Wczytuję dane...

Samodzielny pomiar i montaż rolet – to nie takie straszne jak ci się wydaje

średnia: 5.0  ocen: 1

Coraz więcej osób poszukuje skutecznych rozwiązań, których zadaniem jest należyte zabezpieczenie mieszkań w ciągu dnia przed nadmiarem wpadających przez okno promieni słonecznych, a nocą przed światłem ulicznym. Jednak większość osób decydując się po tego rodzaju rozwiązanie liczy się z kosztami, które wiążą się z koniecznością skorzystania z pomocy fachowca specjalizującego się w montażu rolet. Czy samodzielny montaż rolet i żaluzji się opłaca?

Co możesz stracić obawiając się samodzielnego montażu?

pomiar i montaż rolet wewnętrznych jest prosty

W obawie przed nieprawidłowym zdjęciem wymiarów, wyborem systemu, a nawet samym zamontowaniem rolet nie decydujemy się na samodzielny ich montaż nie zdając sobie sprawy, że nie jest aż tak skomplikowany. Ogranicza to w znaczny sposób dostęp do atrakcyjnych ofert, gdyż w większości przypadków decydujemy się jedynie na rozwiązani polecane przez lokalnych producentów i monterów. A tak naprawdę wystarczy jedynie skorzystać z pomocnych wskazówek, by cieszyć się samodzielnie zainstalowanym systemem rolet idealnie dopasowanych zarówno do naszych potrzeb jak i oczekiwań.

Jak się do tego zabrać?

Na dzisiejszym rynku sprzedaży znaleźć można wiele modeli rolet, które różnią się nie tylko wzornictwem oraz funkcjonalnością, ale również samym sposobem ich montażu. Producenci oferują modle przeznaczone do montowania do ściany, sufitu, nadproża a nawet samego skrzydła okna. Ich wybór uzależniony jest jedynie od indywidualnych oczekiwań i potrzeb każdego klienta. Przy wyborze warto skorzystać z porad sprzedawcy, który nie tylko dokładnie wyjaśni funkcjonalność dostępnych w sprzedaży modeli, czy ich sposób montażu, ale dodatkowo podpowie jak prawidłowo wykonać pomiary.

Zanim ocenisz spójrz na instrukcję i wtedy podejmij decyzję.

instrukcja montażu rolet i żaluzji okiennych

Dla ułatwienia montażu większość dostępnych w ofercie sprzedaży modeli wyposażonych jest w czytelną instrukcję, która krok po kroku przedstawia kolejne etapy wykonania koniecznych prac. Wystarczy jedynie poświecić trochę wolnego czasu, wyposażyć się w podstawowe narzędzia, by samodzielnie sprostać tego rodzaju zadaniu. Można również skorzystać z pomocy filmików przedstawiających montaż rolet zamieszczanych w sieci internetowej, by bez większego problemu samodzielnie go przeprowadzić.Ważne! Większość popularnych systemów nie wymaga wiercenia i innych inwazyjnych metod montażu. Wystarczy odrobina cierpliwości, dobra kawa i kilkanaście minut wolnego czasu (zależnie od ilości rolet).

Nie wahaj się pytać przed zakupem

Dzięki fachowej pomocy : instrukcjom i filmom instruktażowym, montaż rolet nie jest skomplikowanym przedsięwzięciem i oprócz satysfakcji pozwala na zaoszczędzenie domowego portfela. W zaledwie kilka chwil możemy cieszyć się nowymi roletami, które oprócz wymaganej ochrony przed nadmierną ekspozycją słoneczną naszego mieszkaniami, za niewielkie pieniądze pomogą w ciekawy sposób zmienić aranżację jego wnętrza. Zaletą samodzielnego montażu rolet jest również możliwość zamówienia modeli niedostępnych na rynku lokalnych producentów, którzy oprócz sprzedaży oferują dodatkowo ich montaż.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Jak ukryć się przed męczącymi promieniami słońca i światłem lamp ulicznych?

Zobacz

Światło towarzyszy nam nieustanie i to ono decyduje o komforcie codziennego życia, wpływając nawet na nasze samopoczucie. Jednak często zdarza się, że to właśnie światło obniża...

Jak czyścić rolety?

Zobacz

Nowe tkaniny, produkty drewniane, metalowe i plastikowe są impregnowane związkami, które zapobiegają zanieczyszczeniom…