Jakie rolety zewnętrzne wybrać?

Rolety zewnętrzne spełniają liczne funkcje, od zapewnienia bezpieczeństwa, poprzez ochronę przed upałami, aż po zapewnienie odpowiednich walorów estetycznych. I choć w ostatnich latach na rynku pojawiły się nowe,
innowacyjne rozwiązania to w dalszym ciągu wybór najczęściej pada na popularne rolety antywłamaniowe. Jednak czy zawsze są one najlepszym rozwiązaniem? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie warto zastanowić
się, jakie efekty można uzyskać wybierając pozostałe typy rolet zewnętrznych.


Rolety zewnętrzne – nie tylko antywłamaniowe

Mówiąc o roletach zewnętrznych niemal natychmiast przed oczyma staje nam obraz masywnych, zwykle białych rolet antywłamaniowych. Jednak niesłusznie. Na przestrzeni lat na rynku pojawiły się różnorodne alternatywy,
dla najczęściej wybieranych rolet zewnętrznych.


Jednym z obecnie najciekawszych rozwiązań są rolety z materiałami typu screen. Tego typu materiał zapewnia znacznie ciekawszy design, a dodatkowo gwarantuje doskonałe zabezpieczenie przed porywistymi wiatrami i wysoką temperaturą.

 
Rolety screen to przyszlośc jeśli chodzi o nowoczesne rozwiązania wśród systemów osłonowych.


Z kolei miłośnicy orientalnych elementów wystroju wnętrz mogą zdecydować się na wybór mat bambusowych, które stanowią doskonałą alternatywę dla znacznie droższych rolet zewnętrznych, a ponad to, zapewniają estetyczne wykończenie domu.


Zatem jakie rolety rolety zewnętrzne wybrać?

Zanim podejmie się decyzję o zakupie rolet zewnętrznych należy zastanowić się, czego oczekujemy od tego typu osłon okiennych. Jest to szczególnie istotne, ponieważ każda z nich charakteryzuje się innymi właściwościami.


Standardowe rolety antywłamaniowe będą idealnym wyborem dla każdego, kto chce zwiększyć poziom bezpieczeństwa w domu, a dodatkowo oczekuje możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczenia w ciągu dnia. Ich zwarta struktura sprawia, że do wnętrza pomieszczenia nie przedostaje się światło oraz promienie słoneczne, co jest szczególnie doceniane przez osoby posiadające małe dzieci. Dodatkowo zastosowanie aluminium wypełnionego poliuretanem sprawia, że tego typu rolety zapewniają bezpieczeństwo również podczas dłuższych wyjazdów.

Rolety antywłamaniowe mogą nie tylko chronić - całkiem dobrze zaciemniają

Nowoczesne rolety typu screen z roku na rok zyskują na popularności, a przez wielu są nawet określane mianem rolet przyszłości. Główną przewagą tego typu rolet nad dostępnymi na rynku zamiennikami jest ich przezierność. Wybierając rolety typu screen można zasłonić je, zapewniając bezpieczeństwo i ochronę przed intensywnymi promieniami słońca, a mimo wszystko w dalszym ciągu będziemy wiedzieć, co się dzieje na zewnątrz. W zależności od preferencji można wybrać rolety o wysokim stopniu przezierności bądź całkowicie ciemne. Dodatkowo przeprowadzone analizy udowodniły, że to właśnie rolety typu screen najlepiej zatrzymują gorące powietrze, pozwalając tym samym oszczędzić na kosztach klimatyzacji, a dodatkowo sprawia, że nawet najbardziej upalne lato będzie lżejsze. Dodatkowo jedną z ciekawszych cech tego typu rolet zewnętrznych jest fakt, że wytrzymują napór wiatru nawet o prędkości 100km/h zapewniając tym samym znacznie większe bezpieczeństwo.


Rolety bambusowe są propozycją dla osób, które posiadają ograniczony budżet lub preferują orientalne wykończenia. Surowa konstrukcja rolet bambusowych potrafi zapewnić doskonałe wykończenie w stylu dalekiego wschodu, które szczególnie ciekawie sprawdza się w altanach, na tarasach oraz balkonach. Zdecydowaną przewagą tego typu rolety jest to, że można z powodzeniem montować je zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz.


Jakie rolety zewnętrzne – masz w czym wybierać

Rynek rolet zewnętrznych stale się poszerza. Producenci starają się spełnić najwyższe wymagania klientów stawiając na innowacyjne rozwiązania, które pozwolą nie tylko zapewnić ochronę przed włamaniem ale dodatkowo zapewnią wysokie walory estetyczne zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz. Dlatego decydując się na zakup rolet zewnętrznych warto rozszerzyć swoje poszukiwania, poza popularne rolety antywłamaniowe i dobrać typ rolet
dopasowany do indywidualnych potrzeb.


Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

1. Jakie rolety najlepiej chronią przed słońcem?» | Z roku na rok lato w Polsce staje się ...
2. Żaluzje czy rolety? Co wybrać i kupić?» | Urządzając mieszkanie szczególną uwagę skupia się na doborze…