Wczytuję dane...

Jakie rolety będą najlepsze dla filmowca i grafika komputerowego?

średnia: 5.0  ocen: 2

Często pracujesz przy komputerze w słoneczne dni? Mało komu jak właśnie fotografom i grafikom komputerowym taka sytuacja bardzo utrudnia efektywną pracę. Intensywne promienie słoneczne potrafią zakłócić odbiór barw oglądanych nawet na profesjonalnych monitorach graficznych, zaburzać na ekspozycję tworzonych zdjęć. Jak sobie pomóc w takiej sytuacji?

Dostęp światła słonecznego do pomieszczeń mieszkalnych jest bardzo ważny. Zapewnia doświetlenie poszczególnych pokoi dzięki ekspozycji okna na odpowiednią stronę świata. Jednak w firmach i w domach, w których pracują filmowcy i graficy, światło słoneczne może być kłopotliwe. Bijące w monitor promienie słoneczne utrudniać będą właściwy odbiór wyświetlanych kolorów. Dlatego w pomieszczeniach znajdujących się od strony dobrze nasłonecznionej, w pracowniach filmowych i graficznych warto zamontować rolety czy żaluzje zaciemniające, które szybko rozwiążą problemy nadmiernego promieniowania słonecznego i ułatwią wykonywanie pracy przy monitorach komputerowych. Sprawdźmy, jaki produkt zaciemniający będzie najlepszy.

Przegląd proponowanych systemów osłonowych

Żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe z lamelą 25mm na wymiar

Tradycyjnym produktem zaciemniającym okna są żaluzje aluminiowe, których atutem jest niska cena i możliwość regulowania ilości wpuszczanego do pomieszczenia światła. W zależności od potrzeb, można je całkowicie zasłonić, odsłonić w pochmurny dzień, albo regulować poziom nachylenia poszczególnych żaluzji zgodnie z indywidualnymi preferencjami użytkowników.

Takie żaluzje dostępne są na rynku od lat, a nadal pozostają funkcjonalnymi systemami osłonowymi. Wykonane z lekkiego stopu aluminium żaluzje są wyprofilowane w taki sposób, aby odbijać promienie i nie pozwalać na nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń. Ma to szczególne znaczenie w okresie wiosenno-letnim, gdy słońce mocno operuje na niebie i ogrzewa nadmiernie lokale biurowe oraz mieszkalne.

Rolety wolnowiszące z tkaniną podgumowaną

Przy dużych oknach, znajdujących się np. w studio nagraniowym lub w salonie, w którym pracuje grafik, przydadzą się rolety wolnowiszące z tkaniną podgumowaną, zdolne do zasłaniania dużych powierzchni. Dostępne są w dobrej cenie i można je stosować do zasłaniania okien i wnęk. Klient ma możliwość wyboru nie tylko koloru czy wzoru takiej rolety, ale również różnego poziomu przepuszczalności światła zewnętrznego. W efekcie rolety wolnowiszące pozwalają całkowicie zaciemnić pomieszczenie lub delikatnie je doświetlić.

Verticale z lamelami podgumowanymi

Wśród rozwiązań zaciemniających okna i przeszklenia wymienia się również żaluzje pionowe - Verticale. Są bardzo funkcjonalnym i praktycznym w użyciu systemem osłonowym. Dostępne są w systemach standardowych czy ekskluzywnych i bardzo skutecznie regulują dopływ światła. Można wykorzystać w ich przypadku różnego rodzaju tkaniny, stwarzając w ten sposób ogromne możliwości aranżacyjne. Istnieje możliwość zastosowania verticali na oknach skośnych. Maksymalna wysokość systemu żaluzji pionowych sięga 4 metrów.

Rzymskie rolety Blackout

Roleta lub żaluzja wspomagająca pracę grafik komputerowago

Dla uzyskania z jednej strony efektownego wyglądu, a z drugiej skutecznego zaciemnienia pomieszczenia, można wykorzystać ekskluzywne rzymskie rolety Blackout. Mają charakter dekoracyjny, a ich zaletą są systemy osłonowe z potężnej gamy tkanin.

Plisy zaciemniające

Zupełnie innym rozwiązaniem dla zaciemnienia pomieszczenia do pracy są plisy zaciemniające, alternatywne względem żaluzji okiennych. Jego zaletą jest wysoka funkcjonalność, choć mogą nieco przepuszczać światła po bokach. Materiał plis zaciemniających może być podbity aluminium, a nie gumą, co jest innowacyjne względem rolet czy żaluzji.

Szeroki wybór różnego rodzaju narzędzi do zasłaniania czasowego i stałego okien po stronie słonecznej sprawia, że każdy z nas może wybrać odpowiednie rozwiązanie dla siebie - funkcjonalne i estetyczne.

Jakie rolety dla filmowca i grafika – podsumowanie

Praca przy komputerze, w której liczy się precyzją kolorystyczna i wygoda niezależna od pogody niesie za sobą wyzwania w temacie systemów osłonowych. Na szczęście nawet niewielkim kosztem można nie tylko zasłonić okna ale też regulować ilość wpuszczanego światła. Kilka z wymienionych tu systemów nie zamyka bowiem całej dostępnej gamy rolet i żaluzji pomocnych w pracy przy obróbce zdjęć i video.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Jakie rolety do samochodu i przyczepy kempingowej?

Zobacz

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Miłośnicy wyjazdów i obozowania w przyczepach kempingowych na pewno mają zaplanowaną już nie jedną wyprawę. Wszyscy, którzy lubią właśnie...

Rolety i okna dachowe (połaciowe) - co warto nich wiedzieć?

Zobacz

Przed zakupem warto sprawdzić, czy ich montaż jest w naszym domu możliwy oraz dowiedzieć się więcej na temat ich zalet i wad. Oto kilka informacji, które mogą okazać się pomocne w podjęciu decyzji.…