Wczytuję dane...

Jak zasłonić okno w kuchni?

średnia: 4.8  ocen: 4

Osłona okna w kuchni stanowi jednocześnie jego ozdobę oraz doskonale wpisuje się w styl aranżacji pomieszczenia. Od jego stylu oraz dobranej kolorystyki zależy, jaka osłona okienna sprawdzi się najbardziej, a ekspozycja otworu okiennego i konieczność stopnia przysłonienia przestrzeni prywatnej determinują ostateczny wybór. Sprawdź, jakie osłony okienne do kuchni wybierane są najczęściej i dlaczego stosowane są właśnie takie rozwiązania.

Jak osłonić okna w kuchni?

Naturalne, praktyczne żaluzje bambusowe do kuchennych okien

Wykonane z bambusa lamele poziome szerokie, prezentujące się niebanalnie, a zarazem naturalnie i nowocześnie w swoim słomkowym zabarwieniu żaluzje bambusowe doskonale prezentują się w kuchniach, urządzonych na styl boho, skandynawski, industrialny oraz uniwersalny. Efektowne, prezentujące najwyższą jakość wykonania oraz niezwykłe właściwości praktyczne żaluzje bambusowe zachwycają możliwością dowolnego odsłonięcia, kierując stopień ułożenia poszczególnych elementów w poziomie odpowiednio do swoich potrzeb. Żaluzjami możesz sterować, dopasowując ich ułożenie do stopnia odsłonięcia otworu okiennego. Jeśli potrzebujesz prywatności, możesz zasłonić je całkowicie. Wtedy, gdy zależy Ci na dostępie do wnętrza promieni słonecznych, żaluzje możesz odsłonić. Bambusowe żaluzje doskonale prezentują się w połączeniu z oknami o ramie w odcieniach drewna lub na oknach drewnianych.

Nowoczesne okno kuchenne z roletą plisowaną

Roleta plisowana jest produktem tekstylnym, dostępnym w zróżnicowanej gamie kolorów, montowana bezinwazyjnie lub inwazyjnie do ramy okiennej. Ten nowoczesny sposób osłonięcia okna w kuchni związany jest z zastosowaniem materiału, poddanego zagięciom w równych odstępach. Dzięki temu roleta plisowana może zostać odsunięta maksymalnie na całą wysokość szyby lub zmniejszona do dowolnego wymiaru (zakres wysokości, minimalnie pozostaje wysokość równa złożonym wszystkim zagięciom). Podstawową zaletą rolet plisowanych do kuchni oprócz nowoczesnego efektu wizualnego jest ich funkcjonalność. Plisowaną roletę możesz umieścić na dowolnej wysokości okna, zasłaniając jego dowolną wysokość. Aranżacja jest możliwa zależnie od Twoich potrzeb łatwo i odwracalnie. Rolety typu plisy doskonale prezentują się w małych kuchniach, gdzie nie wystają poza obręb otworu okiennego. Uniwersalne, białe rolety plisowane optycznie powiększą przestrzeń i świetnie skomponują się z białymi ramami okiennymi oraz białą kolorystyką szafek lub ścian kuchennych. Kolorowe rolety plisowane to doskonały sposób na podkreślenie indywidualnego charakteru aranżacji pomieszczenia.

Czym zasłonić okna w kuchni?

Efektowne rolety rzymskie - klasyka z nowoczesnością

Stylowe, ponadczasowe, a zarazem elegancko prezentujące się rolety rzymskie to właściwie firanka, wykonana na kształt rolety, mocowana na karnisz lub do ramy okiennej, ewentualnie za pomocą haczyków, zawieszanych na ramę. stylową roletę rzymską można podnieść do dowolnej wysokości, zawiązując ją tymczasowo. Jej efektowny wygląd podkreślają wzory i zdobienia, dostępne w niektórych modelach. Przeważająca część rzymskich rolet prezentuje odcień biały oraz ecru i wykonana jest z woalu. Z zewnątrz rolety rzymskie prezentują się wyjątkowo efektownie, lecz warto zaznaczyć, że ten sposób osłonięcia okna kuchennego nie zagwarantuje zaciemnienia oraz ochrony przed wzrokiem osób z zewnątrz – jeśli wybierzesz wersję wykonaną z woalu. Jeżeli potrzebujesz, by okno kuchenne wieczorem było starannie osłonięte roletą rzymską zastosuj tkaninę o bardziej zaciemniającym, nieprześwitującym charakterze. Również ponadczasowe zasłony na taśmie, przelotkach lub szelkach doskonale wpiszą się w wystrój kuchni w stylu boho, rustykalnym i klasycznym.

Inne pomysły na efektowane zakrycie okna w kuchni

W kuchni sprawdzają się praktyczne rozwiązania, jednak jeśli cenisz klasyczne sposoby osłonięcia okna również możesz sprawdzić w praktyce ich zastosowanie. Tradycyjna firanka z woalu lub żakardowa sprawdzi się w przestronnej kuchni, w której możesz pozwolić sobie na obszerne osłonięcie otworu. W kuchni niedużej, urządzonej minimalistycznie lub na styl loftowy zdecydowanie sprawdzą się żaluzje aluminiowe. Drewniane żaluzje w kuchni doskonale pasują do skandynawskiego stylu aranżacji, natomiast rolety dzień-noc wpisują się świetnie w styl nowoczesny oraz glamour. Możesz wybrać również tekstylne mini roletki, dostępne w zróżnicowanych kolorach oraz rodzajach materiału, od zaciemniających po termoizolacyjne. Wybierz osłonę okna kuchennego, która wykazuje się praktycznością, a dodatkowo zachwyca unikalnym efektem wizualnym. Dopasowując rodzaj osłony do stylu aranżacji oraz rodzaju okna (tradycyjne lub połaciowe) zwróć uwagę na odległość od blatu roboczego oraz stopień nasłonecznienia pomieszczenia.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Co na okno w kuchni?

Zobacz

Pewnie często zastanawiacie się nad tym jak zaaranżować okno w kuchni. Dla niektórych jest to bardzo problematyczne zadanie, choć warto mieć na uwadze fakt, że okno w kuchni jest jej sporym atutem. Jest nie tylko źródłem neutralnego światła...

Jakie rolety wybrać do kuchni?

Zobacz

Wybór rolet kuchennych nie jest łatwy – przede wszystkim ze względu na dość specyficzne, wilgotne środowisko oraz towarzystwo wielu trudnych do usunięcia zanieczyszczeń, np. w postaci tłuszczu. To, na jakiego rodzaju rolety zdecydujemy się w kuchni...