Wczytuję dane...

Rolety z prowadnicami

Sortuj według:

Dlaczego właśnie rolety z prowadnicami?

Ze względu na swoją charakterystyczną budowę – rolety z prowadnicami należą do grupy najpopularniejszych przesłon okiennych, które trafiają do pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych. Montuje się je do ramy okiennej, dzięki czemu nie zachodzi konieczność wiercenia otworów w ścianie lub suficie tak, jak ma się to w przypadku konwencjonalnych rolet wolnowiszących.

Rolety z prowadnicami

Tego typu przesłony nie sprawiają przy tym żadnych trudności eksploatacyjnych. Ich tkaninę zwija się do górnego profilu, dzięki któremu materiał nie jest narażony na długotrwałe działanie zanieczyszczeń i promieniowanie słoneczne (tkanina na dłużej zachowuje swój oryginalny kolor). Rolety z prowadnicami cieszą się dużym powodzeniem także ze względu na łatwość montażu w przypadku okien z wywietrznikami i zaokrąglonymi listwami, gdzie tradycyjne rozwiązania zawodzą. Co ważne – ponieważ przesłonę montuje się bezpośrednio do skrzydła okiennego, znika także problem z ograniczonym dostępem do okna (niczym nieograniczony dostęp do klamki).

Wszystkie rolety z prowadnicami, które wchodzą do aktualnej oferty sklepu Wystrój Okien to przesłony projektowane na indywidualne zamówienie zgodnie z określonymi wymiarami. Do Państwa dyspozycji jest w sumie kilkadziesiąt wariantów kolorystycznych tkanin oraz dwa warianty kasety – aluminiowa lub z tworzywa sztucznego typu PCV. Niezależnie od wybranej konfiguracji, każda z rolet z prowadnicą jest produktem najwyższej klasy, który został objęty 2-letnim okresem rękojmi. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z prezentowaną ofertą rolet z prowadnicami i skorzystania z prostego kalkulatora. Mimo że rolety z prowadnicami są produktem droższym od zwykłych rolet wolnowiszących, to ich zakup i tak warto rozważyć. Te pierwsze są znacznie subtelniejsze pod względem stylistycznym, a przy tym łatwiej utrzymać je w idealnej kondycji – na zwijanej do górnego profilu tkaninie nie osiada kurz, a boczne prowadnice zabezpieczają materiał przed strzępieniem wraz z upływem lat.

Porównanie powyższych systemów rolet w kasecie z prowadnicami

Do najistotniejszych różnic i indywidualnych zalet poszczególnych systemów należy zaliczyć fakt iż mogą być one wyposażone w różne kolekcje tkanin i warto zapoznać się z każdą indywidualnie. Poza tym warto wskazać na poniższe kwestie:

Rolety z prowadnicą w kasecie "Rolkas" - szczegóły systemu

To bardzo korzystny cenowo system w białej kasecie PCV. Dostępnie w nim kolekcje Blackout i Silver dające 100% zaciemnienia. Trwale przyklejany do ramy okna na mocnej piance klejącej. Wykonanie rolety z prowadnicą jest bardzo estetyczne i trwałe, trudno wizualnie odróżnić ją od wersji aluminiowej. Rolety z tego systemu maja prowadnice przestrzenne co pozwala omijać listwy przyszybowe o kształcie zaokrąglonym lub innym nietypowym.

Istotne cechy systemu:

 1. Kaseta i prowadnice z: PCV
 2. Montaż: przyklejana na ramę
 3. Zalety: rewelacyjna cena, bardzo prosty montaż
Roleta w kasecie rolkas na wymiar Więcej o roletach w kasecie z prowadnicami "Rolkas"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Roleta w kasecie Rubi na wymiar Więcej o roletach z prowadnicami w kasecie "Rubi"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Rolety z prowadnicami w kasecie "Rubi" - szczegóły systemu

Rolety w kasecie „Rubi” zapewniają bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Co więcej, duża gama dostępnych tkanin w tym kolekcji podgumowanej Maroco i innych sprawia, że koniecznie warto zapoznać się z ca tym pakietem możliwości tego systemu. Kasety Rubi dostępne są w wielu kolorach i wzorach w tym w rzadkim kolorze Antracytowym.

