Wczytuję dane...

Żaluzje drewniane – opinie niektórych użytkowników

średnia: 3.6  ocen: 179

Mawia się że ile osób tyle opinii na dany temat. Czasem rzeczywiście tak jest. Niemniej w innych sprawach, np. podczas dokonywania zakupów ufamy opiniom innych użytkowników. To naturalne, że przed nabyciem produktów które, zazwyczaj swoje kosztują chcemy się upewnić co do wrażeń jakie sprawiają tym, którzy już je mają. Jak się wiec rzecz ma z opiniami o żaluzjach drewnianych?

Drewniane żaluzje mają swoich zwolenników i przeciwników. Zróżnicowane opinie budzą konsternację wśród wielu osób, które zastanawiają się nad możliwością ich zakupu. Dzisiaj zostaną przytoczone niektóre argumenty przemawiające za oraz przeciw takim osłonom okiennym.

Wyjątkowy design żaluzji drewnianych - pierwsza z zalet

Żaluzje drewniane na wymiar

Wśród opinii na temat żaluzji drewnianych często powtarza się argument podkreślający ich wyjątkowy design. Takie osłony okienne rzeczywiście prezentują się o wiele bardziej ekskluzywnie niż materiałowe rolety. Cieniutkie lamele w naturalnym odcieniu drewna (producenci nieraz stosują lekką sosnę lub lipę) są bardzo eleganckie. Gra wzorów stworzona przez słoje pięknie się prezentuje.

Te stylowe osłony idealnie pasują do wnętrz zaaranżowanych w stylu kolonialnym lub rustykalnym. Często są wykorzystywane także przy klasycznym wystroju wnętrz, ponieważ doskonale współgrają z meblami wykonanymi z litego drewna. Z powodzeniem można je zamontować również w pomieszczeniach biurowych lub domowych urządzonych w nowoczesnym stylu. Drewno przełamie monotonię szklano-aluminiowej architektury i doda wnętrzom ciepła.

Żaluzje trwałe i odporne na promienie UV - to też na plus

„Naturalne drewno jest bardzo trwałe i nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych padających na okna”. Takie opinie na temat drewnianych żaluzji potwierdzają się w praktyce. Rolety wykonane z tkanin mogą po czasie zmienić kolor, materiał może się poprzecierać. Drewniane lamele cały czas zachowują swój pierwotny blask i nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym.

Wysoka funkcjonalność żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane białe w łazience

Wśród pozytywnych opinii na temat drewnianych żaluzji powtarza się stwierdzenie o ich funkcjonalności. Ten system osłon pozwala wygodnie sterować natężeniem światła wpadającego do wnętrza. Podczas, gdy rolety można jedynie podnieść lub opuścić, drewniane lamele dają możliwość przesuwania poszczególnych listewek.

Co do wad - zbierają kurz

Przeciwnicy żaluzji z drewna podkreślają, że te osłony są trudne do utrzymania w czystości. Drewno rzeczywiście zbiera kurz, który jest doskonale widoczny na jasnej powierzchni. To sprawia, że listewki trzeba bardzo często czyścić (specjalnymi preparatami do drewna). Na rynku są dostępne specjalne uchwyty do czyszczenia żaluzji.

Nie są bardzo odporne na wilgoć i wykrzywienia

Drewniane lamele z czasem mogą zacząć się wykrzywiać pod wpływem wilgoci i dużych zmian temperatur. Dlatego nie są przeznaczone do zastosowania na zewnątrz budynków. Materiał ten jest szczególnie narażony na intensywną wilgoć, dlatego taka osłona raczej nie sprawdzi się w kuchni czy łazience gdy te są intensywnie wilgotne.

Ograniczona kolorystyka

Rolety są produkowane z tkanin o różnych fakturach, wzorach i kolorach. Naturalne drewno ma różne odcienie, ale i tak większość lameli jest do siebie bardzo podobnych. Dlatego osoby, które lubią eksperymentować z dodatkami w wystroju wnętrz, wystawiają negatywne opinie dla żaluzji drewnianych, które dają im mniejsze kolorystycznie możliwości aranżacyjne.

Czy cena za żaluzje drewniane jest wysoka?

Przeciwko żaluzjom z drewna zdaniem niektórych przemawiają także ich wysokie ceny. Mini rolety można kupić już za nieco ponad 40 zł, podczas, gdy ceny drewnianych żaluzji zaczynają się od około 90 zł. Przy większych gabarytach łatwo wydać 500-1500 PLN. To jednak nie do końca sprawiedliwe porównanie. Wspominane mini rolety nie są z drewna. Jakość zawsze kosztowała - jest tak też w tym wypadku. Z drugiej strony zakup solidnego i efektownego systemu osłonowego może być wydatkiem raz na dobrych parę lat.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Rolety na karnisz

Zobacz

Przełom wiosny i lata to już odpowiedni czas na właściwe zatroszczenie się o nasze okna. Osoby, które nie chcą rezygnować z karniszy...

Jak kupić rolety?

Zobacz

Zakup rolet na miarę w sklepie internetowym składa się z kilku kroków. Pierwszym jest dokonanie dokładnych pomiarów, które pozwolą dobrać osłonę idealnie…