Wczytuję dane...

Jak ukryć się przed ciekawskim okiem sąsiada? Zadbaj o swoją prywatność.

średnia: 4.8  ocen: 4

Każdy z nas swój dom czy mieszkanie w bloku traktuje jako azyl, w którym chce wypoczywać z dala od innych. Jednak dzisiejsza infrastruktura mieszkaniowa nie zawsze pozwala nam na zaciszny wypoczynek bez wścibskich spojrzeń sąsiadów bądź przechodniów. Jak w takiej sytuacji skutecznie zadbać o swoją prywatność?

Cenimy sobie prywatność, której w większości przypadków pozbawiają nas zbyt blisko siebie zlokalizowane budynki mieszkalne. Zabezpieczenie widoczności wnętrza naszych mieszkań to również jeden ze skutecznych sposobów bezpiecznego życia zarówno w samym centrum miasta jak i w odludnej okolicy. Niewidoczne na zewnątrz budynku wnętrze naszego mieszkania nie zachęca złodzieja do rabunku, a samotny pobyt w domu nie stwarza niebezpieczeństwa napadu.

Jak zadbać o swoją prywatność?

rolety pomagają dbać o prtywatność

W dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów, które są w stanie zapewnić nam intymność miru domowego. Wystarczy odpowiednio zasłonić okna, by mieć pewność, że żadne wścibskie oko nie zaburzy naszego spokoju. Na rynku znaleźć można bez problemu szeroki wybór zasłon, rolet, żaluzji a nawet folii okiennych, których zastosowanie spełni oczekiwania każdego.

Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na zasłonięcie okna było zastosowanie klasycznych firan oraz zasłonek. Chroniły one nas nie tylko przed wścibskimi oczami sąsiadów, ale zapewniały dość skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi w ciągu dnia i światłem lamp ulicznych nocą. Dziś z powodzeniem zastępują je bardzo popularne żaluzje i rolety. Ich funkcjonalność można bez problemu dopasować do naszych aktualnych potrzeb. Mogą stanowić pełne zabezpieczenie przed widocznością naszego mieszkania na zewnątrz bądź tworzyć przyjazny, szczególnie podczas upałów półcień.

Dobierz osłony stosownie do potrzeb i okoliczności.

Producenci oferują różne modele rolet materiałowych, których wzornictwo można idealnie dopasować do aranżacji każdego wnętrza, rolety zaciemniające oraz tak zwane rolety typu dzień noc. W ofercie rynkowej znaleźć można również zapewniające należytą ochronę przed ciekawością sąsiadów żaluzje panelowe, drewniane, a nawet plisowane, które przede wszystkim dedykowane są do zastosowania w oknach o nietypowych kształtach.

Ciekawe rozwiązanie, zapewniające stu procentową ochronę przed „podglądaczami” stanowią specjalne folie okienne. Producenci oferują do wyboru folie okienne montowane w zależności od indywidualnych potrzeb do zewnętrznej bądź wewnętrznej powierzchni szyby okiennej a nawet folie lustrzane, które podobnie jak lustra weneckie gwarantują pełną widoczność jedynie wewnątrz pomieszczenia.

A co z zasłanianiem balkonu?

Dla zapewnienia intymności podczas wypoczynku na balkonie polecane są specjalne maty. I tu również dostępny jest szeroki wybór modeli, które różnią się od siebie nie tylko wzornictwem, ale również funkcjonalnością. W ofercie sprzedaży znaleźć można zarówno przewiewne jak i wodoodporne maty balkonowe

Dostępne na współczesnym rynku rozwiązania, nie wymagają dużych nakładów finansowych i w wielu przypadkach potrzeby skorzystania z usług profesjonalnych monterów. Ich zastosowanie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i intymności jakie powinno nam zapewnić nasze domowe zacisze.
Darmowy poradnik o roeltach - Olmark
Żaluzje skutecznie pomagają zasłaniać się przed sąsiadem

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Samodzielny pomiar i montaż rolet – to nie takie straszne jak ci się wydaje

Zobacz

Coraz więcej osób poszukuje skutecznych rozwiązań, których zadaniem jest należyte zabezpieczenie mieszkań w ciągu dnia przed nadmiarem...

Jak przetrwać letnie upały – pomysły na ochłodzenie wnętrz

Zobacz

Już od kilku sezonów w okresie letnim towarzyszą nam uciążliwe upały. Wysoka temperatura niekorzystanie wpływa nie tylko na funkcjonowanie naszego organizmu, ale …