Wczytuję dane...

Jakie rolety do samochodu i przyczepy kempingowej?

średnia: 4.8  ocen: 6

Wyjeżdżasz na wczasy do Chorwacji lub w inne gorące miejsce? Podróż samochodem gdy na zewnątrz temperatura przekracza 30 stopni potrafi bardzo męczyć nawet w samochodach wyposażonych w klimatyzacje. Czy istnieją rolety dedykowane oknom samochodowym i czy w ogóle warto się nad nimi zastanawiać?

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Miłośnicy wyjazdów i obozowania w przyczepach kempingowych na pewno mają zaplanowaną już nie jedną wyprawę. Wszyscy, którzy lubią właśnie tak spędzać swój urlop i czas wolny wiedzą, że należy z odpowiedni wyprzedzeniem dokładnie przemyśleć co zabrać ze sobą na kemping. Podczas takich wyjazdów bardzo ważne zapewnienie sobie komfortu, a zatem przede wszystkim ochrony przed słońcem i wysoką temperaturą. W przyczepie kempingowej jest to niezwykle ważne, ponieważ może się ona nagrzać tak mocno, że przebywanie w niej będzie uciążliwe. Dlatego trzeba zastanowić się jak uniknąć upałów. Najlepiej byłoby zatrzymać promienie słoneczne, które wpadają przez okna, ale czy przyczepa kempingowa umożliwia montaż rolet albo zasłon?

Zasłanianie okien w przyczepie kempingowej.

Chcąc z powodzeniem uniknąć upału w środku przyczepy kempingowej i samochodu, należy przede wszystkim zasłonić okna. Nie jest to najprostsze zadanie, ale obecnie na rynku można znaleźć warte wypróbowania rolety. Najbardziej popularnym , dostępnym rozwiązaniem są rolety plisowane oraz rolety wolnowiszące. To równocześnie najprostsze i najłatwiej dostępne rolety, które powinny sprawdzić się jako zasłona okien w przyczepie kempingowej.

Rolety do przyczepy kempingowej

Zaczynając od rolet plisowanych, nie można nie zauważyć ich dużej zalety, którą jest ogromna funkcjonalność. Wynika to z możliwości niezależnego zasłaniania i odsłaniania górnego lub dolnego profilu rolety. Pomaga to nam zasłonić dolną część okna co sprzyja zadbaniu o naszą prywatność przy jednoczesnym odsłonięciu górnej partii szyby by wpadało do wewnątrz światło.

Oprócz tego, nie można nie zauważyć walorów estetycznych rolet plisowanych. Będą świetnie komponować się z wnętrzem każdej przyczepy kempingowej i są bardzo proste w użytkowaniu - montuje się je między lub na listwy przyszybowe.

Natomiast rolety wolnowiszące charakteryzują się pełną elastycznością jeśli chodzi o ich rozmiar. Zazwyczaj jest możliwość zamówienia indywidualnie dopasowanych rolet, które pasują idealnie na daną szybę w przyczepie kempingowej, dodatkowo wybór tkanin i ich barw jest bardzo duży, dlatego można je dopasować kolorystycznie. Rolety wolnowiszące także montuje się wewnątrz pojazdu, a sam montaż jest bardzo szybki i nie wymaga praktycznie żadnych narzędzi ani pomocy fachowców. Dodatkowym atutem jest prostota oraz łatwość w utrzymaniu czystości tego typu rolet. Opuszczanie i podnoszenie tych rolet odbywa się przy pomocy prostego mechanizmu koralikowego.

A czym zasłaniać szyby samochodowe?

Folia zaciemniająca do szyb samochodowych

Będąc w temacie zasłaniania okien w przyczepach kempingowych należy wspomnieć o roletach samochodowych. Ten typ rolet również chroni przed nadmierną ekspozycją na słońce, jednak nie są to rolety nieprześwitujące. Dlatego dla osób, które poprzez rolety chcą sobie zapewnić prywatność, rolety samochodowe nie będą dobrym rozwiązaniem. Częstym sposobem zasłonienia okna są też folie zaciemniające na tyle i boczne szyby. Jest to opcja bardzo szybka i niedroga, nada się w momencie kiedy nie ma czasu na zamawianie konkretnej, dopasowanej rolety plisowanej albo wolnowiszącej. Jednak folia również nie da całkowitego efektu zaciemniania. Z tego względu przed wakacyjnym wyjazdem na kemping warto wcześniej pomyśleć o odpowiedniej zasłonie na szyby swojej przyczepy albo samochodu.

Czym zasłaniać okna w przyczepach i samochodach – podsumowanie

Okna w przyczepach kempingowych mają nietypowy kształt. Na rynku nie ma też wielu systemów dedykowanych do takich okien. Mimo wszystko sprawa nie jest z góry przegrana. Warto w pierwszej kolejności zastanowić się czy ogólnie dostępne rolety pozwolą na możliwie prosty montaż – dzięki temu zazwyczaj udaje się sporo zaoszczędzić.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Rolety dzień noc – w czym tkwi ich urok?

Zobacz

Rolety dzień noc są coraz bardziej popularne – mnóstwo ludzi pyta o nie w sklepach stacjonarnych, a wyszukiwarki internetowe odpowiadają na coraz więcej zapytań właśnie ...

Rodzaje rolet wewnętrznych - który wybrać?

Zobacz

To chyba jedno najczęstszych pytań zadawanych przed zakupem takowych. Często odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników, które sami musimy precyzyjnie określić. O czym mowa?…