Wczytuję dane...

Jak ukryć się przed męczącymi promieniami słońca i światłem lamp ulicznych?

średnia: 5.0  ocen: 1

Światło towarzyszy nam nieustanie i to ono decyduje o komforcie codziennego życia, wpływając nawet na nasze samopoczucie. Jednak często zdarza się, że to właśnie światło obniża jakość życia. jak uchronić się przed nadmierną ekspozycją słoneczną? Czy przedostające się nocą do sypialni światło lamp ulicznych można skutecznie ujarzmić?

Problem - za dużo światła

Żaluzja aluminiowa w sypialni chroni przed porannym słońcem

W nasłonecznione dni narażeni jesteśmy na działanie niebezpiecznych dla naszego organizmu promieni UV. Nie każdy wie, że ich działanie nie ogranicza się jedynie do bezpośredniej ekspozycji. Również niebezpieczne są promienie, które odbijają się od gładkich powierzchni takich jak dla przykładu piasek, woda, śnieg czy szkło.

Oprócz niekorzystnego wpływu na funkcjonowanie naszego organizmu refleksy świetlne obniżają komfort pracy przy komputerze oraz korzystanie z innego rodzaju multimediów takich jak chociażby telewizor.

Jak poradzić sobie nasłonecznieniem lub nadmierną luminacją światła sztucznego?

Żeby zapobiec tego rodzaju sytuacjom warto sięgnąć po rozwiązania jakie oferuje nam współczesny rynek. Znaleźć na nim można nie tylko klasyczne zasłony, ale również rolety zaciemniające, żagle przeciwsłoneczne, a nawet montowane na zewnątrz pomieszczeń markizy.

Zasłony blackoutowe dzięki swoim właściwościom w skuteczny sposób zabezpieczą wnętrza naszego domu zarówno przed przedostawaniem się światła ulicznego nocą, jak również promieni wschodzącego słońca, które potrafią nas obudzić latem już o piątej rano. Ich gruba struktura ogranicza przenikanie światła, tłumi hałasy, a dodatkowo może stanowić dość skuteczną izolację termiczną. Producenci oferują modele zasłon tego typu o różnym stopniu nieprzepuszczalności światła i urozmaiconej kolorystyce, co znacznie ułatwia ich wybór.

Kolejne rozwiązanie stanowią rolety, które dzięki specjalnej konstrukcji gwarantują nieskomplikowaną kontrolę nad ilością wpuszczanego do pomieszczeń światła. Tu również spotkać się można z rozbudowaną ofertą modeli, która pod względem funkcjonalności, montażu, obsługi a nawet wzornictwa bez problemu sprosta potrzebom i oczekiwaniom każdego klienta.

A jak zmniejszać nasłonecznienie na zewnątrz?

Warto również zastanowić się nad ochroną przed nadmierną ekspozycją promieni słonecznych podczas wypoczynku na balkonie bądź tarasie. Doskonale sprawdzają się żagle przeciwsłoneczne i klasyczne markizy zewnętrzne.

Żagle przeciwsłoneczne dzięki prostej konstrukcji pozwalają na stworzenie zacienionego miejsca w dowolnej części ogrodu. Nie stanowią stałej konstrukcji i można je bez problemu demontować, a w razie potrzeby przenosić w inne miejsce.

Markizy zewnętrze stanowiące stałą konstrukcję, która przez cały sezon zapewnia należyte zabezpieczenie przed promieniami słońca. Producenci oferują modele markiz klasycznych, markiz w pół i pełnych kasetkach, o ręcznym bądź zautomatyzowanym mechanizmie obsługi.

Tak rozbudowana oferta rozwiązań powinna bez problemu zabezpieczyć nasze wnętrza mieszkalne, tarasy i ogrody przed światłem słonecznym i ulicznym. Wystarczy zdecydować się na jedną z propozycji, by mieć pewność, że nocą zapewnimy sobie spokojny sen, a po południu bez przeszkód obejrzymy ulubiony program telewizyjny bądź wypoczniemy na świeżym powietrzu.


Darmowy poradnik o roeltach - Olmark
Markiza zewnętrzna na balkon i taras

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Wewnętrzne rolety okienne czy rolety zewnętrzne

Zobacz

Wybór pomiędzy roletami wewnętrznymi i zewnętrznymi może sprawiać pewne trudności. Szeroki wybór...

Jak przetrwać letnie upały – pomysły na ochłodzenie wnętrz

Zobacz

Już od kilku sezonów w okresie letnim towarzyszą nam uciążliwe upały. Wysoka temperatura niekorzystanie wpływa nie tylko na funkcjonowanie naszego organizmu, ale …