestrzeni, który gwarantuje komfort w ciągu dnia i zapewnia swobodę z poszanowaniem rytmu dziennego mieszkańców.

Kuchnia typu total white ustępuje miejsca kolorom ziemi

W ostatnich lata kuchnie całe w bieli były zdecydowanie modne i tworzyły piękne kompozycje na przykład w pomieszczeniach skandynawskich. Czysta i sterylna biel rozjaśniała wnętrze i optycznie powiększała kuchnię. Natomiast w 2023 pojawiły się inne inspiracje, jeśli chodzi o urządzanie kuchni. Spokojne kolory to główny trend kolorystyczny. Kolory ziemi na dobre rozgościły się w kuchniach, są to głównie beże, brązy, ale także odważne zielenie i błękity. Warto uwzględnić je podczas doboru rolet do naszej kuchni.

Nowoczesna kuchna - aranżacja

Jeśli mowa o niebieskim odcieniu, to także jest to ważny akcent kolorystyczny. Intensywny granat, żywy niebieski czy nawet petrol, czyli połączenie zielonego i niebieskiego, zwracają uwagę w kuchni inspirowanej naturą. z kolej zielona kuchnia jest obecnie uznawana za niezwykle elegancką i wytworną. Butelkowa zieleń, szałwia i szmaragd, takie odcienie zieleni są teraz najmodniejsze. Połączona z drewnem i czarnymi, granitowymi blatami, daje niezwykłą aranżację. Nie tylko kolory są blisko natury, ale również materiały. Naturalne surowce jak drewno, zachwycają zwolenników spokojnych i zrównoważonych wnętrz. Kuchnia w 2023 nadal pozostaje w minimalistycznej konwencji, ale nowe i ciekawe kolory zachwycają.

Nowoczesne kuchnie są funkcjonalne i pozwalają chować wszystko w szafkach

Kuchnia w tym sezonie ma być przyjazna naturze, zarówno w kolorach i odcieniach, ale także funkcjonalna. Duże salony często łączą się z aneksem kuchennym, a sama kuchnia przestała być osobnym pomieszczeniem, tylko częścią całości. Wygoda i funkcjonalność nabierają zatem dużego znaczenia w urządzaniu kuchni, a moduły kuchenne i systemy wewnętrzne szafek to podstawa.

Dlatego w funkcjonalnej kuchni, nie znajdzie się już otwartych półek, bo każda przestrzeń jest dobrze zagospodarowana i ma swoje przeznaczenie. Szuflady z przegródkami i sorterami, ułatwiają organizację w kuchni i przechowywanie akcesoriów. Rosnące potrzeby domowników i często niewielkie metraże, narzucają kuchni duże wymagania, jeśli chodzi o pojemność. Szafki są zabudowane, wszystko pozostaje schowane w środku, zgodnie z minimalistycznym podejściem. Akcesoria muszą być schowane, a w kuchni ma panować porządek. Kuchnia modułowa to projekt służący jak najlepszej organizacji i skróceniu czasu gotowania do niezbędnego minimum. W takiej kuchni jest łatwo znaleźć potrzebne rzeczy.

Jaka zatem powinna być nowoczesna kuchnia?

Kuchnia w 2023 swobodnie łączy się z salonem, ale jest bardzo ważną przestrzenią. Znajdzie się tam spokój, harmonię i akcenty związane z naturą, zarówno pod kątem barw, jak i materiałów. Bliskość natury to nie tylko barwy i materiały, ale również pewna filozofia związana z projektowaniem kuchni. To miejsce w domu ma kojarzyć się nie tylko z koniecznością przygotowywania posiłków, ale z relaksem, rozmową i spokojnym, domowym kątem.

Funkcjonalność i wygoda to drugie imię kuchni w tym roku. Przestrzeń ma być jak najbliższa naturze, a w środku maksymalnie funkcjonalna i poukładana. Kolory ziemi, jak eleganckie zielenie, intensywne błękity, czy spokojne beże i brązy, pozwolą stworzyć przytulną całość. Do tego przyjemne rośliny jak figowce czy małe palmy, świeże kwiaty na stole, ożywią wnętrze i nadadzą mu zielonego akcentu. Jak widać kuchnia w 2023 przynosi wiele obiecujących nowości i daje jeszcze większą kreatywność w urządzaniu.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Jakie rolety wybrać do kuchni?

Zobacz

Wybór rolet kuchennych nie jest łatwy – przede wszystkim ze względu na dość specyficzne, wilgotne środowisko oraz towarzystwo wielu trudnych do usunięcia zanieczyszczeń, np. w postaci tłuszczu. To, na jakiego rodzaju rolety zdecydujemy się...

Co na okno w kuchni?

Zobacz

Pewnie często zastanawiacie się nad tym jak zaaranżować okno w kuchni. Dla niektórych jest to bardzo problematyczne zadanie, choć warto mieć na uwadze fakt, że okno w kuchni jest jej sporym atutem. Jest nie tylko źródłem neutralnego...