Rolety screen – nowe spojrzenie na walkę z nasłonecznieniem wnętrz
Rolety screen – nowe spojrzenie na walkę z nasłonecznieniem wnętrz
średnia:
3.9 ocen:
76
73
2016-09-27 16:02:00
Patrząc w przyszłość warto uwzględnić zmiany w trendach dekoracji i osłon okiennych. Zmiany te nie mają związku z odmiennym poczuciem estetyki, nowymi trendami kolorystycznymi itp. Mówiąc o przyszłości przysłon okiennych mamy tu przede wszystkim na myśli ich funkcjonalności wpływ na jakość życia. Jak w ten kierunek wpisują się rolety screen?
Osoby walczące z nadmiernym nasłonecznieniem domowych lub firmowych wnętrz mają do dyspozycji nową broń – rolety typu screen. Są one wykonane z dziurkowanych tkanin, które skutecznie odbijają promienie słoneczne, a jednocześnie nie zaciemniają wnętrz, jak rolety klasyczne, verticale czy żaluzje. Śmiało można je określić terminem ekranów słonecznych. Co warto wiedzieć na temat tych nowych osłon okiennych?
Jak wyglądają rolety typu screen?
Rolety okienne typu screen produkuje się ze specjalnych tkanin. Są one połączeniem trwałych włókien szklanych z tworzywem sztucznym PVC. Taka tkanina jest bardzo odporna na zniszczenia oraz warunki atmosferyczne. Warto podkreślić, że zaletą screenów jest także wygodne czyszczenie ich powierzchni.
Odpowiednie ułożenie włókien sprawia, że roleta pełni rolę ekranu słonecznego, który skutecznie odbija promienie UV. Tkanina skutecznie ogranicza przenikanie promieni do wnętrz, ale widoczność z pomieszczenia na zewnątrz pozostaje bardzo dobra (tkanina nie pełni zasadniczo funkcji zaciemniającej). Opuszczona roleta może zastąpić również moskitierę.
Boczne prowadnice wraz z tkaniną tworzą system ZIP, który doskonale utrzymuje osłonę tuż przy szkle nawet przy silniejszym wietrze.
Zastosowanie rolet screen.
Osłony idealnie sprawdzają się na dużych powierzchniach szklanych. Coraz częściej montowane są na szklanych elewacjach biurowców, w których pomieszczenia są szczególnie narażone na upały utrudniające pracę. Montaż rolet typu screen pozwala obniżyć koszty klimatyzacji budynków i zapewnia wyższy komfort osobom, które w nim przebywają.
W zimie pozwalają one zmniejszyć straty cieplne, dlatego szczególnie są polecane do budynków energooszczędnych i domów pasywnych. Takie szklane ekrany można zamontować w oknach balkonowych i tarasowych, na werandach, w altanach. Rolety screen idealnie sprawdzą się również na zwykłych, niewielkich oknach.
Oprócz typowo praktycznej funkcji, mogą pełnić rolę nowoczesnej dekoracji, ponieważ producenci dbają o estetykę skrzynek z mechanizmem sterującym, a same tkaniny dostępne są w różnych kolorach.
Jak zamontować rolety screen?
Rolety typu screen mogą być zamontowane na zewnątrz lub od wewnątrz. Producenci polecają ten pierwszy sposób montażu, ponieważ tak przytwierdzone ekrany najlepiej odbijają promienie słoneczne i skutecznie zapobiegają nadmiernemu nagrzaniu pomieszczenia.
Zewnętrzne osłony screenowe montuje się na kilka sposobów. Można je przytwierdzić do ramy okiennej, fasady budynku lub do ściany. Mogą zostać wyposażone w sterowanie na pilota lub przełącznik. Nowoczesnym rozwiązaniem jest połączenie ekranów z systemem typu inteligentny dom.