Wczytuję dane...

Żaluzje aluminiowe – dlaczego wciąż warto poświęcić im uwagę

średnia: 4.2  ocen: 29

Żaluzje aluminiowe, serio? Jak najbardziej! Czy można modnie, estetycznie i elegancko zasłaniać nimi okna? Można! Czy ich funkcjonalność nie jest już przeterminowana? Zdecydowanie nie! Dlaczego? Sprawdź w tym wpisie.

Żaluzje aluminiowe wracają do łask. Nic dziwnego – znane są od lat, a ich właściwości powstrzymywania ciepła i słońca doceniają nawet bardziej wymagający. Obecnie na rynku dostępna jest bogata oferta żaluzji aluminiowych, wykonywanych z różnych kolorów, z różnymi systemami montażu i sterowania. Zdecydowanie użytkownicy cenią sobie łatwość czyszczenia takich żaluzji – wystarczy przetrzeć poszczególne lamele wilgotną ściereczką z dodatkiem delikatnego detergentu, by wyglądały jak nowe. Bez problemu można je tez zupełnie zdjąć z okna i zanurzyć w wodzie ze środkiem czyszczącym.

Zalety żaluzji poziomych aluminiowych

Żaluzje aluminiowe na wymiar

Obecnie żaluzje produkowane są w wielu kolorach, także drewnopodobnych, z różnymi możliwościami montażu. Dla wygody użytkowników wskazane jest montowanie wewnątrz szyby, we wnęce szybowej, na skrzydle na zaczepach, lub z użyciem specjalnych mocowań nakładkowych, nie wymagających wiercenia w ramie okna. Tzw. szprosy zabezpieczają żaluzje i pozwalają trzymać je przy szybie nawet w oknach uchylnych.

Żaluzje aluminiowe, jaka cena?

W porównaniu z innymi dostępnymi na rynku systemami osłonowymi żaluzje aluminiowe są tanie. To również wdzięczne i eleganckie dekoracje okien w wielu biurach czy urzędach. Cieplejsze barwy doskonale sprawdzają się ciągle w mieszkaniach i domach, nadając nie tylko klimatu, ale ozdabiając minimalistyczne wnętrza.

Niewątpliwie bardzo wygodne jest dowolne ustawianie listków żaluzji tak, by zyskać tyle światła ile chcemy. W przypadku rolet jest to raczej niemożliwe – by wpuścić słoneczne promienie trzeba podciągnąć cały materiał.

Żaluzje aluminiowe, a sklep internetowy

Największy wybór żaluzji jest oczywiście w sieci. Tam można dowolnie komponować rozmieszczenie lameli, dobierać sterowanie, systemy montażu i wcale nie trzeba się bać pomiarów - to dziecinnie proste, tym bardziej, że większość producentów i sprzedawców żaluzji prowadzi klienta krok po kroku, by pomiar był idealny.

Wykonanie żaluzji

Nowoczesne żaluzje aluminiowe produkowane są z wysokiej jakości materiałów. Listki dostępne są w różnych grubościach, w zależności od preferencji użytkownika. Taśma dostępna jest w wielu kolorach, podobnie jak rynny górne i dolne żaluzji. Tradycyjne żaluzje sterowane są za pomocą pokrętła połączonego z linką i reszta mechanizmu. Oczywiście dostępne są także bogatsze warianty, choćby mechanizm automatycznie blokujący sznurek, sterowanie elektryczne, wspornik dolnej listwy czy prowadzenie żyłkowe.

Jak widać nawet teraz można stworzyć nowoczesne wnętrze, przyjemne dla mieszkańca, z wykorzystaniem rozwiązań uznawanych jeszcze niedawno za przestarzałe. Owszem rolety nie są złe, ale żaluzje stale pozostają w rankingu najczęściej kupowanych osłon okiennych i to nie tylko w Polsce.

Darmowy poradnik o roeltach - Olmark

Publikacje uzupełniające, które warto przeczytać

Verticale – żaluzje pionowe do biura i domu

Zobacz

Verticale to dość szczególne przesłony okienne, które chociaż kojarzą się przede wszystkim z urzędami i biurowcami, to z powodzeniem...

Rolety „Dzień i Noc”

Zobacz

Rolety typu Dzień i Noc stają się prawdziwym przebojem ostatnich lat. Jak zwracają uwagę serwis…