Wczytuję dane...

Co na okno w kuchni?

średnia: 4.9  ocen: 8

Pewnie często zastanawiacie się nad tym jak zaaranżować okno w kuchni. Dla niektórych jest to bardzo problematyczne zadanie, choć warto mieć na uwadze fakt, że okno w kuchni jest jej sporym atutem. Jest nie tylko źródłem neutralnego światła, ale też dopływem świeżego powietrza. Jak zaaranżować okno w kuchni, aby uzyskać ciekawy efekt końcowy? Przeczytajcie o tym poniżej, być może znajdziecie tu inspiracje do wystroju swojego okna w kuchni.

Co na okno w kuchni?

Aranżując kuchenne okno należy pamiętać o zachowaniu spójności i konsekwencji w wybranym stylu. Wystrój okna w tym pomieszczeniu powinien nawiązywać do reszty elementów w nim się znajdujących i jednocześnie stanowić dekoracyjne dopełnienie. Mało, kto wie, że odpowiednia dekoracja okna w kuchni może całkowicie zmienić jej wygląd. Wszelkiego rodzaju firanki, żaluzje, a nawet rolety są oryginalnym dodatkiem dekoracyjnym do tego pomieszczenia. Jednak należy pamiętać o tym, aby były dobrane w odpowiednim stylu, który idealnie współgra z wybraną aranżacją kuchenną. Jeśli kuchnia urządzona jest w tradycyjnym stylu wystarczą w zupełności ozdobne firanki i zasłonki, zaś w kuchni nowoczesnej bardziej sprawdzą się roletki lub żaluzje. Oczywiście bez dwóch zdań w dalszym ciągu w pomieszczeniach kuchennych królują firanki i zazdrostki. Możemy kupić je w sklepach z firanami na metry lub też już bezpośrednio gotowe do powieszenia na oknie w kuchni.

Co na okna do kuchni?

Mamy bardzo wiele możliwości aranżacji okna w kuchni. Jednak najczęściej wybieramy do dekoracji okna kuchennego rolety. Są one wykonane z tkanego materiału, często opuszczamy je na noc, aby zachować strefę intymną. Do wyboru mamy także rolety rzymskie, które idealnie chronią przed pełnym słońcem, w przypadku, gdy kuchnia jest od strony południowej. Jako dekorację okna w kuchni możemy także wykorzystać lniane zasłony, które w połączeniu z pozostałymi dekoracjami stworzą ciepłą i miłą kompozycję. Możemy także do dekoracji okna w kuchni wykorzystać firanki. Pamiętajmy o tym, aby dobrać je w odpowiedni sposób – uwzględniając styl kuchni np., minimalistyczny lub klasyczny.

Co na okno do kuchni?

A co na okno w nowoczesnej kuchni? Przekonajmy się!

Osoby, które urządzają kuchnię w nowoczesnym stylu coraz częściej rezygnują z dekorowania okien. Zazwyczaj okno w kuchni zostaje nieosłonięte przez firany lub zasłonki. Sprawia to, że to pomieszczenia jest optycznie większe niż w rzeczywistości. W dzisiejszych czasach na oknach w nowoczesnych kuchniach montuje się rolety lub żaluzje.

W nowoczesnych kuchniach w ramy okna montuje się rolety harmonijkowe, które nie są kłopotliwe w użytkowaniu. Rozsunięta roleta idealnie przylega do powierzchni okna. Niemniej jednak musimy pamiętać o tym, że jeśli wybierzemy rolety wykonane z materiału to będą one pochłaniać zapachy z posiłków, które przygotujemy w kuchni dla siebie i swoich najbliższych. Najczęściej wybieranymi roletami są te, które wykonane zostały z poliestru, ponieważ są łatwe w utrzymaniu czystości.

W nowoczesnych kuchniach coraz częściej możemy spotkać również żaluzje aluminiowe. Niestety na roletach tego rodzaju osadza się kurz i tłuszcz, ale są równie łatwe w czyszczeniu, co rolety harmonijkowe. Natomiast nie pochłaniają one zapachów i stanowią świetną dekorację nowoczesnego wnętrza kuchni.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Rolety rzymskie – wszechstronne i eleganckie

Zobacz

Jak dobrać rolety rzymskie do kuchni, salonu lub innego pomieszczenia? Czy każda tkanina jest lub musi być ciężka i mięsista w swej gramaturze? Jak skutecznie aranżować tymi roletami by osiągnąć porządny efekt...

Pomysły na oryginalną aranżację parapetu

Zobacz

Wiele osób misternie dobierających firany, zasłony i akcesoria do ich upinania zapomina o parapetach. A przecież ta dodatkowa przestrzeń pozwala stworzyć piękną dekorację, która sprawi, że okno nabierze zupełnie nowego wyrazu…