Istotne cechy systemu:

 1. Kaseta i prowadnice z: PCV
 2. Montaż: przyklejana na ramę
 3. Zalety: nietypowe kolory kaset PCV

Rolety z prowadnicami w kasecie "B5" - szczegóły systemu

Rolety w kasecie „B5” to odpowiedź na aktualne trendy wnętrzarskie. Modne minimalistyczne kształty kasety (kwadrat) sprawiają, że trudno przejść obok nich obojętnie. Co więcej, kolorystka kaset i prowadnic tez jest nieprzeciętna: kolory srebrnej anody i patyny z pewności znajdą wielu entuzjastów.

Istotne cechy systemu:

 1. Kaseta i prowadnice z: Aluminium
 2. Montaż: przyklejana na ramę
 3. Zalety: bardzo stylowy kształt i kolorystyka kaset
Roleta w kasecie B5 na wymiar Więcej o roletach z prowadnicą w kasecie "B5"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Roleta w kasecie LUX na wymiar Więcej o roletach w kasecie z prowadnicą "LUX"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Rolety w kasecie "LUX" - szczegóły systemu

Rolety w kasecie LUX są montowane inwazyjnie poprzez przykręcenie ich do listew przyszybowych. Występują one z płaskimi prowadnicami. Dzięki temu cały system wygląda bardzo zgrabnie i nie utrudnia otwierania okna umieszczonego we wnęce okiennej tak jak to mogą robić większe kasety. Spora gama tkanin w tym zaciemniających 100% i odbijających część promieni słonecznych jest dodatkowym atutem tych rolet.

Pamiętaj! Płaskie prowadnice wymagają płaskich listew przyszbowych, dlatego rolety "LUX" nie nadają się do montażu na listwach zaokrąglonych lub innych nietypowych.

Istotne cechy systemu:

 1. Kaseta i prowadnice z: Aluminium luc PCV
 2. Montaż: przykręcana na listwy
 3. Zalety: kaseta odstaje tylko 3,5cm od ramy okna

Rolety z prowadnicą w kasecie "PLUS" - szczegóły systemu

Rolety kasetowe Plus posiadają identyczną bazę tkanin jak w systemach Rolkas, B5 oraz LUX. Jest to bardzo trwały, elegancki system o pięknych opływowych kształtach. Plus to rolety montowane bezinwazyjnie poprzez przyklejenie kasety mocna taśmą piankową do ramy okna. W prezentowanych roletach od razu da się zauważyć wysokiej jakości wykończenie, dbałość o detale, a to wszytko w przystępnej cenie. Warto podkreślić że rolety w kasecie Plus pozwalają na montaż na oknach z zaokrąglonymi listwami i pod wywietrznikiem. Warunkiem jest to by pod wywietrznikiem było co najmniej 3,5cm wysokości powierzchni płaskiej. Dzięki temu taśma kasety będzie miała wystarczająco dużo miejsca do przyklejenia pod nawiewnikiem.

Istotne cechy systemu:

 1. Kaseta i prowadnice z: Aluminium
 2. Montaż: przyklejana na ramę
 3. Zalety: piękny kształt kasety, bardzo trwała
Roleta w kasecie Plus na wymiar Więcej o roletach z prowadnicą w kasecie "Plus"

Kliknij, by poznać dostępne tkaniny, szerszy opis i wycenę

Materiał materiałowi nierówny

Aluminium: rolety z prowadnicami, do których wykonania wykorzystuje się aluminium charakteryzują się wyższą odpornością na regularną eksploatację. Co ważne – aluminium jest bardziej odporne nie tylko na promieniowanie ultrafioletowe, ale i zanieczyszczenia chemiczne. PCV: przesłony PCV są równie estetycznie wykonane co rolety z aluminium, a przy tym znacznie tańsze i jeśli nie będą narażone na działanie niekorzystnych warunków (np. osadów z tłuszczu oraz innych zabrudzeń kuchennych), nie stracą swojego kolorytu.

Sposób montażu nie jest bez znaczenia

Montaż inwazyjny jest trwalszy, jednak może wiąać się z utratą gwarancji na okno i odwrotnie – roleta wklejana na taśmę może z czasem być podatna na szarpnięcia i gwałtowne wahania temperatury, jednak jej instalacja nie wiąże się z żadną mechaniczną ingerencją w ramę lub listwy przyszybowe. Z tego też powodu montaż bezinwazyjny stosuje się często m.in. w biurach i innych dzierżawionych lokalach (usunięcie kleju przy opuszczaniu lokalu nie sprawia większych trudności).

Uwaga! Więcej na ten temat napisano na blogu sklepu wystrój okien w artykule: Rolety w kasecie PCV czy aluminiowej?Galeria rolet z prowadnicami
Kliknij zdjęcie aby powiększyć fotografię.